Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tas, ka Edgara Jaunupa (un Māra Martinsona) marionete Juris Pūce ir iekritis un bijis spiests šķirties vismaz no ministra amata, protams, nāks par labu politiskajai videi Latvijā. Taču līdz ar to vēl jo aktuālāks ir jautājums – vai vēl ilgi savus amatus un attiecīgi ietekmi saglabās cits, vismaz tikpat politkrimināla biznesa grupējums, kura marionete numur viens ir tieslietu ministrs Jānis Bordāns, aiz kura vīd viņa īstie „pavēlnieki” – pirmām kārtām jau Jurašu „ģimene”, Maigurs Strīķis un ēnā nolīdušais, tomēr apetīti nezaudējušais Aigars Sparāns.

Pēdējo pāris gadu notikumi ir uzskatāmi parādījuši, ka Jaunās konservatīvās partijas aizsegā „mentu” grupējums ir gatavs grābt visu, kas tikai pagadās pa rokai. Centieni piekļūt pie „Olainfarm” saplosīšanas, mēģinājumi sagrābt slaveno Vecrīgas viesnīcu, „pēdējo tauku nosmelšana” no „Norvik bankas” un bēdīgi slavenā Grigorija Guseļņikova, - tie ir tikai redzamākie grupējuma pēdējā laika „projekti”.

Visos šajos gadījumos pusnoziedzīgās iedzīvošanās shēmas būtība ir viena un tā pati. Vai nu pie grupējuma pārstāvjiem ierodas kāds personāžs (piemēram, „uzņēmējs” Uldis Skudra viesnīcas gadījumā vai Grigorijs Guseļņikovs saistībā ar tagad jau izputināto banku), vai arī grupējums pats pamana izdevīgu situāciju, kurā varētu iedzīvoties, izmantojot savas politiskās, administratīvās un specdienestu iespējas, - neko būtisku tas izpildījumā nemaina.

Tieslietu ministrijas un Saeimas Juridiskās komisijas „jumts” apvienojumā ar joprojām palikušajiem – neraugoties uz tīrīšanām specdienestos un rotācijām policijas vadībā – kontaktiem „tiesībsargāšanas” struktūrās grupējuma patiesajiem vadītājiem dod plašas iespējas „sakārtot lietas” tā, kā tas katrā konkrētajā gadījumā nepieciešams labākas peļņas gūšanai.

Domājams, ka jau tuvāko mēnešu laikā mēs uzzināsim vēl daudz kā jauna par to, kādas tieši „konsultācijas” G. Guseļņikovam ir sniedzis pats J. Jurašs, viņa oficiālā sieva, advokāte un bijusī KNAB un Rīgas brīvostas darbiniece Alla Juraša un viņas partneris Aleksandrs Berezins, kādus pakalpojumus viņi patiesībā ir snieguši un kādas summas saņēmuši pa dažādiem kanāliem.

Neoficiāli informācijas avoti arī liecina, ka KNAB varētu būt uzkrājies kritisks informācijas apjoms, lai beidzot ne tikai rastos skaidrība, bet arī būtu iespējams pierādīt, kā tieši ir notikusi Uzņēmumu reģistra vadības „apstrāde” saistībā ar slaveno Vecrīgas viesnīcu un konkrēti – kā tieši nu jau aizrotētā policijas Rīgas reģionālās pārvaldes priekšnieka vietnieka Andreja Sozinova aizgādībā ir sastādītas „pareizas” izziņas, uz kuru pamata tieši tāpat „sakārtotā” Uzņēmumu reģistra vadība atcēlusi viesnīcas kapitāldaļām uzlikto komercķīlu.

Arī šajā gadījumā politkriminālais biznesa grupējums ir strādājis pēc iecienītās shēmas: ja ir interesents kāda jautājuma sakārtošanā, tad vispirms tiek radīts „tiesiskais” pamatojums, izmantojot kontaktus policijā, tad šis „tiesiskais” pamatojums jau tiek nolikts priekšā Uzņēmumu reģistram, uz kuru vienlaikus tiek maigi uzspiests no augšas, izmantojot marioneti – tieslietu ministru. Un... lieta iet uz priekšu tādā virzienā, kādā vajadzīgs.

Pēc līdzīgas shēmas ir ticis „kārtots” arī „Olainfarm” jautājums, - arī tur saskatāmas tā paša grupējuma intereses, arī tur acīmredzami ir iedarbināts policijas „pasūtījumu galds”, un arī tur nav iztikts bez Tieslietu ministrijas un konkrēti J. Bordāna vai viņa manipulētāju ietekmes uz Uzņēmumu reģistru. Nemaz nebrīnīšos, ja arī Šveices blēdim Rūdolfam Meroni šis grupējums būtu "palīdzējis" gadiem ilgi.

Tā šis grupējums ar savām atstrādātajām shēmām darbojas no viena gadījuma uz nākamo un tad atkal uz nākamo: vajadzīgie cilvēki policijā paši vai, priekšniecības spiesti, izdara vajadzīgos darbiņus, uzraksta vajadzīgās izziņas, veic vajadzīgās kratīšanas vai aizturēšanas, sāk vajadzīgos kriminālprocesus, tad tiek pieslēgts Uzņēmumu reģistrs, to visu vajadzības gadījumā piesedz cilvēki specdienestos (kurš gan šaubās, ka gan M. Strīķim, gan A. Sparānam ir palicis ne mazums „savējo”), un – viss ir kārtībā labākajās „bezkompromisa tiesiskuma” tradīcijās.

Līdz ar to jautājums ir tikai viens. Par to, ka agri vai vēlu, kā saka kaimiņtauta, virvīte vīsies tik ilgi, kamēr novīsies cilpa, šaubu patiesībā nav. Vienīgi – kad tas notiks? Kad Jānis Bordāns dabūs doties Jura Pūces pēdās? Un vai līdzīgi kā Jura Pūces gadījumā arī Jāni Bordānu un viņa grupējumu iegāzīs kāds „nevainīgs sīkums”, vai arī kāda no tiesībsargāšanas iestādēm beidzot „pamanīs”, ka nu jau nekaunība un visatļautība ir pārsniegušas jebkuras robežas?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

FotoVēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) skandālā un to. kā jūtas studenti un arī nesenie/senie katedras absolventi
Lasīt visu...

21

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

FotoDrošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to, ka pēc kara sākuma Krievijas izlūkošanas un hibrīdoperāciju mērogs Eiropā ir krasi pieaudzis, ieskaitot operācijas, kuru agresivitāte ziņā pārspēj aukstā kara līmeni, - tādas kā sabotāžas, fiziskas provokācijas un tamlīdzīgi.
Lasīt visu...

21

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

FotoDeklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan tas saskan ar to, ka Ukraina pati joprojām saņem naudu no Krievijas un ļauj Krievijai transportēt gāzi caur Ukrainas teritoriju, bet neviens latvju bāleliņš par to pat nav iepīkstējies ES parlamentā?
Lasīt visu...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...