Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

8.novembrī TV3 bija amizanti vērot, kā Saeimas deputāti centās pamatot, kāpēc atbalsta cigarešu ražotāju lobētos grozījumus akcīzes nodoklī. JKP galvenais nodokļu ideologs Gatis Eglītis izlikās, ka ir tikai nejauši garāmejot parakstījis grozījumu priekšlikumu, lai gan ir zināms, ka JKP šāda paša satura priekšlikumus pirms tam ir sniegusi Finanšu ministrijā (Finanšu ministrijas gatavots apkopojums pielikumā).

Beigās deputāte Ilze Indriksone tomēr atzinās, ka neko nesaprot no priekšlikumā ierakstītajiem skaitļiem, jo tos atnesis Imants Parādnieks. Imants savukārt nervozi skaidroja, ka esot veicis rūpīgu analīzi un konsultējies ar Finanšu ministriju un Veselības ministriju un tā taču esot nauda onkoloģijai, kas tiek atņemta tabakas industrijai.

Te gan ir vairāki jautājumi:

- Finanšu ministrijas gatavotajā apkopojumā minēts, ka tik straujš nodokļa palielinājums karsējamai tabakai rada riskus pārrobežu tirdzniecībai un nelegālai tirdzniecībai;

- Tāpat apkopojumā minēts, ka Veselības ministrija atbalsta akcīzes nodokļa celšanu cigaretēm par 10% (kas būtu reālāks papildus ieņēmumu avots);

- Finanšu ministrs Jānis Reirs ir publiski pateicis, ka netic papildus naudai no karsējamās tabakas akcīzes nodokļa celšanas un nekāda papildus nauda valsts budžetā onkoloģijai nav paredzēta.

Tad rodas jautājums, ar ko Imants Parādnieks ir konsultējies? Šķiet, ka ar lēto cigarešu segmenta līderi Japan Tobacco International (JTI), jo viņu jau vasarā izplatītajā prezentācijā redzamie skaitļi gandrīz simtprocentīgi sakrīt ar Imanta Parādnieka izstrādātajiem un bīdītajiem priekšlikumiem.

Bet to Imants Parādnieks cenšas noklusēt, tā vietā apgalvojot, ka, pazeminot procentuālo akcīzes nodokli cigaretēm no 20% uz 15% atbilstoši JTI vēlmēm, viņš padarīs lētās cigaretes mazāk pieejamas. Padomājam loģiski – cik ticami ir tas, ka to piedāvā kompānija, kurai ir aptuveni 40% no lēto cigarešu segmenta?

Daudz ticamāk ir tas, ka premjera padomnieks Imants Parādnieks ir atradis sev labu pozīciju, kurā turpināt izpildīt lielākus un mazākus pasūtījumus. Turklāt ļoti veiksmīgi, jo pasūtījums veiksmīgi virzās uz priekšu gan valdībā, gan Saeimā, neskatoties ne uz kādiem argumentiem.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Egils Borats

FotoAcīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt arvien dīvainākas lietas.
Lasīt visu...

21

Alda Gobzema rekviēms

FotoTuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie varas galda. Gobzema aktivitātes var pielīdzināt kopējai plūsmai, kura sākās ar Brexit kampaņu un Donalda Trampu nākšanu pie varas ASV un notikumiem citur pasaulē, kur par galveno dzinuli ir ārējs vai iekšējs drauds, briesmas, netaisnība. Gobzems draud ar procesu sākšanu visiem par neslavas celšanu, bet sausais atlikums ir tāds, ka nekas tāds nav noticis. Turpretim ir ierosināti procesi pret viņu par neslavas celšanu, kur verdikts ir bijis viens ne Aldim par labu.
Lasīt visu...