Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Otro gadu pēc kārtas apmeklēju LAMPU. Pirms ķeros pie galvenā man jāatzīmē dažas lietas. Pirmkārt, festivāls patiesi bija sarīkots ļoti augstā līmenī. Protams, gribētos drukātas programmiņas, nevis telefonā skatīties, kas, kur un kā, bet nu var pieciest. Otrkārt, festivālā bija tik daudz skatuvju (vairāk nekā 30), tik daudz runātāju (vairāk nekā tūkstotis) un par tik dažādām tēmām, ka labākajā gadījumā apjaušu tikai kādu divdesmito daļu no tur notikušā.

Pat rīkotājiem droši vien nav ne jausmas, kas īstenībā izskanēja. Ja visi pasākumi būtu filmēti, jums vajadzētu trīs mēnešus, lai noklausītos divās dienās sarunāto. Pārmetumi, ka festivālā sludina tikai vienā virzienā, nav pamatoti. Kaut vai tāpēc vien, ka izskanēja arī ļoti konservatīvas idejas, kādas ar LAMPU parasti nesaista. Nesaku, ka tās izpelnījās kādas apmeklētāju ovācijas, taču idejiska dažādība noteikti bija. Gadījās, protams, tādi pasākumi kā “sieviešu kvotas vienlīdzībai: par un pret”, kur neviens no runātājiem nepārstāv “pret”, bet vietumis izskanēja arī, piemēram, laulības un dabiskās ģimenes aizstāvība.

Treškārt, festivālā, kurā šogad īpaši tika normalizēta publiska latviešu sarunāšanās angļu valodā, ļoti iepriecināja Baibas Bražes žests kādā paneļdiskusijā, kuru vadīja latviete un kurā piedalījās trīs latvieši un viena vāciete. Man šķiet, ka nav labāka pāķisma indikatora par alkām runāt svešvalodā, kad nav tādas nepieciešamības. Tā vietā, lai nodrošinātu austiņās tulku vienai viešņai, LAMPAs rīkotāji piedāvāja klausītājiem paņemt austiņas (ko retais piekrita darīt) un klausīties, kā latviešu tulks tulko latviešu runātājus latviešiem. Bražes kundze vismaz šajā cirkā bija vienīgā, kas saprata, ka latviešu auditorijas priekšā Latvijā sasveicināties un pateikt dažas frāzes pieklātos latviski.

Un tagad pie galvenās tēzes. Proti, ka LAMPA ir tehnokrātu burziņš.

Ja jauns, no ģimenes un citām važām atkratījies cilvēks nonāktu LAMPĀ un viņam negadītos trāpīties tuvumā tādām dīvainām skatuvēm, kur runā par tradicionālo ģimeni, tad viņš droši vien pat nepamanītu nekādus trūkumus LAMPAs programmā un izpildījumā. Dažnedažādi pieklājīga paskata cilvēki stāstītu, kā ir lietām jābūt. Jaunais cilvēks droši vien apzinātos, ka pats īsti nezina visu par pasauli, un tāpēc uzmanīgi klausītos. Viņš dzirdētu daudz instrukciju, dažas pretrunīgas, dažas visai dīvainas, bet, tā kā visi apkārtesošie piekrītoši klusētu, jaunais cilvēks saprastu, kas un kā ir jādara.

Vai vismaz jādomā. Nē, drīzāk, kā ir jārunā. Jā, drīzāk jārunā. “Sarunu festivāls” patiešām bija “sarunu”, nevis “ideju” festivāls, jo ne vienā vien “sarunā” izskanēja tēze, ka par lietām “ir jārunā” un ka tas “ir svarīgs jautājums”. Un tad mikrofonu rokās ņēma cits runātājs un pateica, par ko, viņaprāt, “ir jārunā”. Bet runāts pēc būtības tā arī netika. Kāds LAMPAs klausītājs komentēja: “Ir tik labi, ka par to tiek runāts!” Tieši tāpēc mēs rudenī plānotajai konservatīvās domas konferencei runātājus piekodināsim nerunāt par runāšanu vai par to, cik forši ir, ka par kaut ko tiek runāts.

