Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vēl pirms gadiem desmit šķistu neiespējami, ka Latvijas Republikas ģenerālprokurors un KNAB priekšnieks vienkārši bezdarbīgi noskatās, kā viņu acu priekšā notiek liela apmēra zādzība, kuru veic oficiālas amatpersonas. Taču tieši tas pašlaik notiek Jelgavā, - manuprāt, to nevar nosaukt citādi kā par uzņēmuma kapitāldaļu zādzību, ko veic novada pašvaldība bez kompleksiem un kurā, nepakustinot ne pirkstu, noskatās ģenerālprokurors Juris Stukāns un KNAB priekšnieks, Krišjāņa Kariņa „favorīts” Jēkabs Straume.

Par šo ieplānoto zādzību medijos jau ir ziņots, un tās būtība ir gana vienkārša. Savulaik Jelgavas rajona slimnīca bija uz bankrota sliekšņa, pašvaldība nodeva to koncesijā, saglabājot sev kontrolpaketi, un privātie īpašnieki slimnīcu ar nosaukumu „Zemgales veselības centrs” izvilka no purva tik sekmīgi, ka tagad pašvaldība sapratusi – kumoss ir tik gards, ka labāk būtu to nozagt privātīpašniekiem un „pārdot” kādam pietuvinātam cilvēkam vai personu grupai.

Likums paredz, ka pašvaldībai ir pienākums piedāvāt otram kapitālsabiedrības dalībniekam savas kapitāla daļas iegādāties par pārdošanas cenu, ko noteicis neatkarīgs sertificēts vērtētājs, ja vien uzņēmuma statūti neparedz citu kārtību. „Zemgales veselības centra” statūti neparedz, - un tas nozīmē, ka, ja pašvaldībai tomēr ir koruptīvas saites un vēlme slimnīcu atdot kādam „savējam”, ir jāatrod veids, kā „nozagt likumīgi”.

Šāds veids, kā izskatās, arī ir atrasts – un nemaz nepārsteidz tas, ka mūsu bezkompromisa tiesiskuma apstākļos, kad KNAB skatās tikai tajos virzienos, kuros tam „atļauts”, bet ģenerālprokurors atklāti paziņo, ka viņu neuztraucot par Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu sekas, Jelgavas novada pašvaldība, kurā toni uzdod bēdīgi slavenais Einara Repšes „parastais dārznieks” Madars Lasmanis, ir ķērusies pie gandrīz vai visprimitīvākās iespējamās reiderisma shēmas.

Plāns ir vienkāršs: ja uzņēmuma statūti neparedz „vajadzīgajiem” cilvēkiem nepieciešamo tā „uzdāvināšanas” – vai nozagšanas – kārtību, tātad vajag mainīt statūtus. Tā kā pašreizējā uzņēmuma valde – tā, kas bankrotējušo slimnīcu ir pārvērtusi par plaukstošu uzņēmumu – nebūs gatava to darīt, tātad tā ir jānomaina pret tādu, kas ir gatava izpildīt zādzības organizētāju dotos uzdevumus.

Varētu domāt – kā gan kaut kas tik primitīvs vispār ir iespējams? Kā var būt, ka šāda zādzība neslēpjoties tiek plānota visu acu priekšā, bet ģenerālprokurors un KNAB kautrīgi novērš skatienus? Kā izrādās – var gan.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...