Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir pagājušas trīs nedēļas kopš Krievijas agresijas sākuma, un agresora militārie “panākumi” daudzos izraisa neizpratni un pat šoku. Turklāt brīnās ne vien ierindas pilsoņi, kuri seko notikumiem, bet pat augsta ranga militārpersonas, kam informācijai par potenciālā pretinieku un tā kaujas spējām ir jābūt pieejamai ievērojami lielākā mērā nekā ierindas pilsonim.

Tā, piemēram, ASV četrzvaigžņu ģenerālis Barijs Makaffrijs (Barry McCaffrey) ar kaujas pieredzi Irākā (viņā komandētā 24. mehanizētā kājnieku divīzija “Tuksneša vētras” laikā veica operāciju “left hook”, kas lielā mērā noteica Persijas līča kara iznākumu), kurš līdz šim ir bijis visai piesardzīgs savos izteikumos par iespējamo NATO un Krievijas konfliktu, tagad izsakās par iejaukšanos Ukrainas konfliktā. Pēc viņa teiktā, pašreizējā situācijā ASV ar triecieniem no gaisa satriektu Krievijas Bruņotajiem spēkiem (BS) trīsdesmit dienu laikā. Līdzīgi izsakās bijušais NATO spēku Eiropā virspavēlnieks ģenerālis Veslijs Klarks (Wesley Clark).

Tas viss raisa neizpratni - vai tiešām Kremļa žurkas dusmīgi piepūstie vaigi un draudīgi savilktās dūrītes, kad viņš neilgi pirms iebrukuma Ukrainā draudēja Rietumiem “iemaukt tā, ka maz neliksies”, ja šie mēģinās iejaukties, atstāja tādu iespaidu uz pieredzējušiem ģenerāļiem?

Pazīmes tam, ka ar Krievijas BS kaut kas nav kārtībā, varēja manīt jau Sīrijas kampaņas laikā. Prātā nāk izslavētie pretgaisa aizsardzības kompleksi S-400, kuri nevarēja notriekt nevienu no 59 ASV izšautajām spārnotajām raķetēm Tactical Tomahawk pa Asada aviācijas bāzi, toties ar S-200 Asadam izdevās veiksmīgi notriekt krievu radioelektroniskās izlūkošanas lidmašīnu IL-20 ar 15 militārpersonām uz borta. Krievu ģenerāļi kaut ko buldurēja par zemeslodes izliekumu, kas neļāva. precīzi notēmēt. Tad vēl traģiskais incidents virs Doņeckas 2014.gadā, kad ar kompleksu Buk tika notriekts pasažieru Boeing. Ir pierādīts, ka šo zenītraķešu kompleksu apkalpoja militārpersonas no Krievijas BS.

Un kā šeit lai nepiemin draudīgi dūmojošo Krievijas militārās varenības simbolu „Admirāli Kuzju”, ar kura parādīšanos Vidusjūrā vien vajadzētu pietikt, lai liktu ASV 6.flotei paniski bēgt uz savu bāzi. Nu jā, “Kuzjam” izdevās nogremdēt pašam savas ļotenes šī episkā reisa laikā, bet kam negadās.

Tīri hipotētiski pieņemot, ka, ja Kremļa žurka nolemtu veikt mazas jaudas kodoltriecienu pa Kijevu, bet “zemeslodes izliekuma dēļ” raķete trāpītu pa Kremli, tad atzīšos godīgi – es nesērotu.

Un tagad par galvenajām krievu kļūdām un to cēloņiem Ukrainā.

Sākumā atzīmēšu, ka, veicot šo īso analīzi, centos vadīties pēc informācijas no pirmavotiem. Viens no tādiem ir prezidenta Zeļenska administrācijas vadītāja padomnieks Oleksijs Arestovičs (Олексій Миколайович Арестович). Tas ir cilvēks ar militāru izglītību un loģisku spriešanas spēju.. Laika posmā no 1994. līdz 2005. gadam bija Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes štata darbinieks un viens no tiem retajiem, kurš vēl 2014.gadā paredzēja pilna mēroga karu ar Krieviju. Pašreiz viņš faktiski pilda Zeļenska administrācijas runas vīra funkcijas, ik dienu sniedzot operatīvo informāciju. Viņam ir savs kanāls YouTube, tāpat arī sniedz intervijas citiem blogeriem, piemēram, Markam Feiginam.

Protams, ka arī tur saņemtā informācija ir jāfiltrē, jo ir karš un katra puse cenšas pasniegt savus zaudējumus kā mazākus, bet pretinieka lielākus, tomēr atzīšos, ka daudz kas no Arestoviča teiktā sakrīt ar manām atziņām, pie kurām esmu nonācis patstāvīgi. Ja runā par Kremļa kontrolētajiem ziņu avotiem, tad tos izmantoju tikai informācijas iegūšanai par potenciālā pretinieka bruņojuma tehniski taktiskajiem rādītajiem, viss pārējais tur ir 90% meli.

Un tagad pie konkrētām lietām. Kā tas būs redzams tālāk, tad Krievijas politiskā un militārā vadība neko daudz nav mācījusies no ne tik senās vēstures, un šeit ir runa par WWII - kļūdas notikumu prognozēšanā, pretinieka spēku novērtēšanā, plānošanā un BS vadībā.

Kļūda Nr.1 - maldīga informācija par pretinieka reālām kaujas spējām.

