Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Māris Millers

23.08.2016. 14:40

»

kaķa smiekli

Vai kāds mednieks man var nosaukt vienu mazu, jauku, bet racionālu iemeslu, kāpēc jāmedī putni


Jo viņi ir ēdami. Un pietam garšīgi. No vienas meža pīles var paēst divi cilvēki.

Atbildēt

..

22.08.2016. 13:07

Bilde forša. Man katru gadu pagalmā pie mājas "ganījās" pupuķu bariņš - tā ap 30-40 gab (Babītes novads). Pagājušajā gadā redzēju 1 pupuķīti vairs....Šogad vēl nevienu. Kur palika un kas notika - nesaprotu. Vai vainīgi trokšņainie lidmodeļu vizinātāji (kuri nesen parādījās kaimiņu pļavā) vai aktīvie mežu "sakopēji" - grūti spiest, bet žēl, ka šis skaistais putns vairs neiegriežas manā pagalmā..........

Atbildēt

ssdd

22.08.2016. 12:14

Nu neticu, ka visi tie, kas te muld par mednieku patiku nogalināt, ir baigie veģetārieši. Drīzāk liekuļi, kas dzīvnieku nogalināšanu uzskata par kaut ko briesmīgu, bet paši gaļu ēd. Tik paši jau nekauj, bet pērk to vistiņu pusdienām no industriālajiem gaļas ražotājiem, kas kauj milzīgos apmēros peļņas gūšanai. Un šie ļautiņi, kas paši ar savu naudiņu uztur industriālos kaušanas konveijerus, vēl atļaujas kritizēt medniekus par dažu dzīvnieku nošaušanu.

Atbildēt

švamme

20.08.2016. 17:04

mans vīrs ir mednieks no bērnības, vēl vectēvs mācījis viņam, kā un kas jādara mežā.
Kopš mēs esam pārvākušies "tuvāk pie dabas", nav vairs medījis, tagad fotografē katru dzīvo radībiņu, ko mēs te ieraugam. Un to ir patiešām ļoti daudz. Praktiski setā mums dzīvo pāvs (kas pēc būtības ir mazliet skaistāks tītars), wild tītari bariem klejo pa laukiem pāri ceļam. Man personīgi riebjas tītara gala (uzreiz pēc maniem pirmajiem Pateicības svētkiem).Stirnas nāk cauri katru dienu pa vairāki lāgi veselām famīlijām tur kur tek strauts cauri, arī meža kakis ir redzēts pāris reižu pie strauta, attālāk (kādas 10 jūdzes) ir redzēts arī lācis...un visādas ķirzakas, čūskas, wild truši, salamandras, kolibri... utt nerunājot partiem daudzajiem putniem, kuriem nezinu nosaukumu, bet kuri tepat mūsu ozolos ligzdo. Tā stāsta, ka iepriekšējaissaimnieks, kas te dzīvojis, šāvis stinas pa logu...
Bet mums mežā ir izlikti vecie sudraba šķīvji un pa tiem arī šaujam. Mans uzskats ir: tas ir kaifs TRĀPĪT, nevis nogalināt, un putnu gadījumā vēl jo vairāk, jo grūtāk trāpīt kustīgā mērķī.
Bet ir tačū mašīnas, kas izmet priekšmetu šaušanas trennēšanai...
Es neatbalstu nogalināšanu for fun

Atbildēt

jautājums

20.08.2016. 15:29

Medības tā ir patika nogalināt-tieši un neatšķaidīti.Un purtni tam der tieši tikpat labi , kā kebkas cita dzīva būtne. Jo kaifs ir atņemt dzīvību.
Nav tur nekādu citu iemeslu un racionālu pamatojumu.
Tikai un vienīgi asinskāre...Jebkurš mednieks ir uz robežas...

Atbildēt

mednieks

20.08.2016. 14:05

Nav jau konkreti no ka panemt kukuli mednieku daudz visi ornitologu speki aiziet cina ar veja generatoru celtniekiem no tiem var konkreti labi nopelnit bet ja nemaksas tad tiesasies lidz speku izsikumam , putni interese tikai vienkarsajiem ornitologiem vadoniem tas ir tikai bizness.

Atbildēt

VB

20.08.2016. 11:04

»

kaķa smiekli

Vai kāds mednieks man var nosaukt vienu mazu, jauku, bet racionālu iemeslu, kāpēc jāmedī putni


Nebūtu jau it kā tie jāmedī, nebūtu gan.
Bet tie ir garšīgi yn kā citādi tos dabūsim?

Atbildēt

apk

20.08.2016. 09:56

»

veseris

Raksta autors ir mīksts, glums cilvēciņš, kurš nespēj neko pateikt pretī medniecības lobijam. No tā cieš putnu populācija


Ko pats esi lietas labā izdarījis, izņemot apsaukāšanos. Pārsvarā medī pīles un zosis un vēl dažu putnu sugas nelielā skaitā. Tie ir ēdamie putni, bet medītas tiek arī žagatas un vārnas un šo divu sugu putni neēd tikai sliekas, zālīti un ogas. Par stārķu populācijas apmēriem pēdējais laiks aizdomāties, vai to nav par daudz un kādu postu tie nodara vai vēl nenodara, bet noteikti nodarīs. Vēl ir gulbji, kuri agresīvi aizsargā savu ligzdu, līdz ar to pārējos putnus dzen projām līdz ar to tie nevairojas. Šo jautājumu LOB neaktualizēs, tas ir viennozīmīgi, bet mednieki neuzdrošinās, jo atradīsies grupiņa zaļo teroristu, kuri izdarīs visu, lai medniekus pataisītu par asinskāriem slepkavniekiem, bet visam jābūt līdzsvarā.