Tas par pļāpāšanu, protams, neattiecas uz juristiem un citiem “programmētājiem”, kuru pasaules redzējums bija digitāls vēl pirms programmēšanas izgudrošanas. “Nē,” kāda juriste skaļi paziņoja (pārfrāzējot), “ar vārda brīvību viss ir vienkārši. Jūs varat teikt, ko jūs vēlaties, bet jums jārēķinās ar tiesiskajām sekām, kas iestāsies par pasacīto.” Varbūt tā varētu sadalīt vidējo LAMPAs klausītāju un dalībnieku. Vai nu “runātājs par runāšanu”, vai “koda interprets”. Kad sastopas ar “koda interpretiem”, ir ļoti grūti uz viņiem dusmoties vai viņiem iebilst, jo viss, ko jūs pasacīsiet, tiks tulkots tajā ierobežotajā programmēšanas valodā, kurā viņi operē. Līdz ar to jūs viņiem neko nevarat pateikt. Tas mazliet atgādina Zuargusa un Aida Tomsona intervijas ar Ingu Spriņģi. Viņa taču vienkārši netver to dimensiju, kurā tiek uzdots jautājums. Pirmajā martā pareizuma tabulā rakstīts bija tā, un Inga sita visus, kas domāja pretēji. Otrajā martā tabulas izmainījās, un Inga beidza sist. Tātad Inga nebija izdarījusi neko nepareizi. Kas tur nav saprotams?!

Par “sarunāšanos” LAMPĀ neviļus nāk prātā vārdu savienojums “tā kā”. Angliskā vārda “like” latviskojums “tā kā” (agrāk bija “tipa” vai “ķipa” no krievu val.) ieperinās katra pavirša runātāja valodā. Kad infokioska brīvprātīgajai pavaicā, kur atrodas Skrīveru saldējuma pārdotuve, viņa aicina: “Tā kā ejiet gar to māju tā kā taisni un tad tā kā pa kreisi būs!” Jo var taču rāpot un var arī ne gar pašu māju, un, ja no citas puses pieiet, tad nebūs pa kreisi. Tas, ka viss ir “tā kā”, nozīmē, ka nekas nav līdz galam tā. Viss ir tikai atsauce uz kaut ko, kas, iespējams, arī nav pa īstam tā. Pirms neilga laika teju pašos priecīgākajos hokeja brīžos gadījās dzirdēt no jaunāko līdzjutēju mutēm: “Ir tā kā forši, ka visi tā kā priecājas.” Vidējā un vecākā paaudze priecājas par konkrētu notikumu laukumā, izdzīvo to ar visu savu ķermeni, bet jaunākā paaudze piedzīvo mirkli caur konstatāciju, ka mileniāļi un būmeri “tā kā” priecājas. Respektīvi, jaunākā paaudze jau ir metaversā. Tāpēc arī LAMPĀ gandrīz visi ļoti labi jūtas, jo tiek runāts par to, par ko ir jārunā. Tā kā. Nekas vairāk jau nav arī vajadzīgs.

Mana galvenā sāpe ir, ka LAMPA ir vienkārši tehnokrātu burziņš. To organizē un tajā lielākoties runā cilvēki, kas svēti tic, ka dara pareizo lietu, kurā viņi ir nekļūdīgi. Tāpēc, ka zinātnieki, eksperti un iestādes ir sapratuši un izrēķinājuši, kā būs labāk. Vai tāpēc, ka runātājs ir nonācis profesionālajā hierarhijā, kurā augstāk stāvošie ir iemācījuši, ka tā ir pareizi runāt, un viņš tā arī runā, tātad visu dara pareizi. Nav ne jausmas, kur LAMPAs sarunu hierarhijā ir vieta dēmosam jeb tautai, tautas vēlmēm.

Par ko tu piesienies? Ir gatava programma, kas paredz darbu un iekļaušanos ikvienam, kas ir gatavs kļūt par programmas misionāru vai mācekli. Festivāls LAMPA ir paredzēts šo instrukciju nodošanai masām. Festivāls ir par iekļaušanu, bet ne par to, kā sarunāties ar vai iekļaut citādi domājošos. Nē, doma ir — ja jūs gribat iekļauties, tad jums ir jādodas uz LAMPu apgūt morālas rīcības pamatus. Valsts iestādes maksā lielu dalības maksu Sorosa fondam (tagad saucas “DOTS”), lai pastāstītu, kā jums tagad būs jādara. Jums ir jāpieņem, ka svešu kultūru pārstāvju imigrācija ir neapturama, ka cilvēks var pieregulēt atmosfēras temperatūru pēc vajadzības, ka vīrietis var kļūt par sievieti, ka diviem vīriešiem ir tiesības pieprasīt no pārējās sabiedrības sagādāt viņiem bērnu un vēl dažas citas lietas, un jūs būsiet iekļāvies.

Diskusijā par ChatGPT diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka “cilvēkam ir pienākums pielāgoties tehnoloģijām”. Neviens neiebilda. Pat ne bijušais LU rektors prof. Mārcis Auziņš. Nez, vai šie paši diskutanti (to vidū arī valsts oficiālais propagandists Jānis Sārts) piekristu, ka cilvēkam ir pienākums pielāgoties Romas Katoļu baznīcas “tehnoloģijai”? Vai varbūt Komunistiskās partijas “tehnoloģijai”? Vai varbūt tomēr pielāgošanās ir svēta lieta, ja konkrētā tehnoloģija un vāvuļošana par to ir runātāja iztikas netiešais nodrošinātājs? Bet ir grūti pārmest, jo nav skaidrs, vai šīs zivtiņas maz apzinās to ideoloģisko ūdeni, kurā dzīvo.

