Kāpēc Dzanuškāns tik aktīvi rosās pa Rīgas domi? Visticamākais, izsalkums dara savu…
Pietiek lasītājs26.11.2019.
Komentāri (0)
Saistībā ar Pietiek nule publicētajām pārdomām par kādreizējā Rīgas mēra Nika Ušakova ārštata padomnieka Jāņa Dzanuškāna pēdējā laika aktivitātēm un viņa iekļūšanu nodokļu parādnieku sarakstā ir redzams, ka ir piemirsts vēl viens nozīmīgs faktors, kas liek trūkumā nonākušajam advokātam vīties ap „Z-torņu” un citu jautājumu „sakārtošanu”, - šogad izbeigsies vēl viena ļoti nozīmīga barotava no pašvaldības līdzekļiem.
Šā gada pavasarī jau parādījās ziņas, ka bēdīgi slavenā Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas satiksme” maksā aptuveni vienu miljonu eiro gadā par parādu piedziņu kādam mazpazīstamam uzņēmumam „Konsultatīvā sabiedrība "Conventus"”. Savukārt šī SIA pirms trim gadiem iegādājusies SIA "Lex Interpretis", kura tagad jau saucas SIA "CCS Latvija" un kuras dibinātāji ir tas pats Jānis Dzanuškāns ar savu brāli, bet vēlāk īpašnieku pulkā bijusi arī viņa sieva.
Formāli gan Dzanuškānu ģimenei uzņēmums, kurš bija guvis ievērojamus ienākumus no Rīgas Pašvaldības policijas un ne mazāk bēdīgi slavenā „Rīgas namu pārvaldnieka”, nepieder jau kopš 2009. gada, un arī „Conventus” īpašnieki ir divas fiziskas personas, kurām formāli ar Dzanuškāniem nav ne mazākās saistības. Bet kā ir patiesībā? Un kāda saistība Dzanuškāna aktīvajai rosībai ap Rīgas domi varētu būt faktam, ka tieši šā gada beigās beigsies miljonu gadā ienesošais „Conventus” līgums ar „Rīgas satiksmi”?
Savukārt Dzanuškāna oficiālā uzņēmējdarbība ir atklāti katastrofālā situācijā, ko īpašnieki pat nemēģina īpaši slēpt. SIA „Archi Vision”, kurā Dzanuškānam pieder trešā daļa kapitāldaļu, pērn saskaņā ar „Lursoft” datiem nekādu uzņēmējdarbību vispār nav veikusi, un vienam no Dzanuškāna kompanjoniem tiesu izpildītājs ir piemērojis kapitāldaļu atsavināšanas aizliegumu un aizliegumu reģistrēt komercķīlas.
Vēl Dzanuškāns pagājušā gada rudenī kopā ar savu „Archi Vision” kompanjonu Kasparu Bakānu ir nodibinājis jaunu SIA „Best Movies”, taču tās gada pārskats gaidāms tikai nākamgad, un neveicas arī oficiāli viņa sievai daļēji piederošajai SIA „Energosiltumbūve”, kura pērn tāpat reālu darbību nav veikusi un pašlaik līdz ar Dzanuškānu atrodama nodokļu parādnieku sarakstā. Turklāt arī šajā uzņēmumā Dzanuškāna kompanjona Raimonda Elkšņa kapitāldaļām tiesu izpildītājs ir uzlicis arestu.
Ir cilvēki, kuri apgalvo, ka patiesībā Dzanuškāna reālo uzņēmējdarbību pārraugot viņa brālis Māris, taču velti pūlēsies tie, kuri mēģinās publiskos reģistros atrast tādu Māri Dzanuškānu, - brālis ir mainījis uzvārdu un tagad saucas Māris Jenne. 2016. gada sākumā viņš ir iesniedzis deklarāciju, stājoties iepirkuma komisijas locekļa amatā… jā, kāda sagadīšanās, tieši tajā pašā „Rīgas namu pārvaldniekā”.
Taču, ja ticēt publiskiem reģistriem, oficiāli Māris Jenne ir vēl lielāks tukšinieks nekā viņa brālis, - pirms nepilniem gadiem viņa īpašumā neesot bijis neviena paša uzņēmuma kapitāldaļu, bet no finanšu līdzekļiem – tikai 21 000 eiro parādi nezināmām personām.
Ar vārdu sakot, tiem, kuri brīnās par advokāta Dzanuškāna aktīvo rosīšanos pa Rīgas domi un iesaisti „lietu kārtošanā”, brīnīties nevajadzētu – visticamākais, izsalkums dara savu…