Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2023.gada 9.jūnijā Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu nams pasludināja spriedumu administratīvajā lietā A420272722. Anonimizēts sprieduma noraksts ir publicēts vietnē tiesas.lv.

Lietas būtība. Zvērināts advokāts Jurijs Baibakovs dzīvo un strādā adresē Ūdru ielā 2b, Mārupe, kā arī Ūdru iela 4-2, Mārupē. Abas privātmājas atrodas uz viena zemesgabala. Zemesgabals pieder Jurija Baibakova mātei Tatjanai Baibakovai. Jurijam Baibakovam pieder dzīvojamā māja Ūdru ielā 2 un dzīvoklis Ūdru iela 4-2. Ūdru ielā 4-1 dzīvo zvērināta advokāta Jurija Baibakova vecāki – prasītāja lietā A420272722 Tatjana Baibakova un Boriss Baibakovs.

2021. gada 6. oktobrī Mārupes novada pašvaldības būvvaldē tika uzsākts administratīvais process un 2021. gada 12. oktobrī divi administratīvā pārkāpuma procesi sakarā ar konstatēto patvaļīgo būvniecību nekustamajā īpašumā pēc adreses Ūdru iela 2b, Mārupe.

Tika konstatēts, ka uz zemesgabala, tuvāk Jurija Baibakova īpašumā esošai dzīvojamai mājai bez jebkādiem dokumentiem ir uzbūvētas divas ēkas – pirts un lapene. Papildus tika konstatēts, ka, patvaļīgi izbūvējot būves, netika ievērota būvlaide – būves atrodas 0.5 m attālumā no ielas sarkanās līnijas (jābūt 6 m).

Nepiekrītot uzsāktiem administratīvā pārkāpuma procesiem, Jurijs Baibakovs iesniedza sūdzību Mārupes pašvaldībā, kura 2022.gada 24.augustā sūdzību izskatīja un noraidīja. 2022.gada 03.oktobrī Jurijs Baibakovs iesniedza prasības pieteikumu Administratīvā rajona tiesā Rīgas tiesu namā.

Lasot 2023.gada 09.jūniju spriedumu iztiesātā lietā A420272722, konstatējamas varākas interesantas detaļas, proti: motivējot celto prasību, zvērināts advokāts Jurijs Baibakovs izmanto savus bērnu kā vairogu, apgalvojot, ka tiesību normu ignorēšana tiek veikta ar mērķi nodrošināt bērnu (Tatjanas Baibakovas mazbērnu) audzināšanu.

Šādā veidā, pēc Jurija Baibakova apgalvojumiem, zvērināts advokāts palīdz pašvaldībai pildīt savu funkciju. Interesants Jurija Baibakova teikums ir: “Pieteicēja uzskata, ka viņas palīdzība pašvaldībai, audzinot mazbērnus un tā risinot problēmu ar nepietiekamo vietu skaitu pašvaldības audzināšanas iestādēs, ir pamats pašvaldībai palīdzēt pieteicējai, saglabājot bērnu namiņu, nojumi un pirti.”

Izvēli nemaksāt nekustamā īpašuma nodokli par būvēm Jurijs Baibakovs paskaidro šādi: “Jaunbūvju īpašnieki mēdz izvairīties no to nodošanas ekspluatācijā, lai nemaksātu nodokļus, taču pieteicēja pirms pirts iegādes noskaidroja, ka pirts nebūs ar nekustamā īpašuma nodokli apliekams objekts. Tā kā pirts, nojume un bērnu namiņš tiek izmantots tikai pieteicējas ģimenes vajadzībām, tā nav saimnieciskā darbība.”

Interesanta ir arī šāda epizode: “Pieteicēja jau iestādē (un arī tiesā) ir iesniegusi virkni fotoattēlu no citiem īpašumiem, kas liecina, ka vismaz 40 īpašumos būvju novietojums neatbilst pieteicēja pieprasītajai būvlaidei, taču iestāde tos pat nav pienācīgi izvērtējusi, pieļaujot pret pieteicēju citādu attieksmi nekā pret citiem pašvaldības teritorijā esošo īpašumu īpašniekiem.”

Konstatējams, ka tiesvedības laikā zvērināts advokāts Jurijs Baibakovs veica Mārupes īpašumu fotografēšanu, pārvietojoties ar īpašumā esošo 2017.gada izlaiduma Porsche 718 Cayman S, vēlāk fotoattēlu masīvs tika izskatīts, tika atlasīti 40 īpašumi ar patvaļīgas būvniecības īpašumiem. Ar šādiem argumentiem (citos īpašumos patvaļīga būvmiecība ir, tātad Baibakovi arī drīkst) tika motivēta celtā prasība.

 Šajā epizodē Jurijs Baibakovs nodemonstrēja savu uzticību Pavļika Morozova varoņdarbam (Pavļiks Morozovs bija padomju propagandas glorificēts moceklis, un stāsts par viņu ir saistīts ar 1932. gada notikumiem, kad trīspadsmitgadīgais Pavļiks Morozovs nodeva savu tēvu valsts varas iestādēm), sagatavojot un iesniedzot Mārupes pašvaldībā informāciju par iespējamo patvaļīgo būvniecību 40 īpašumos.