Festivālu LAMPA caurstrāvo ideja par cilvēka Progresu. Ideja par 21. gadsimtu. Par tādu lielu laika ratu, kas veļas virsū un pār kuru cilvēkam nav nekādas teikšanas. Cilvēkam ir pienākums pielāgoties vai vismaz laikus aiziet no šīs pasaules, lai nemaisītos. Kā izteicās kāda valsts iestādē strādājoša vides speciāliste, nav ko iespringt par ainavu pārveidošanu, jo vai nu cilvēki to pieņems, vai ar laiku nomirs. Par Pļaviņu HES drīz vairs nebūšot neviena kurnētāja — kāds vēja parku lobētājs piebalsoja.

LAMPAs apmeklētāju vidū kurnētāju droši vien nebija daudz. Kad Artis Pabriks publiski atzina, ka kovidlaikos baiļu dēļ viņš kā valdības loceklis ir piedalījies lielu politisku kļūdu pieļaušanā, no pārsimt klausītājiem aplaudēja tikai šo rindu autors. LAMPAs publiku labi raksturo mūsu ministru prezidents. Paneļdiskusijā par korporatīvo pārvaldību (kuru apmeklēja mazāk cilvēku, nekā +17 grādos stājās rindā pēc saldējuma) Krišjānis Kariņš paziņoja, ka jūtas “kā baznīcā starp ticīgajiem”, kas ne par ko nav jāpārliecina, jo viņš zinot, ka “visi klātesošie domā vienādi”. Mazliet iesilis no paša jociņa viņš piemetināja, ka pārējie, proti, “neticīgie”, “kas nav baznīcā”, esot “alus dzērāji”. Vēlāk tajā pašā paneļdiskusijā Latvijas Republikas premjerministrs priecēja ar atziņu, ka vēja parku pretinieki “ir un būs tačkas stūmēji”. Sak’, “būsim pastalās un prokrieviski”.

Bija patiesi interesanti vērot, kā diskusijā par korporatīvo pārvaldību it kā vairāku citu runātāju klābūtnē visatbildīgākā persona valstī spēj tikai muļķīgi smaidīt un neatbildēt ne uz vienu jautājumu par tēmu, tā vietā runājot par sev mīļajiem vēja parkiem, stāstu izdaiļojot ar īsta pastalnieka cienīgām atsaucēm, kuras apguvis trimdinieku palīgskolā.

Tāpēc, kad LAMPĀ dzird vārdu “sabiedrība”, ir jāsaprot, ka ar to ir domāti tikai iekļauties gatavie. Pārējie ir “neticīgie”, “alus dzērāji”, “pastalnieki” un “prokrieviskie”. Ir amizanti, kā it kā gudri un zinoši cilvēki runā tā, it kā nebūtu derīgu alternatīvu skatījumu uz lietām. Piemēram, ja tic Paulam Raudsepam, tad ideja par tautas vēlētu prezidentu ir tikai totālu margināļu un nekam nederīgu opozicionāru ideja. Līdzīgi kā radio tiešajā ēterā arī LAMPā žurnāliste Māra Jansone joprojām nevar pieņemt domu, ka ir iespējama iebilšana Stambulas konvencijas ratifikācijai. Deputāts Andrejs Judins joprojām apzināti netver konservatīvos iebildumus ģimenes pārdefinēšanai un pārformulē tos homofobiskā gaismā, kamēr deputāts Ainārs Šlesers apzināti pārinterpretē valsts valodas nostiprināšanas mēģinājumus kā mēģinājumus regulēt privāto sarunvalodu virtuvē. Ticu, ka kādā no vairākiem simtiem pasākumu bija arī reālas sarunas, kurās cilvēki cenšas aizrakties līdz patiesībai (vai atzīst tādas iespējamību), cenšas saprast otru, kā it kā ir iecerēts festivāla programmā, bet man tādās debatēs nesanāca būt klāt. Mani nepameta sajūta, ka esmu atbraucis uz instruktāžu. Uz kaut kādu pareizo lietu zviedru galdu.

P.S. Samelojos. Vispār biju divos pasākumos ar domu dažādības aizmetņiem. Nesaku, ka domu dažādība pati par sevi ir vērtība, bet tikai tracina, ja zinoši cilvēki pasniedz lietas tā, it kā galīgi neredz otro pusi.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...