Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

9.janvāra Saeimas plenārsēdē tika izskatīts deputātu pieprasījums Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam “Par valdības nespēju pamatot sava lēmuma tiesiskumu saistībā ar likumā noteiktā finansējuma palielinājuma nenodrošināšanu veselības aprūpes darbinieku darba samaksai”.

Šis pieprasījums tika iesniegts vēl pagājušā gada 3.oktobrī pēc tam, kad ne K.Kariņš, ne arī neviens no viņa valdības ministriem tā arī nespēja sniegt tiesisku pamatojumu par valdības lēmumu nepiešķirt mediķu atalgojumam paredzēto finansējuma pieaugumu 2020.gada budžetā.

K.Kariņš ilgstoši centās izvairīties sniegt Saeimai atbildes arī uz šo pieprasījumu, pārkāpjot Saeimas Kārtības rullī un Satversmē noteikto kārtību, pat maldinot Saeimu par savu darba kārtību, lai tikai nevajadzētu ierasties uz Saeimas Pieprasījumu komisiju.

Un tikai pēc tam, kad, reaģējot uz šādu K.Kariņa rīcību, vienas dienas laikā tika savākti nepieciešamie deputātu paraksti Parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidei, lai izmeklētu šādu K.Kariņa rīcību un viņa valdības lēmuma pamatotību, tika panākta K.Kariņa dalība Saeimas Pieprasījuma komisijas sēdē, uz kuru K.Kariņš ieradās kopā ar veselības ministri Ilzi Viņķeli un finanšu ministri Jāni Reiru.

Tomēr arī visi kopā viņi nespēja sniegt valdības lēmuma tiesisko pamatojumu saistībā ar likumā noteiktā finansējuma palielinājuma nenodrošināšanu veselības aprūpes darbinieku darba samaksai.

Tika mēģināts apgalvot, ka valdība ir atsevišķs konstitucionālo tiesību subjekts, kurš Saeimas lēmumus var nepildīt, taču nespēja pamatot, kas dod tiesības šādam subjektam tiesiskā valstī neievērot Saeimas noteikto un likumā nostiprināto. Tāpēc, nespējot sniegt savas rīcības tiesisko pamatojumu, atbildētāji palika pie viedokļa, ka valdība nekādas likuma prasības nav pārkāpusi un nekāds tiesiskais pamatojums tās rīcībai nav vajadzīgs.

Pēc šī pieprasījuma izskatīšanas komisijā sabiedriskajā telpā tika izplatīts viedoklis, ka Saeima esot pieņēmusi nepārdomātu un neizpildāmu lēmumu attiecībā uz mediķu atalgojumu.

Lai noskaidrotu, cik pamatots ir šāds apgalvojums, tika iesniegti deputātu jautājumi K.Kariņam un finanšu ministram Reiram. Finanšu ministrijas sniegtā informācija un aprēķini uzskatāmi apliecina pretējo – šis Saeimas lēmums bija izpildāms, sastādot 2020. gada budžetu, un valdībai nebija nekāda tiesiskā pamatojuma nepildīt šo likumā noteikto Saeimas lēmumu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dieva valstība

FotoJānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko kalpošanu un kļuva par ļoti ievērojamu Dieva Vārda sludinātāju.
Lasīt visu...

21

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

FotoRektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot, ka likuma grozījumus, ko Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi ar mērķi ieviest augstskolās padomes, uzskata par juridisku brāķi. Likumprojekta zemo kvalitāti apliecina fakts, ka dažādu institūciju iebildumi pret to izziņā apkopoti uz 570 lapām. Likumprojekts Saeimā ir būtiski jāuzlabo, un augstskolu pārstāvji aktīvi iesaistīsies šajā procesā.
Lasīt visu...

18

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

FotoAr nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aicinājusi Latvijas Televīziju "savos redakcionālajos lēmumos neveidot papildus konkurenci komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem". LTV lūgusi Eiropas Raidorganizāciju apvienību (EBU) un Konkurences padomi sniegt savu vērtējumu par radušos situāciju. Latvijas Televīzija uzskata, ka NEPLP aicinājums ir ne vien nekorekts un liek domāt par mēģinājumiem ietekmēt sabiedriskās televīzijas redakcionālo neatkarību, bet arī uzskatāmi demonstrē NEPLP ieienteresētību komercmediju interešu aizstāvībā.
Lasīt visu...

21

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

FotoLatvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu ietekmē. Ne mazums no jūras un sauszemes ieradās dažādi pirātiskie ieklejotāji. Un šo kungu valdīšanas vai ietekmes laikā izveidojās arī atsevišķu Latvijas zemes nostūru reliģiskās, kultūras un valodas tendences, ko tagad apzīmē par kultūrvēsturiskiem novadiem, ko saistībā ar novadu reformu izceļ, šķeļ un sadala Latviju un nu jau virza likumus un normas, lai ierādītu katra šī “novada” administratīvās robežas.
Lasīt visu...

13

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

FotoŠajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās projektā iestrādājamās nejēdzības.
Lasīt visu...

21

Tas apdraudēs dzīvības

FotoVeselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem.
Lasīt visu...