Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Atsaucoties uz rakstu "VMD: apgalvojumi par mežziņu mafiju ir abstrakti” un saistīto iepriekšējo rakstu, varu apliecināt – apgalvojums, ka Valsts mežu dienests (VMD) veic iekšējo kontroli, vismaz manā gadījumā neatbilst patiesībai.

Uz manu sūdzību VMD par koku nelikumīgu izciršanu to izskatīja nevis VMD kontroles daļa, bet tā tika pārsūtīta Rīgas reģionālajai mežniecībai, kas pārbaudīt nosūtīja… to pašu mežzini, kas atbildīga par notiekošo attiecīgajos īpašumos. Viņa (A. Tīsiņa), protams, uzrakstīja, ka viss atbilst Ministru kabineta noteikumiem nr.935 (bez jebkādiem paskaidrojumiem).

Es uzrakstīju atbildi, ka šādi iesniegumi jāizskata kontroles daļai, uz ko man vispār neatbildēja. Pašlaik lieta ir jau nonākusi līdz Zemkopības ministrijai, kas… atkal to pārsūtīja VMD.

VMD atkal atbildēja, ka viss atbilst MK noteikumiem, bet šoreiz piebilda, ka, ja vienlaicīgi izcērt vairākus blakus esošos īpašumus, tad kailcirtes ierobežojums (silam 5ha) nepastāv. Tas it kā neattiecas uz „starp īpašumiem”.

Tādu terminu "starp īpašumi" nebija iespējams atrast, un domāju. ka Latvijas sabiedrībai tas varētu būtu atklājums, kā var brīvi tulkot likuma normas un izcirst kailcirtēs, cik tik vēlas.

Esmu pieprasījusi minēto MK noteikumu p.15, 19 skaidrojumu Zemkopības ministrijai, kā arī vēlreiz VMD, jo viņi nesniedza atbildi uz visiem jautājumiem. Taču rezultātu joprojām nav.

Jebkurā gadījumā no pieredzes varu teikt, ka tas ir apburtais loks: kā bija minēts rakstā par mežziņiem, paši dara, paši kontrolē, un paši sniedz atbildes, ka viss atbilst normatīvajiem aktiem.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Prātojums par raibiem laikiem

FotoPrātoju par raibiem laikiem, gluži vai negaidīti uzkritušiem. Jutos pilnībā apradis ap mūsu sabiedrības mierīgo, bet neizbēgamo virzību uz arvien jauniem atklātības un caurspīdības krastiem. Ikkatrs viens jau esam aizpildījuši savā bankā anketu un svēti nozvērējušies, ka neesam kamieļi, ka cienījamās institūcijas kontos zagtu naudu neliksim un teroristiem nepārskaitīsim, un pārraugošās instances modri to visu pārrauga.
Lasīt visu...

21

Kur tad palika šie „riski nacionālajai drošībai”?

FotoJau vairākus mēnešus Latvijas sabiedrībai ir pieejams daļējs tā saucamo čekas maisu saturs, un atgādināšu – „kartītes” apskatei ir pieejamas ikvienam no mums. Loģisks jautājums būtu, vai kas ir mainījies pa šo laiku? Nē, pilnībā nekas, tikai sabiedrība uzzinājusi jaunus vārdus, kas savulaik tieši vai netieši ir iesaistījušies „kopīgajās” lopiskajās aktivitātēs ar PSRS KGB.
Lasīt visu...

21

Jaunās pamatšķiras un to sekmes

FotoAizvadītais XX gadsimts ir ievērojams ar kardinālu sabiedrības pārveidošanos. Zinātnes valodā sabiedrības pārveidošanos dēvē par sociālo transformāciju. XX gadsimtā būtiski izmainījās sabiedrības šķiriskā struktūra. Tas attiecas galvenokārt uz eiropeīdu civilizāciju, kaut gan analoģisks process bija sastopams arī citās civilizācijās.
Lasīt visu...

21

No visiem kaktiem lien ārā mošķi, kas vēlas mūsdienu Latviju padarīt par totalitāru zemi

FotoVai tiešām LTV izlems, kurš drīkst nomāt telpas, vadoties pēc tā, kāds viedoklis ir tam, kurš vēlas nomāt telpas? Pirmais atjaunotās Latvijas ārlietu ministrs Jānis Jurkāns mūslaikos vairs nebūs tiesīgs paust savas domas, ja viņš tās pauž nomātās LTV telpās? Vai Jurkānam tas, ko viņš vēlas paust, tagad jānes saskaņot uz Patiesības ministriju?
Lasīt visu...