Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Neskatoties uz visām nedienām ar jaunajiem Škoda Vagonka ražotajiem vilcieniem, šķiet, ka tie nu jau kļuvuši par ierastu parādību Latvijas sabiedriskā transporta kustībā. Nenoliegt - ērti, komfortabli, klusi, līgani. Tiešām prieks braukt tajos.

Arī informācijas ekrāni lieli un labi saskatāmi no jebkuras vietas. Tikai problēma tā, ka šie informācijas ekrāni rāda visu ko, tikai ne to, kas nepieciešams pasažieriem. Uz katru pusi ir vērsti divi ekrāni. Vienā no tiem rāda reklāmas. Skaidrs. Naudas nekad nav par daudz, un kāpēc gan nenopelnīt kādu kapeiku, ja tas ir iespējams? Otrs paredzēts informācijai par braucienu. Pa ekrānu slīd saraksts ar visām nākamajām stacijām un pulksteņa laikiem, cikos vilciens šajā stacijā piestās. Arī jauki.

Taču informācija par to, kas tad ir nākamā stacija, ekrānā parādās tikai īsu brīdi pirms piestāšanas stacijā. Respektīvi, ja cilvēkam jābrauc vilcienā tālāks gabals un viņš laiku īsina ar grāmatas lasīšanu, bakstīšanu viedierīcē vai jebko citu, kas piesaista viņa uzmanību, tad ir ļoti reāla iespēja pabraukt garām savai stacijai. Kad šāds ar kaut ko nodarbināts cilvēks uzmet aci informatīvajam ekrānam, tur rāda nevis nākamo staciju, lai varētu noorientēties, cik tālu tad esi ticis, bet slīdošo lenti ar nākamajām stacijām.

 Jā, šāds saraksts informatīvi ir vērtīgs, bet tā der kā papildu informācija, nevis aktuālā informācija. Vecajos, labajos RVR ražojumos jebkurā brīdī varēja uzzināt, kas ir nākamā pietura. Arī Rīgas satiksmes un citu pilsētu autobusos, tramvajos un trolejbusos pasažieriem jebkurā brīdī iespējams uzzināt, kas ir nākamā pietura.

Cik ir nācies pārvietoties ar vilcieniem vai metro ārpus Latvijas, arī tur tik svarīgā informācija par nākamo pieturu jebkurā brīdī ieraugāma uz tablo. Pat vairāk, tur norāda arī, pa kurām durvīm - labajā vai kreisajā pusē - notiks izkāpšana, kamēr pie mums tā ir mīkla, kas jāuzmin pašam pasažierim. Turklāt Škoda Vagonka vilcienos durvis jāatver pašam pasažierim, nospiežot pogu. Mini nu - kurā pusē ir perons! 

Šķiet, ka šo informācijas risinājumu jaunajiem vilcieniem izstrādājis cilvēks, kurš gadiem vai pat gadu desmitiem nav izmantojis sabiedrisko transportu. Viņam mašīna pielipusi pie dibena, un nav ienācis prātā savu ķermeni ievietot kādā vilcienā. Taču tiem, kuri pret dabu izturas saudzīgi, rūpējas, lai lieku reizi ar izplūdes gāzēm nepiesārņotu atmosfēru, un pārvietojas ar dabai draudzīgu transportu, ik reizi vilcienā jāspēlē minēšanas spēle. 

Varbūt Vivi varētu painteresēties, kāda tieši un kurā brīdī pasažierim nepieciešama informācija, un parūpēties, lai tā arī būtu pieejama? Par to, ka nevienā stacijā nav norādes, no kura perona uz kuru pusi brauks vilciens, es nemaz nerunāšu. Tikai aizejot līdz perona otrā galā esošajam tablo, iespējams uzzināt, ka tev nepieciešamais vilciens brauks no cita perona. Nezin kāpēc citās valstīs man šādas mīklas netiek uzdotas. Tur ir spējuši parūpēties, lai ikvienam, arī ne pārāk attapīgam cilvēkam būtu skaidrs, kurp jādodas.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...