Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir pagājis pusgads, kopš Ukrainā sācies karš. Šajā sakarā man ir daži jautājumi Latvijas Republikas Saeimai, Ministru kabinetam, Valsts drošības dienestam.

1. Cik tālu ir žoga būvniecība uz Baltkrievijas un Latvijas robežas? Kad tiek plānota žoga būvniecība uz Krievijas robežas?

2. Cik Latvijai nelojāliem dubultpilsoņiem ir atņemta Latvijas pilsonība? Vai pilsonība ir atņemta Putinam pietuvinātajam Avenam?

3. Cik termiņuzturēšanās atļaujas vai nomadu vīzas izsniegtas pēdējo 6 mēnešu laikā? Cik ir anulētas?

4. Vai ir pārtraukts eksports no Krievijas caur Latviju?

5. Kad Latvija Krievijas pilsoņiem, tai skaitā Ukrainā aizliegtu mediju darbiniekiem, pārtrauks izsniegt Šengenas vīzas?

6. Cik un par kādu summu arestēti Krievijas līdzekļi, tai skaitā privātpersonām, komercsabiedrībām, valstij piederoši?

7. Kādā veidā valsts drošībai stratēģiskā Inčukalna gāzes krātuve ir nonākusi Krievijas īpašumā? Kurš vai kuri personīgi par to ir atbildīgi? Kā šī krātuve tiks atgūta? Vai notiks izmeklēšana šajā sakarā?

8. Kā valdība ir paredzējusi risināt energoresursu krīzi un tās sekas šajā rudenī (patiesībā jau tagad)?

9. Cik Krievijas pilsoņi ir izraidīti no Latvijas?

10. Cik cilvēku un kā ir sodīti par naida uzbrukumiem un naida runu pret latviešiem?

11. Cik okupāciju slavinoši pieminekļi ir nojaukti Latvijā, tai skaitā jo īpaši Rīgā?

12. Cik Kremlim lojālas personas strādā Latvijas sabiedriskajos medijos?

13. Kā tas nākas, ka šajās vēlēšanās var piedalīties partijas, kas vēršas pret Latvijas Republikas vai citu demokrātisku valstu neatkarību, teritoriālo nedalāmību, izsaka un izplata priekšlikumus par Latvijas Republikas vai citas demokrātiskas valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu, aicina nepildīt likumus, ja tādējādi tiek apdraudēta valsts drošība, sabiedriskā drošība vai kārtība, sludina vardarbību vai terorismu, klaju nacisma, fašisma vai komunisma ideoloģiju, propagandē karu, veic darbības, kas vērstas uz nacionālā, etniskā, rasu, reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, slavē vai aicina izdarīt noziedzīgus nodarījumus?

14. Kad jums beigsies atvaļinājums?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...