Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Re:Baltica rakstam par „troļļiem” nav ne vainas, bet “apklusina citādi domājošos” ir skaļi teikts, ņemot vērā, ka ne tikai Latvijā, bet arī globāli interneta telpa tiek veidota izteikti progresīva, iekļaujoša un ar eksistējošu pareizo viedokli, kur var atrauties, paužot citādas domas, pat ne radikālas.

Re:Baltica izpētīja, ka toni tviterī nosaka vien aptuveni 167 kontu. Simts no tiem ir anonīmi. Tas ir mazāk nekā viens procents no Latvijas Twitter lietotājiem, taču viņi ir tik agresīvi un skaļi, ka apklusina citādi domājošos.

Kamēr labējo “troļļu”, kā kaut kur izlasīju, “psiholoģiskā operācija”, beidzas līdz ar to nobloķēšanu vai ierīces ekrāna izslēgšanu, tikmēr kreisie “troļļi” un “ne-troļļi” būs jau uzšmorējuši e-pastu tavam darba devējam, radiniekam un iedalījuši rasistos, nacistos un seksistos.

Esmu izvēlējusies biežāk paturēt savu viedokli, komentāru vai jautājumu pie sevis, nekā publicēt X (Twitter). Pagājušā gada oktobrī ierakstīju ļoti “radikālu” tvītu, kurš balstījās manā personīgajā pieredzē un iespaidos, bet kāds jau bija aizsūtījis e-pastu uz manu darbavietu.

Savā ziņā nožēloju ka vispār paudu savas domas, jo nav šobrīd laika un vēlmes piedalīties visās izrietošajās diskusijās. Man ir liels un patiess prieks par katru, kurš nav piedzīvojis nepatīkamas un bīstamas situācijas saskarsmē ar “bēgļiem” un nekad to arī nenovēlu.

Apgalvot, ka “nacionālkonservatīvie troļļi” apklusina citādi domājošo,s ir vairāk gan nekorekti, jo tieši par šo pašu grupu vai tās izteikumiem – pretēji – tiek ierosinātas daudzas diskusijas, strīdi - “shitstorms”, sašutums un pasmiešanās.

Esam godīgi, šitie jau nu galīgi nav nekādi citādi domājošo slāpētāji, tieši otrādi, kā tikko izskan kontroversiāls, aplams vai rupjš teksts no šamējiem, tā pretējais flangs sāk vaukšķēt vēl skaļāk, aktīvāk un vairāk.

Bet, kā tikko tevis paustais nesaskan ar vissmalkākajām politkorektuma vadlīnijām ar kreisajiem - spēle ir beigusies. Parūpēsies par to, lai tu labi iegaumētu, kā turēt muti, savus viedokļus, jautājumus un iespaidus uz ilgu laiku.

Kas, iespējams, varētu arī izskaidrot to, kāpēc tik daudzi anonīmi lietotāji iedalās “nacionālkonservos”, jo ar kreisajiem joki ir mazi - tiem patīk sist pa tavu iztikas avotu, reputāciju un iedalīt tevi kategorijā, kura, interneta vidē skaļi atskaņota, spēs stipri pabojāt dzīvi.

Ņem vērā, ka es šo nesasaistu ar reāli radikāliem aicinājumiem, draudiem un izteikumiem. Ir pagājuši vairāki mēneši, kopš mana “radikālā” tvīta, taču es vēl aizvien nesaprotu, kurš no maniem personīgajiem pārdzīvojumiem man bija jācenzē, lai tas būtu pieņemams.

Ja mana darbavieta nebūtu mans, privātais uzņēmums, tad iespējams, ka mans darba devējs būtu mani norakstījis uzreiz, kā izlasītu, ka esmu neiejūtīga rasiste, kura ļoti slikti atspoguļo uzņēmuma vērtības un iespaido tā reputāciju. How dare she share her experiences!

Un galu galā - vai nav tā, ka pat šī paša Re:Baltica raksta tapšanai tika terorizēts konkrēts cilvēks? Zvani bijušajiem dzīvesbiedriem, darba devējiem, radiniekiem? Un priekš kam? Rakstā nav atspoguļota nepieciešamība šādai rīcībai. Vai tā bija iebiedēšana? Indivīda apklusināšana?

Par to, cik ietekmīgs vai godprātīgs ir šis konkrētais indivīds, nespriedīšu, to pārējie dara jau nedēļām ilgi. Taču, pārlasot rakstu vairākkārt, - vai šo žurnālistu pieeja bija korekta attiecībā uz šo indivīdu? Šī terorizēšana bija tiešām tik ļoti nepieciešama?

Bet tikpat labi visa vaina var būt tajā, ka, ja lielu daļu no sekotājiem veido NFT reklāmu, “crypto” shēmu, tukši, neaktīvi, spama un dažādu citu reklāmu konti, tad var gadīties, ka visur rādās anonīmie “nacionālkonservatīvie” troļļi un aizmiglo sevis paša atspulgu spogulī.

Noslēgumā ielikšu diskleimeri, ka es te rakstu, balstoties uz savu personīgo un profesionālo pieredzi, atsauce uz šo un to pētījumu, visi personāži ir izdomāti un iespējamās sakritības ir sagadīšanās, black lives matter, un vispār var būt, ka es pat pati esmu liberasts!

Pārpublicēts no X (Twitter)

Attēlā – Uz „nepareizo” viedokļu apklusināšanu vērstā Re:Baltica raksta autore Inga Spriņģe

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...