Rodas jautājums, vai starp četrdesmit īpašniekiem, kurus Jurijs Baibakovs “nodeva” pašvaldībai, ir arī Rīgas Pārdaugavas prokuratūras virsprokurora Ruslana Novaka īpašums? Ar Ruslanu Novaku kopā, manuprāt, tika reiderēti uzņēmumi, izspiesti un izkrāpti naudas līdzekļi, sākti pasūtījuma kriminālprocesi, izbeigti uzsāktie kriminālprocesi, “pareizi” izmeklēti izmeklējamie pirmstiesas kriminālprocesi.

Ar virsprokurora Ruslana Novaka palīdzību civillietā C30596220, manuprāt, tika izspiesta, izkrāpta un legalizēta naudas summa 35 000 euro apmērā – tā ir tikai viena epizode zvērināta advokāta Jurija Baibakova un Rīgas Pārdaugavas prokuratūras virsprokurora Ruslana Novaka abpusēji izdevīgajā sadarbībā.

Sprieduma 2.lpp. lasāms, ka zvērinātais advokāts atsaucas uz Satversmes 105.pantu (īpašuma tiesību ievērošana), lūdzot atļaut lietot patvaļīgi izbūvēto pirti ar lapeni bez to legalizēšanas. Interesants fakts: manuprāt, zvērināts advokāts Jurijs Baibakovs gadiem ilgi zem Valsts policijas un Jura Stukāna vadītās prokuratūras nodrošinātā “jumta” reiderē uzņēmumus, tos pilnībā izlaupot, atsavinot nolaupītos īpašumus bez tiesas sprieduma, gadiem ilgi vajā reiderējamo uzņēmumu īpašniekus, pilnīgi ignorējot LR Satversmes 105.pantu (īpašuma tiesību ievērošana, īpašumu atsavināšana tikai uz tiesas sprieduma pamata). Pēkšņi iztiesājamā lietā, epizodē par savā īpašumā esošo pirti un lapeni, Jurijs Baibakovs tiesai norāda uz LR Satversmes 105.pantu. Jurijs Baibakovs bez šaubām ir interesants personāžs.

Sprieduma 2.lpp. fiksēts, ka Jurijs Baibakovs tiesai apgalvo, ka Mārupes novada pašvaldība, uzsākot divus administratīvā pārkāpuma procesus pret Jurija Baibakova ģimeni, izpilda kāda uzņēmuma “pasūtījumu”. Pasūtītājs pēc Jurija Baibakova apgalvojumiem esot šobrīd Jurija Baibakova reiderējamā uzņēmuma īpašnieks.

Interesanta epizode. Jurija Baibakova paņēmiens reiderējamo uzņēmumu ātrākas izlaupīšanas sasniegšanai, manuprāt, ir pasūtījuma kriminālprocesu uzsākšana Valsts policijā pret reiderējamo uzņēmumu īpašniekiem – šāda sadarbība notiek ar Valsts policijas un Jura Stukāna vadītās prokuratūras atbalstu un iesaisti.

Attiecībā pret sevi un savu organizēto grupu Jurijs Baibakovs nodrošina kriminālprocesu neuzsākšanu, kā rezultātā uz iesniegumiem par kriminālprocesa uzsākšanu pret Juriju Baibakovu Valsts policija ātri atrakstās, neizskatot iesniegumus pēc būtības. Iztiesājamā lietā A420272722 Jurijs Baibakovs varēja nepieminēt “pasūtījumu galda” pakalpojumus, kurus pats aktīvi izmanto un uztur “pasūtījumu galda” pakalpojumu pieejamību.

No sprieduma teikuma “Tā kā būvinspektors īpašumā nav iekļuvis...” konstatējams, ka īpašuma apsekošanas laikā Jurijs Baibakovs nav ielaidis būvinspektoru īpašumā, kā rezultātā apsekošana tika veikta, būvinspektoram atrodoties aiz sētas.

No sprieduma redzams, ka jautājums par patvaļīgas būvniecības legalizēšanu no zvērināta advokāta Jurija Baibakova puses netiek izskatīts. Personas ieskatā patvaļīgi izbūvētas būves – pirti un lapeni jāturpina izmantot nelegāli vai ir jānojauc. Interesanta nostāja.

Pievēršama uzmanība arī apstāklim, ka spriedums par zvērināta advokāta Jurija Baibakova ģimenes celto prasību pret Mārupes pašvaldību par celtās prasības noraidīšanu ir uzrakstīts ļoti kvalitatīvi, ar ironijas elementiem. Lasot spriedumu, rodas iespaids, ka komunista un boļševika trešajā paaudzē – zvērināta advokāta Jurija Baibakova prettiesiskās darbības, pārkāpjot Būvniecības likumu, neuzrunāja tiesu. Daudzas Latvijas ģimenes ir cietušas no komunistu izvērstā terora 1940os gados.

Lasot spriedumu, atkārtoti rodas pārliecība, ka 1991.gadā veiktā komunistiskā partijas aizliegšana bija pareiza. Veco komunistu izkropļotais skats uz tiesību normām tiek koriģēts ar taisnīgiem tiesu spriedumiem.

Lūdzu lasītājus iepazīties ar spriedumu lietā A420272722. Spriedums lasāms ar baudu.

P.S.: Spriedumā pieminēts arī personāžs, kurš patvaļīgi izbūvētajā pirtī itkā ārstē sporta traumu – tas ir Jurija Baibakova tēvs, bijušais Padomju Savienības Koministiskās partijas (PSKP), Vissavienības Ļeņina komunistiskās jaunatnes savienības (VĻKJS) pārstāvis - Rīgas pilsētas komitejas otrais sekretārs Boriss Baibakovs.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...