Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir interesanti, ka priekšvēlēšanu debatēs pie Jāņa Dombura Attīstībai/Par Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis nespēja īsti  atbildēt uz jautājumu, kā viņš - kā tik ļoti veiksmīgs uzņēmējs - visus savus oficiālos līdzekļus ir ziedojis partijai, turklāt nav īsti saprotams, par kādiem līdzekļiem M. Staķis uzturējis sevi un savu ģimeni. Tomēr visinteresantākais jautājums palika neuzdots.

Visiem ir zināms, ka M. Staķis vēsturiski ir strādājis Narvesen un pēc tam uzņēmumos, kuri ir kļuvuši bagāti, jo sadarbojusies ar Narvesen. Šiem kafijas tirgotāju uzņēmumiem īpašnieki daudzus gadus ir slēpušies ārzonās. Vai tas ir bijis tāpēc, ka starp īpašniekiem ir bijis M. Staķis vai kādi citi bijušie Narvesen darbinieki un vai tas bija vajadzīgs, lai Narvesen īpašnieki nepamanītu, ka kafija tiek iepirkta no savējiem un par iespējami augstāku cenu pārdota Narvesen tīklam.

Ja tomēr M. Staķis iepriekš nav slēpies ofšoros, tad situācija kļūst vēl interesantāka jo ir grūti izskaidrot to, kādā veidā viņš 2019.gadā kļuva par uzņēmuma King Coffee Service īpašnieku.

Interesantas īpašnieku maiņas šajā uzņēmumā, (kuram ilgus gadus īpašnieks bija Kiprā reģistrēts ofšors) sākās jau 2018.gada beigās, dažās dienas pēc M. Staķa kļūšanas par Saeimas deputātu, kad pēkšņi Kipras ofšors no īpašnieku saraksta pazuda. Jautājums: ja J. Domburs norādīja, ka M. Staķim nav bijis naudas, lai iztiktu, jo visu ziedojis partijai, kādā veidā un par kādu naudu viņš kļuva par King Coffee Service īpašnieku?

Ja viņš bija iepriekš Kipras ofšora Voles Services Limited īpašnieks un pēc Saeimas vēlešanām tikai legalizēja savu slēpšanos ofšorā, kāpēc tas netika minēts amatpersonas deklarācijā? Vai tādas pašas shēmas - kā Narvesen darbinieks iepērkot kafiju no sev un draugiem piederoša uzņēmuma, - M. Staķis piekops Rīgas domē?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...