Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2022.gada 4. janvāra pēcpusdienā mana sieva ar trim nepilngadīgajiem bērniem apmeklēja Rīgas Zoodārzu, atstājot savu automašīnu Citroen Berlingo Rīgas Zooloģiskā dārza maksas autostāvvietā, kas atrodas pie ēkas Meža prospektā 1, Rīgā.

Atgriežoties no Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklējuma, sieva konstatēja, ka automašīnai ir nodarīti bojājumi – iebuktētas un noskrāpētas kreisās, priekšējās durvis un kreisais spārns.

Saprotams, ka sieva izsauca policiju, un par notikušo tika ierosināts administratīvā pārkāpuma process.

Kamēr tika gaidīta policija, Rīgas Zooloģiskā dārza autostāvvietas apsargs manu sievu informēja, ka autostāvvieta ir aprīkota ar novērošanas kamerām un ka to ierakstā noteikti ir redzams ceļu satiksmes negadījums, un ka arī pie iebrauktuves autostāvvietā ir novietota novērošanas kamera, kuras ierakstā noteikti ir redzama vainīgās personas automašīna un tās valsts reģistrācijas numurs.

2022. gada 20. janvārī manai sievai piezvanīja AAS “Balta” darbiniece un telefona sarunā informēja, ka Valsts policijai neesot izdevies noskaidrot vainīgo personu.

Tajā pat dienā mana sieva uzrakstīja vēstuli policijai, kurā informēja par Rīgas Zooloģiskā dārza autostāvvietas apsarga teikto un lūdza sniegt rakstiski informāciju par administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanas gaitu.

Tā kā atbilde pēc būtības netika saņemta, tad 2022. gada 7. februārī policijai tika nosūtīta vēl viena vēstule.

2022. gada 3. martā sieva saņēma atbildi no Valsts policijas, ka videoieraksti no Rīgas Zooloģiskā dārza autostāvvietas novērošanas kamerām tika pieprasīti, taču nebija vairs pieejami, jo izrādās, ka tie tiek glabāti vienu nedēļu.

Tā kā es šajā pasaulē dzīvoju jau pietiekami ilgi, tad fakts, ka policija 7 dienu laikā kopš satiksmes negadījuma norises brīža nevarēja pieprasīt un izņemt autostāvvietas novērošanas ierakstus, mani nepārsteidza.

Pārsteidza, kas cits – 2022. gada 3. marta vēstulē un 2022. gada 4. marta lēmumā par administratīvā pārkāpuma procesa izbeigšanu, kuru sieva saņēma nākamajā dienā, rakstītais, citēju:

“Informējam, ka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas biroja Meklēšanas nodaļas priekšnieks U.Ozols 2022.gada 5.janvārī administratīvās lietvedības ietvaros bija ieradies Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza Apsardzes nodaļā Rīgā, Meža prospektā Nr.1, lai veiktu video novērošanas ierakstu apskati.

Veicot video ieraksta apskati, konstatēts, ka laika posmā, kad transportlīdzeklis Citroen Berlingo, valsts reģistrācijas numurs …, tiek novietots stāvēšanai Rīgā, Meža prospektā Nr.1 stāvlaukumā, neviens cits transportlīdzeklis ar to neizraisa sadursmi. Transportlīdzeklis Citroen Berlingo, valsts reģistrācijas numurs …, bojāts citā vietā”.

Kāpēc es uzskatu, ka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas biroja Meklēšanas nodaļas priekšnieks U.Ozols melo?

Tāpēc, ka mana sieva, mani trīs bērni un es zinām, ka mūsu automašīnai līdz tās novietošanai Zooloģiskā dārza autostāvvietā nebija neviena bojājuma. Mēs nemelojam. Un, ja nemelojam mēs, tad melo Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas biroja Meklēšanas nodaļas priekšnieks U.Ozols.

Otrkārt, to, ka U.Ozols melo, netieši pierāda fakts, ka videonovērošanas kameru ierakstu lietā nav. Jo, ja U.Ozols tik tiešām būtu noskatījies šo ierakstu un konstatējis, ka sadursme nav notikusi, viņš noteikti šo ierakstu būtu izņēmis un pievienojis lietai. Tas, ka šādā ieraksta lietā nav, visdrīzāk norāda uz to, ka šajā ierakstā bija redzams un bija identificējams vainīgais transportlīdzeklis un varbūt arī tā vadītājs.

Kāpēc Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas biroja Meklēšanas nodaļas priekšnieks U.Ozols melo?

Tam var būt vairāki iemesli. Varbūt tā viņš piesedz savu neizdarību? Varbūt ierakstā viņš atpazina kādu sev pazīstamu personu, draugu vai radinieku? Bet varbūt viņš, identificējis vainīgo personu, sazinājās ar viņu, izspieda no viņa kukuli un tāpēc izdzēsa ierakstu?

Tie ir tikai mani pieņēmumi, jo, tā kā videonovērošanas ierakstu lietā nav, tad arī nav pierādījumu. Taču man ir pārliecība, ka U.Ozols par notikušo melo, un vēl vairāk – viņš prettiesiskā rīcībā un melos apvaino manu sievu, tādējādi aizskarot viņas godu un cieņu.

Es varu U.Ozolam piedot, ka viņa rīcības dēļ mums bija jāsamaksā 140 EUR pašrisks, droši vien AAS “Balta” var piedot to, ka viņa rīcības dēļ AAS “Balta” tika nodarīti zaudējumi saistībā ar automašīnas remontu, taču es nevaru un negribu U.Ozolam piedot manas sievas apmelošanu!

Protams, ka par notikušo es informēšu Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas vadību.

Red. piez. Raksta autors vēl nezina neapšaubāmi interesanto faktu, ka policists Uldis Ozols vismaz 2020. gadā ir piepelnījies apsarga amatā SIA „Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs”, tur saņemot 7183 eiro.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...