Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" no 2021. gada 23. janvāra līdz 2021. gada 24. janvārim laikaposmā no plkst. 22:00 līdz plkst. 05:00 bija aizliegts atrasties un pārvietoties ārpus savas dzīvesvietas.

Ievērojot šo aizliegumu, R.K. 2021.gada 24. janvārī atradās kopā ar savu dzīvesbiedri savā dzīvoklī. Starp R.K. un viņa dzīvesbiedri izvērsās sadzīviska rakstura strīds. Strīda karstumā tika paceltas balsis. Uz to noreaģēja kaimiņi, izsaucot policiju. Policijai ierodoties, strīds jau bija norimis.

Norādot uz nepieciešamību pārbaudīt R.K. personību, policijas darbinieki lūdza iznākt no dzīvokļa un sekot viņiem uz policijas dienesta mašīnu. R.K., pildot policijas darbinieku likumīgās prasības, devās tiem līdz. Pēc personības pārbaudes R.K. varēja doties atpakaļ uz dzīvokli. Nekādi protokli R.K. klātbūtnē sastādīti netika, kā arī netika prasīts rakstīt paskaidrojumu. 

2021. gada marta vidū R.K. saņēma no zvērināta tiesu izpildītāja vēstuli, kurā norādīts, ka R.K. esot jāsamaksā sods EUR 2000 apmērā un papildus EUR 431 sprieduma izpildes izdevumi. Sods esot piemērots par MK rīkojuma pārkāpumu t.i. R.K. 2021. gada 24. janvāri esot atradies ārpus savas dzīvesvietas, bet tas esot bijis aizliegts.

Tā kā R.K. nebija saņēmis nekādus lēmumus, viņš vērsās Valsts policijas Rīgas Kurzemes iecirknī, lūdzot paskaidrot notikušo un izsniegt administratīvā pārkāpuma lietas materiālus. Materiālus R.K. saņēma tikai pēc soda piemērošanas 2021. gada 12. aprīlī. Jāpiebilst, ka 400 soda naudas vienības (€2000 euro) ir maksimālais iespējamais naudas sods par šādu pārkāpumu.

Neskatoties uz to, ka policijas darbinieki izteica prasību iznākt no dzīvokļa un doties uz policijas dienesta mašīnu, pakļaušanās policijas darbinieku prasībām tika pavērsta kā komendantstundas pārkāpums. Policijas darbinieki ir gājuši vēl tālāk - falsificējuši pārkāpuma lietas materiālus un viltojuši rokrakstu/parakstu.

Tā, piemēram, no ziņojuma par pārkāpumu izriet, ka policijas darbinieki veikuši kontroles pasākumus (patrulējuši ielas) un konstatējuši, ka R.K. atrodas ārpus savas dzīvesvietas (pie mājas), nevis devušies uz izsaukumu par konfliktu. Pārkāpums esot konstatēts 2021. gada 24. janvārī plkst. 01:45. Savukārt no aizturēšanas protokola izriet, ka R.K. esot ticis aizturēts un plkst. 01:45 jau atradies VP Rīgas Kurzemes iecirknī.

Jānorāda, ka R.K. netika aizturēts un vests uz iecirkni. Policijas darbinieki aizturēšanas protokolā (kurš ticis sastādīts iecirknī) norāda, ka R.K. ir atteicies parakstīt protokolu, bet protokolā atrodams it kā R.K. rakstīts paskaidrojums. Savukārt pie atbildības saucamās personas paskaidrojumu un apliecinājumu R.K. esot parakstījis. 

Kā norādīts iepriekš, tad R.K. nav ticis aizturēts/aizvests uz policijas iecirkni, tāpat R.K. nav parakstījis vai atteicies parakstīt protokolus vai citus dokumentus, tas nav ticis piedāvāts. Līdz ar ko minētie paraksti un rokraksts paskaidrojumā tika viltoti. Minētie apstākļi protams ir viegli pārbaudāmi, piemēram, apskatot izsaukumu žurnālu, policijas dienesta auto videoierakstus, policijas iecirkņa videoierakstus u.c.

Vai tik tiešām valsts ir tik nabadzīga un Covid-19 iztukšota, ka policijai tiek dots uzdevums "pelnīt" kā vien ienāk prātā!? Papildus jānorāda, ka lēmums par maksimālā naudas soda piemērošanu (R.K. nav bijis iepriekš administratīvi sodīts) ticis pieņemts vien 50 (02:39) minūtes pēc it kā konstatētā pārkāpuma, t.i. steigā, nedodot iespēju aizstāvēties un/vai pieaicināt aizstāvi.

Likumā "Par  policiju" ir teikts: "Policijas galvenais pienākums ir aizsargāt personu dzīvību, veselību, tiesības un brīvības, īpašumu, sabiedrības un valsts intereses no noziedzīgiem nodarījumiem un citiem prettiesiskiem apdraudējumiem.. Policijas darbība tiek organizēta, ievērojot likumību, humānismu, cilvēka tiesības, sociālo taisnīgumu, atklātumu, vienvadību un balstoties uz iedzīvotāju palīdzību."

Bet kā jau tas ir ierasts Latvijā, likumā jābūtīgais/vēlamais arī šoreiz nesakrīt ar reāli esošo. Kauns, tiešām kauns....

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...