Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan „nelielu pagaidu mitekli” meklējušā eksprezidenta Valda Zatlera izvēle par labu 195 kvadrātmetru plašam dzīvoklim klusajā centrā kādam var šķist pārmērība, Rīgā jau labu laiku runā, ka nodokļu maksātājiem šis prieks varējis izmaksāt vēl dārgāk nekā 820 latu mēnesī plus komunālie maksājumi, kā tas būs tagad. Redzot, ka eksprezidenta dzīvokļa meklēšana nevedas, pirms dažiem mēnešiem šajā procesā aktīvi esot iesaistījusies Lilita Zatlere, noskatot, pēc dažādas informācijas, no pusmiljona līdz miljonam vērtus apartamentus ekspremjera Viļa Krištopana ģimenei piederošajā ekskluzīvajā projektā Aleksandra apartaments. 

Toreiz runa esot bijusi par savlaicīgu dzīvokļa iegādi brīdim, kad beigsies Zatlera otrā prezidentūra 2015. gadā, jo Rīgas pilī nav bijis īpašu šaubu par pārvēlēšanu. Pēc nostāstiem Lilitai Zatlerei bijusi saruna ar ekspremjera Viļa Krištopana sievu Aiju Krištopani, kura kopā ar jaunāko dēlu Kristapu Krištopanu ir Aleksandra apartaments attīstītāja. Dzīvokļu cenas krāšņajā, nule restaurētajā jūgendstila namā Ausekļa ielā 4 oficiāli nav zināmas, to pircēji tikuši meklēti bez reklāmas, diskrēti uzrunājot miljonārus, kuri tādu iegādi varētu atļauties. Pēc neoficiālas informācijas, viena dzīvokļa cena vēl projekta attīstības stadijā maksājusi līdz pusmiljonam latu, bet vēlāk cena varēja sasniegt pat miljonu.

Lai gan informēti avoti Pietiek iepriekš stāstījuši, ka Lilita Zatlere bijusi aplūkot šos apartamentus un it kā izvēlējusies vienu eksprezidenta vajadzībām un vēl otru – priekšdienām, gan Aija Krištopane, gan ekspremjers Vilis Krištopans no šādiem jautājumiem bēg kā velns no krusta. Jā, pirms vairākiem mēnešiem esot bijis zināms, ka Zatleri meklē eksprezidenta statusam atbilstošus apartamentus, un Aleksandra apartaments tādus spēj piedāvāt, bet Lilitai Zatlerei tie nav izrādīti, un nekādu sarunu par šo tēmu nav bijis, apgalvo Aija Krištopane. Tikpat nerunīgs ir arī Vilis Krištopans, kurš tomēr izmet, ka viņi kā biznesmeņi nemaz neesot bijuši ieinteresēti, ka valsts eksprezidenta ģimenes vajadzībām iegādājas apartamentus viņiem piederošā namā, jo tas nozīmētu arī „visādu knabu un vidu pārbaudes”.

Neoficiālā versija, kas izklausās ticama, zinot Lilitas Zatleres kāri pēc labas dzīves un augstos estētiskos standartus, ir nedaudz citādāka un pēc nostāstiem ceļu pa Rīgu pirms dažiem mēnešiem uzsākusi tieši no Krištopanu ģimenes mutēm. Zatleres kundze esot noskatījusi vienu no krāšņajiem Ausekļa ielas apartamentiem un, solot, ka Krištopani saņems garantētu ienākumu no valsts (saskaņā ar likumu valsts no sava budžeta nodrošina eksprezidentu ar viņa statusam atbilstošiem apartamentiem, sedzot to uzturēšanas izmaksas līdz mūža galam), ieminējusies - būtu tikai godīgi šo darījumu apslacīt ar vēl vienu nelielāku dzīvokli "bonusā".