Tas attiecas gan uz Ukrainas BS bruņojumu, apmācību līmeni, gan uz motivāciju pretoties agresoram. Par to liecina tas, ka tā saucamā “specoperācija” tika plānota uz dažām dienām - ieņemt Kijevu un lielākās pilsētas ar sekojošu valdības nomaiņu. Sākotnēji tika plānots ar artilērijas apšaudi un aviācijas uzlidojumiem komandcentriem, militārām bāzēm un pretgaisa aizsardzības pozīcijām neitralizēt Ukrainas BS vai vismaz nodarīt tiem nozīmīgus zaudējumus. Tam sekotu diversantu aktivizācija Kijevā, lai radītu paniku, un desanta operācija ar mērķi sagrābt valdības ēkas un stratēģiskos objektus pilsētā ar sekojošu pamatspēku pievilkšanu.

Kā zināms, tad plāns izgāzās, un atbilde, kāpēc izgāzās, ir pašsaprotama, - informācija, kas bija pieejama valsts galvenajam lēmumu pieņēmējam, bija maldīga. Jāpiezīmē, ka pirms kara Ukrainā bija plašs Krievijas aģentūras tīkls - gan labi atalgoti ietekmes aģenti valsts varas ešelonos, gan informatori no 5.kolonnas vidus. Tātad informācija Krievijas izlūkdienestiem bija. Tad kur problēma?

Un šeit laiks atcerēties 1941.gada jūnija notikumus, kad PSRS vadonis Josifs Staļins līdz pēdējam brīdim nespēja noticēt tam, ka Hitlers ir uzsācis pilna mēroga karu, un bija tādā šokā, ka uz vairākām dienam pazuda sava dāčā. Kā atceras savos memuāros Ņ.Hruščovs, bandas (politbiroja) locekļiem ierodoties pie sava šefa, pēdējais bailēs ierāvās krēslā, domādams, ka atnākuši arestēt.

Informācijas par Hitlera plāniem toreizējiem Krievijas izlūkdienestiem bija pietiekoši un no dažādiem avotiem, bet šī informācija tā arī palika šo dienestu zemākajā līmenī, un līdz vadonim nonāca tas, ko viņš gribēja dzirdēt un kas atbilda dižā stratēģa plāniem. Izlūkdienestu vadītāji banāli baidījās izraisīt vadoņa dusmas, ziņojot par reālo situāciju. Piemērojot šo situāciju šodienas Krievijai, iepriekš teikto var papildināt ar korupciju visos līmeņos.

Klūda Nr.2 - Ukrainas iedzīvotāju kopējā noskaņojuma maldīgs vērtējums.

 Šeit pietiks ar vienu piemēru - Harkivas pilsēta, kur liela daļa iedzīvotāju ir etniskie krievi, bet kur, kā zināms, ziedi okupantam izpalika un pilsēta arvien nav ieņemta. Iemesli šai kļūdai ir identiski iepriekš minētajam.

Klūda Nr.3 - neefektīva BS vadība un kļūdaina taktika.

Ka atzīmē Arestovičs, tad Krievijas BS vadība ir stingri centralizēta visos līmeņos un augstākstāvošās priekšniecības pavēles tiek pildītas, neskatoties ne uz ko, pat tad, ja taktiskā situācija rāda, ka to izpilde var novest pie katastrofālām sekām. Un atkal asociācijas ar ne tik seno vēsturi. Vērmahta vadība arī bija centralizēta, bet vienlaicīgi arī elastīga visos līmeņos, Tas nozīmē, ka konkrētas apakšvienības komandieris bija tiesīgs atkāpties no saņemtas pavēles un pat nepildīt to, ja konkrētajā situācijā tas bija nepieciešams.

Kā zināms, tad “ģeniālais” karavadonis jefreitors Hitlers arī jaucās savu ģenerāļu plānos, un vēl nav zināms, kā viss beigtos, ja tas tā nebūtu. Tomēr neviens Vērmahta ģenerālis par fīrera pavēles nepildīšanu kaujas laukā nošauts nebija. Citādāk bija ar Sarkano Armiju. Labi zināma ir Staļina pavēle “Ne soli atpakaļ”, pretējā gadījumā arests, tribunāls un nošaušana neatkarīgi no pakāpes un amata.

Par taktiku. No reportāžām redzams, ka uz galvenajiem Ukrainas ceļiem lēni pārvietojās vai stāvēja krievu tehnikas kolonnas pat vairāku desmitu kilometru garumā bez pienācīgas pretgaisa aizsardzības un flangu nodrošinājuma, kļūstot par labu mērķi ukraiņu artilērijai un aviācijai. Loģistika ir traucēta, trūkst degvielas un munīcijas. Pienācīgi neapsargātos degvielas vedējus nosvilina ukraiņu teritoriālie spēki.

Pavisam nav skaidrs, kāpēc nepieciešama tāda spēku koncentrācija viena vietā, ja jau netiek plānota episka tanku kauja ar ukraiņiem. Un vai tad nav iespējams šīs kolonas saskaldīt mazākās, novirzot tās pa lauku ceļiem, vienlaicīgi nodrošinot flangus? Visu ačgārnību operāciju plānošanā vienā īsā raksta aprakstīt nav iespējams.

Slava Ukrainai!

* Literārs pseidonīms

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...