Kad Stukāns un KNAB Straume noskatās, kā Jelgavas novada pašvaldība īsteno primitīvu zādzību viņu acu priekšā
Pietiek lasītājs26.02.2024.
Komentāri (0)
Vēl pirms gadiem desmit šķistu neiespējami, ka Latvijas Republikas ģenerālprokurors un KNAB priekšnieks vienkārši bezdarbīgi noskatās, kā viņu acu priekšā notiek liela apmēra zādzība, kuru veic oficiālas amatpersonas. Taču tieši tas pašlaik notiek Jelgavā, - manuprāt, to nevar nosaukt citādi kā par uzņēmuma kapitāldaļu zādzību, ko veic novada pašvaldība bez kompleksiem un kurā, nepakustinot ne pirkstu, noskatās ģenerālprokurors Juris Stukāns un KNAB priekšnieks, Krišjāņa Kariņa „favorīts” Jēkabs Straume.
Par šo ieplānoto zādzību medijos jau ir ziņots, un tās būtība ir gana vienkārša. Savulaik Jelgavas rajona slimnīca bija uz bankrota sliekšņa, pašvaldība nodeva to koncesijā, saglabājot sev kontrolpaketi, un privātie īpašnieki slimnīcu ar nosaukumu „Zemgales veselības centrs” izvilka no purva tik sekmīgi, ka tagad pašvaldība sapratusi – kumoss ir tik gards, ka labāk būtu to nozagt privātīpašniekiem un „pārdot” kādam pietuvinātam cilvēkam vai personu grupai.
Likums paredz, ka pašvaldībai ir pienākums piedāvāt otram kapitālsabiedrības dalībniekam savas kapitāla daļas iegādāties par pārdošanas cenu, ko noteicis neatkarīgs sertificēts vērtētājs, ja vien uzņēmuma statūti neparedz citu kārtību. „Zemgales veselības centra” statūti neparedz, - un tas nozīmē, ka, ja pašvaldībai tomēr ir koruptīvas saites un vēlme slimnīcu atdot kādam „savējam”, ir jāatrod veids, kā „nozagt likumīgi”.
Šāds veids, kā izskatās, arī ir atrasts – un nemaz nepārsteidz tas, ka mūsu bezkompromisa tiesiskuma apstākļos, kad KNAB skatās tikai tajos virzienos, kuros tam „atļauts”, bet ģenerālprokurors atklāti paziņo, ka viņu neuztraucot par Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu sekas, Jelgavas novada pašvaldība, kurā toni uzdod bēdīgi slavenais Einara Repšes „parastais dārznieks” Madars Lasmanis, ir ķērusies pie gandrīz vai visprimitīvākās iespējamās reiderisma shēmas.
Plāns ir vienkāršs: ja uzņēmuma statūti neparedz „vajadzīgajiem” cilvēkiem nepieciešamo tā „uzdāvināšanas” – vai nozagšanas – kārtību, tātad vajag mainīt statūtus. Tā kā pašreizējā uzņēmuma valde – tā, kas bankrotējušo slimnīcu ir pārvērtusi par plaukstošu uzņēmumu – nebūs gatava to darīt, tātad tā ir jānomaina pret tādu, kas ir gatava izpildīt zādzības organizētāju dotos uzdevumus.
Varētu domāt – kā gan kaut kas tik primitīvs vispār ir iespējams? Kā var būt, ka šāda zādzība neslēpjoties tiek plānota visu acu priekšā, bet ģenerālprokurors un KNAB kautrīgi novērš skatienus? Kā izrādās – var gan.