Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir lietas, ko AS „Olainfarm” „mazais akcionārs” Mārcis Judzis pieprot visai labi. Visai labs „Dzelzs vilka” bundzinieks, visai labi pieprot nopelnīt naudu sapņu mājai, visai izdevīgi, kaut tikai uz neilgu brīdi, apbur miljonu mantinieci, visai manīgi spēj atgtiezties ģimenes klēpī. Taču ielīdis lielajā biznesā bez saprāta, iepinies shēmās un nu nezina, kā no šī sakara atpestīties, - tas nav tik viegli kā atgriezties pie sievas.

Siguldietis ar asu dzirdi

Jau labu laiku publiskajā telpā izskan biedrības IMAB neapmierinātība ap „Olainfarm” un tās akciju atpirkumu, un „Dzelzs vilka” bundzinieks ir izrādījies aktīvs šīs biedrības rupors, it kā aizstāvot daudzus mazos akcionārus. Piemēram, sevi un vēl kādus divus.

Man kā Pietiek lasītājam un „Olainfarm” mazajam akcionāram (savu balsi gan neuzticu M. Judzim un neesmu viņu arī pilnvarojis darboties pašizdomāta „mazo akcionāru pūļa vārdā”) nejauši Siguldas kaimiņiene pastāstīja šo to par viņa kabatas naudas darījumiem.

Tā nu sanācis, ka tante dzīvo arī netālu no zemes gabala, kurā top M. Judža villa. Un te jautājums – par kādiem līdzekļiem? Vai pēkšņajai bagātībai kājas neaug futbola kluba „AUDA” darījumā ar „Olainfarm”, kura būtība bija „Olainfarm” sponsorēšanas līgums par 20 000 EUR? Kā smejies, multifunkcionālais M. Judzis ir bijis arī „Olainfarm” PR speciālists, IMAB rupors un līguma iniciators.

Savu parakstu uz šī līguma licis aizmukušais „Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Jerūns Veitess, kuram to esot uzdevis darīt Kārlis Krastiņš, kura vārds uzpeld saistībā ar dažu aktīvu čehu iegribām Latvijā un arī bēdīgi slavenā „Liepājas metalurga” lietā. Runā, ka tieši K. Krastiņš esot noziedzīgo shēmu autors un „čehu investoru” koordinators Latvijā, kurš cenšoties jumtot viņu intereses FKTK caur nule kratīto Ilmāru Rimšēviču un Gvido Romeiko. Vai tas tā ir, Dievs viņu zina.

Kas vieno K. Krastiņu, M. Judzi, vēl vienu „mazo akcionāru” Agri Auci, advokāti Milanu Beļēviču un maksātnespējas administratoru Haraldu Velmeru? Tā noteikti ir patiesa cīņa par mazā akcionāra interesēm. Piemēram, čehu akcionāra…

Turklāt nācies arī dzirdēt, ka starp Mārci Judzi un biedrības „Futbola klubs AUDA” valdes loceklis Rihardu Gorkšu jau iepriekš bijusi vienošanās, ka daļa no „Olainfarm” naudas līdzekļiem, kas ieskaitīti biedrības „Futbola klubs AUDA” norēķinu kontā, atgriezīsies skaidrā naudā pie M.Judža.

M.Judzi un Gorkšu ģimeni saistot arī radniecība, un M.Judzim atpakaļatdotie naudas līdzekļi bijuši nepieciešami mājas pamatu izbūvei Siguldā, kur šobrīd notiek aktīva būvniecība. Pamati ielikti, un tiek gatavoti turpmākie darbi.
Joka pēc ieskatījos SS.com, cik maksā mājas Siguldā. Nu, tāda normāla, kas būtu tādas raudzes speciālista kā Judzis cienīga, izmaksās savus 300 000 eiro.

Ja pareizi esmu saklausījis man teikto, vai tikai nevarētu būt, ka ir notikusi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija un M.Judzis un R.Gorkšs, iespējams, veikuši darbības ar mērķi no „Olainfarm” pārskaitītos naudas līdzekļus pievākt sev caur „Futbola klubu AUDA”?

Neesmu eksperts jurisprudencē un naudas atmazgāšanā, taču šādas darbības varētu tikt tulkotas kā naudas izkrāpšana un naudas atmazgāšana. Bet patiesais mērķis varētu būt – samaksāt ruporam no uzņēmuma naudas, lai tas maisa prātus mazajiem akcionāriem. Bet var jau būt, ka īstenībā viss ziedojums ir bijis kādai jaunai dziesmai ar nosaukumu “Vienas nakts mazais akcionārs”.

Tāpat ir dzirdēts arī par otru šīs biedrības bļāvēju Agri Auci, kurš 2021. gada maijā par savu darbošanos un aktivitātēm divus saņēmis maksājumus 24 000 euro apmērā uz savu uzņēmumu SIA “Noieta veicināšanas centrs” no čehu „investoru” uzņēmuma „Black Duck Invest” un tie it kā brālīgi esot sadalīti starp Agri un Mārci, bet vēl viena biedrības pārstāve Guna Stahovska gan palikusi bez honorāra.

Iespējams, tieši šis puskukulis A. Aucem ir vienīgā čehu veiktā investīcija Latvijā, kuras aizsardzībai piektdien čehi tik dedzīgi centās salīgt aizsardzību Tieslietu ministrijas telpās pie Jāņa Bordāna un Jura Juraša. Par uzņēmumu nosaukumiem šeit lai spriež humoristi, bet, ja runājam nopietni, esot dzirdēts, ka Agris Auce sarunās ar kolēģiem minējis, ka viņa sieva Zanda, kura strādā Pārtikas un veterinārajā dienestā, esot labi pazīstama ar vajadzīgiem cilvēkiem un sliktākajā gadījumā varētu palīdzēt risināt jautājumus valsts iestādēs, jo atsevišķas amatpersonas viņai esot parādā un arī gatavas sniegt atbalstu.

„Ietaupīšana” uz Gunas rēķina varētu būt skaidrojama ar to, ka viņas uzdevums esot tikai parakstīt iepriekš minēto “Bundzinieku” sagatavotos iesniegumus. Interesanti ir tas, ka Guna pati lielās, ka ilgstoši spējusi neuzrādīt savus ienākumus, taču spējusi segt savus ikdienas izdevumus.

Man gribas pārliecināties, vai dzirdētais ir taisnība, tāpēc esmu sagatavojis iesniegumu Valsts ieņēmumu dienestam par iepriekš minēto personu līdzekļu ieguvi, deklarēšanu un nodokļu nomaksu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

FotoDeklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan tas saskan ar to, ka Ukraina pati joprojām saņem naudu no Krievijas un ļauj Krievijai transportēt gāzi caur Ukrainas teritoriju, bet neviens latvju bāleliņš par to pat nav iepīkstējies ES parlamentā?
Lasīt visu...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...