Šīs ieceres varēja sakrist ar laiku, kad vēl bija cerības izbīdīt likuma grozījumus, kas Lilitai Zatlerei dotu sociālās garantijas līdz mūža galam. Pietiek jau rakstīja, ka Rīgas pils virzīja, bet pēc Valsts kontroles kritikas atteicās no idejas likumā noteikt, lai pēc Valsts prezidenta amata pilnvaru termiņa beigām un līdz sava laulātā mūža beigām Valsts prezidenta laulātais ik mēnesi saņemtu valsts pabalstu (pensiju) 20% apmērā no Valsts prezidenta mēneša atalgojuma. Pēc personas, kas ir ieņēmusi Valsts prezidenta amatu, atraitņa vai atraitnes lūguma Ministru kabinets varētu lemt pagarināt tiesības izmantot valsts apmaksātu dzīvokli un pakalpojumus, kas saistīti ar tā apsaimniekošanu un uzturēšanu, turklāt Valsts prezidenta laulātais varētu „saņemt un izmantot valsts atbalstu un pakalpojumus, kas noteikti citos likumos”.

Nesen Latvijas Avīze, atsaucoties uz neoficiāliem avotiem, vēstīja, ka iepriekš dzīvokļa atrašana nav vedusies Zatlera kundzes Lilitas cimperlīguma dēļ. Sekoja Rīgas pils oficiāls pieprasījums šo informāciju atsaukt kā nepatiesu. Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, nespējot atrast Lilitai Zatlerei pieņemamu dzīvokli, kura izvēle turklāt neizraisītu skandālu par izšķērdību, eksprezidenta dzīvokļa meklēšana tiešām atlikta kā neaktuāla.

Bet, tā kā Zatlers pašam negaidīti 2. jūnija vēlēšanās amatā netika pārvēlēts, steigšus nācās pieņemt īpašus Ministru kabineta noteikumus, paredzot pagaidu dzīvokļa īri eksprezidentam līdz brīdim, kamēr viņš netiks nodrošināts ar pastāvīgu dzīvokli. Ministru kabineta noteikumi šāda pagaidu dzīvokļa īrei atvēlēja 1 200 latus mēnesī, kā arī paredzēja komunālo maksājumu nosegšanu. Pirms dažām nedēļām amatā vēl esošais Zatlers, kurš faktiski jau bija iesaistījies priekšvēlēšanu kampaņā un jaunas partijas veidošanā, nāca klajā ar populistisku paziņojumu, ka vēlas nelielu pagaidu dzīvokli un 1 200 latu šim mērķim ir nesamērīgi daudz. Vidēji īres dzīvokļi Rīgā maksājot ne vairāk kā 400 latus, bija dzirdējis Zatlers. Tomēr realitātē prezidentūras pēdējās dienās iepazīstoties ar piedāvātajiem dzīvokļiem, kurus vēlējās prestižajā Rīgas klusajā centrā, Zatlers izbrāķēja vairāk nekā 60 piedāvājumus un apstājās pie 820 latu vērtā miljonāres Irēnas Pulkinenas piecistabu dzīvokļa Elizabetes ielā 17.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

21

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

FotoRedzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši ar ministra demisijas pieprasījumu. Tālis Linkaits sen vairs nav ministrs. Diemžēl, iedziļinoties problēmās. regulāri nākoties atdurties pret Linkaita ministrēšanas laika neizdarībām vai varbūt pat "ļaundarībām".
Lasīt visu...

21

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

FotoBet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas, visi tik iekļāvušies kroplībā, kas pasaulē valda šobrīd, bet drīz pāries, nevieni vienacainie ilgi nevar ķeipt. Un tie mūsu pusbērni, tās sniegpārslas, iekļauj katru kroplību, grib iekļauties lielā, lielā cancelēšanā, nav svarīgi, kurā, ka tik kancelēt.
Lasīt visu...

12

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

FotoPolitiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas notiek, ja publiska komunikācija ar iedzīvotājiem, skaidrojot konkrētu lēmumu, nepastāv, to slēpj, izvairās vai noslepeno ar birku “valsts noslēpums”? Pēdējais vispār LEGĀLI piesedz ļoti lielu korupcijas apmēru valsts iestādēs un politiķu darbībā, lai tos nevarētu tiesāt pēc likuma, jo šobrīd likums NEstāv pāri noziedzīgu un korumpētu ierēdņu, iestāžu un politiķu darbībām. Tikmēr mūs, parastos, met “būrī” par vienu nočieptu makaronu paku, jo gribējās ēst.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...