Atbildēt

xx

20.08.2016. 09:48

Putnu mediibas ir aizraujoshss sports , un putni ir garsiigi ja labi pagatavoti . Pieprasu atcelt aizliegumu sloku mediibaam pavasarii .

Un ja gribat patieshaam ciiniities par putniem nevis taisiit teaatri tad keraties klaat LVM un industriaalajiem lauksaimniekiem . Latvijaa ir tuukstoshiem diplomeetu mezsaimnieku, vides speciaalistu, biologu , ornitologu utml , bet dazi iemaniijushies par muldeeshanu naudu sanemt un sadomaajushies esam bezmaz par pasaules nabu. .

Atbildēt

Jānis

20.08.2016. 09:32

vakar biju sēnēs, ~ kāds 30tais kilometrs uz Ventspils-Kolka ceļa, tur kur kādreiz bija stiga un kārtīgs mežs, tagad ir grantēts ceļš un parkam līdzīgs veidojums, kur kādreiz varēja dzirdēt putnus un redzēt zvērus, tagad var dzirdēt vārnu ķērcam un redzēt romu brigādes ar "kombainiem" un uzpircēju busiņiem.
Vai mednieki ir tie dižākie postītāji? Domāju, ka nē - drīzāk aplama mežu apsaimniekošana, pārmērīga mežu izciršana un tml.
P.S. neesmu mednieks

Atbildēt

veseris

20.08.2016. 09:03

Raksta autors ir mīksts, glums cilvēciņš, kurš nespēj neko pateikt pretī medniecības lobijam. No tā cieš putnu populācija.

Atbildēt

pupuķis

20.08.2016. 08:56

Kāda jēga ir no tiem ornitologiem, izņemot pļāpāšanu? Kur ir „veiksmes stāsti” – ierosinātas likumdošanas iniciatīvas, kas tiešām nesušas reālus augļus sugu aizsardzībai? Piemēram, laukirbes. Latvijā nav medījamas, bet populācija maza, jo lauksaimniecība spiež nost. Kur ir iniciatīvas par ligzdošanas aizsargjoslām ap sējumiem? Izskatās, ka ornitologi ir pirmrindnieki tikai tad, kad smuki jārunā, mēdijos jācīnās ar medniekiem vai kad jāapgūst Eiropas naudas. Bet nez kāpēc nedzird par reāli paveiktiem darbiem ar taustāmiem sasniegumiem – LOB mājas lapā pie „īstenotajiem projektiem” – nu tā pašvaki..

Atbildēt

Zvirbulis

20.08.2016. 07:00

Palasot vairumu komentārus, paliek šķērma dūša - pasaule pilna ar idiotiem !
Bet visu cieņu Viesturam Ķerrus - solīds cilvēks ar solīdu viedokli !

Atbildēt

lauķis

20.08.2016. 05:32

»

kaķa smiekli

Vai kāds mednieks man var nosaukt vienu mazu, jauku, bet racionālu iemeslu, kāpēc jāmedī putni


Neesmu mednieks un esmu pret nogalināšanu prieka pēc.
Bet , piemēram , vārnas,pilsētās viņām nav dabīgo ienaidnieku,un vārna ir visēdājs ,ēd arī sīkputnus un viņu perējumus.Ir izveidojušās vietas kur ir tikai vārnu ķērcieni , slimas koku audzes, vārnas neēd sīkos kukaiņus.
Varbūt mednieki zina minēt vēl kādus citus piemērus?

Atbildēt

Jocīgi

19.08.2016. 22:50

No raksta beigu gala sanāk ka autors gada laika pāris putnus notriec ar automašīnu. Auto vadu jau pārdesmit gadu un atceros tikai vienu reizi kad putnu aizķēru lidojumā, bet pat toreiz šis aizlidoja dzīvs. Vai nu autors pa putnu kūti vizinās vai dikti "veiksmīgs/ neveiksmīgs"...
Savulaik mednieki pat audzēja medībām fazānus, lai varētu pēčāk nošaut. No paša audzētāja/ šāvēja dzirdēju, ka tas fazāns tāda pat vista vien ir (prāta ziņā).

Atbildēt

Mednieks

19.08.2016. 22:34

>kaķa smiekli

Vispār jau putni, tāpat, kā daudzas citas dzīvās radības, ir garšīgi. Ja nu kas, vistas arī ir putni, tikai tos reti kad "nomedī" paši ēdāji. :)

Atbildēt

bada dzeguze

19.08.2016. 20:50

Nogalināt, kad gribas ēst, ir viena lieta. Nogalināt prieka pēc vai lai saglabātu kādu "populāciju", ir deģenerācija.
Un kāda mārrutka pēc šito pārpublicē pietiek.com! Nav nekā cita? Priedītis saslimis?

Atbildēt

Aldis

19.08.2016. 20:08

Neesmu mednieks, bet liekas, ka zinu- just for fun! Jo medniekam ir jāšauj pa kaut ko dzīvu un putns arī tāds ir.

Atbildēt

kaķa smiekli

19.08.2016. 20:00

Vai kāds mednieks man var nosaukt vienu mazu, jauku, bet racionālu iemeslu, kāpēc jāmedī putni?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...