Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms nepilnas nedēļas veselības ministrs Daniels Pavļuts (Attīstībai/Par) ar patosu paziņoja, ka atradis vainīgos vakcīnu trūkumam Latvijā. Tie ir divi augsta līmeņa ierēdņi – Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško un Zāļu valsts aģentūras direktors Svens Henkuzens. Pirmo pazemināja amatā, pret otru sāka disciplinārlietu.

Abiem ierēdņiem ir bagāta pieredze veselības aprūpes politiskās virtuves pārzināšanā un līdz šim bija izdevies tajā veiksmīgi noturēties. D. Mūrmane-Umbraško par valsts sekretāri strādā jau kopš 2019. gada, bet pirms tam četrus gadus vadīja Nacionālo veselības dienestu. Tikpat liela pieredze ir arī S. Henkuzenam, kas Zāļu valsts aģentūru

vada jau kopš 2015. gada. Iespējams, tieši tāpēc viņi tika ziedoti politisko šeptmaņu piesegšanai. S. Henkuzens gan izrādīja neapmierinātību, norādot, ka VM politiķu neizdarībās nevajagot vainot ierēdņus.

Kamēr Daniels Pavļuts publiski sodīja ierēdņus (tauta taču prasa asinis), tikmēr ēnā palika VM patiesie “lietu bīdītāji” un šeptmaņi. D. Pavļuts sev neierasti kusli izteicās par paša partijas biedrenes Ilzes Viņķeles atbildību, lai gan viņa ministriju vadīja trīs gadus. Atbildība netika prasīta arī no Veselības ministrijas parlamentārā sekretāra Ilmāra Dūrīša (attēlā), kas arī ir D. Pavļuta partijas biedrs.

Tieši I. Viņķele un I. Dūrītis bija patiesie šeptmaņi un lietu bīdītāji Veselības ministrijā. Tieši no viņiem būtu jāprasa galvenā atbildība par vakcīnu trūkumu un kritisko stāvokli veselības aprūpes sistēmā. Tieši politiskie šeptmaņi izperināja ideju par Vakcinācijas biroju ar grandiozajām algām. Birojā amatus ieguva partijai Latvijas attīstībai/Par pietuvināti cilvēki.

Ja Ilzes Viņķeles politiskā karjera ir beigusies, tad I. Dūrītis joprojām glumi slīd ministrijas gaiteņos, bīdot sev izdevīgas lietas. Turklāt I. Dūrītis turpina I. Viņķeles aizsākto “vadības stilu” – organizēt neformālas un slepenas sanāksmes. Tajās var izbīdīt sev izdevīgas lietas bez jebkādas politiskās atbildības.

Mēs I. Dūrīša izdarības esam redzējuši jau iepriekš, piemēram, ielobējot 500 000 eiro lielu naudu kaķu Covida pētīšanai Latvijas Lauksaimniecības universitātē. Pusmiljons eiro tika izklakarēti LLU pseidopētījumos. LLU ir īpaši pietuvināta I. Dūrītim. I. Dūrītis tur ieņem dažādus amatus, neskatoties uz KNAB iebildumiem. Ilgus gadus bijis arī LLU dekāns. Veca mīlestība nerūs, jo nauda nesmird.

Raugoties uz šo jampampiņu cirku ap vainīgo meklēšanu un sodīšanu, ir skaidri redzams, ka ierēdņi nav vainīgi. Viņi piesedza politiskos šeptmaņus, jo baidījās zaudēt darbu. Tāpēc rodas jautājums – kad par vakcīnu trūkumu un kritisko stāvokli slimnīcās atbildēs Ilze Viņķele un Ilmārs Dūrītis? Vai Attīstībai/Par ir gatava atzīt savas partijas politisko ielikteņu savtīgumu un glupību? Kur ir Attīstībai/Par politiskā atbildība?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...