Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Augsti godātais Valsts meža dienest, es izlasīju jūsu “atbildi”, kas ir publicēta avīzes Diena mājaslapā šī gada 4. martā „VMD kritiski vērtē iedzīvotāju iniciatīvu aizliegt lūšu medības Latvijā”. Šī “atbilde” satur faktiskas kļūdas un melus, iestādes viedoklis pasniegts kā realitāte, kaut neatbilst patiesībai. Es kā šīs iniciatīvas autors esmu pārsteigts par šādu valsts iestādes uzvedību, meliem un VMD darbinieku personīgā viedokļa paušanu kā patiesību.

Ņemot vērā, ka informācija neatbilst patiesībai, vēlos no jums saņemt papildu informāciju lai informētu Latvijas sabiedrību par VMD izplatītajiem meliem un tendenciozo informāciju un patiesības slēpšanu. Lūdzu, atbildē norādiet, uz kuru no uzdotajiem jautājumiem jūs man atbildat.

Rakstā tiek minēts: “Taču pieprasījums aizliegt lūšu medības lielā mērā saistāms ar atsevišķu personu vai personu grupu savtīgām interesēm, vēlmi pievērst sev sabiedrības uzmanību un negatīvu attieksmi pret medībām kopumā.”

1.Lūdzu, nosauciet šīs personas un personu grupas, par kurām jūs runājat.

1.2 Ja jūs nevarat tās nosaukt kādu izdomātu iemeslu dēļ (visticamākais, teiksiet, ka neļauj datu regula), kādēļ jūs publiski atļaujaties ko tādu apgalvot?

2. Kādi ir jūsu pierādījumi izteiktajiem apgalvojumiem?

3. Ņemot vērā, ka es esmu iniciatīvas autors, lūdzu, paskaidrojiet kādas savtīgas intereses es “apmierinu” ar šo iniciatīvu?

Rakstā tiek apgalvots: „VMD norādīja, ka viens no galvenajiem argumentiem, kādēļ atsevišķa sabiedrības daļa pieprasa aizliegt lūšu medības, ir tāds, ka citās Eiropas valstīs tos nemedī, taču vienlaikus tiek noklusēts, ka lūšu populācijas un to dzīves vide šajās valstīs ir pilnīgi atšķirīga.”

4. Kādēļ VMD uzskata, šis ir viens no galvenajiem argumentiem? Lūdzu, miniet iemeslus un “loģikas ķēdi”, kā VMD nonāca pie šāda secinājuma?

5. Kādēļ fakts, ka daudzās Eiropas valstīs lūši ir izmedīti un tādēļ ir aizsargājami, nevar būt arguments lūšu aizsardzībai un medību aizliegumam, ja galvenais iemesls lūšu izmiršanai bija izmedīšana?

Rakstā VMD apgalvo: „Pilnīgs lūšu medību aizliegums ir novecojusi pieeja dabas aizsardzībā un lūšiem var pat nākt par sliktu.”

6. Lūdzu, nosauciet zinātniskos pētījumus, uz kuriem pamatojoties, VMD pauž šos apgalvojumus, nosauciet pētījumu autorus un to, kur šie pētījumi ir publicēti.

Rakstā tiek minēts: „Turklāt, kā uzsvēra dienesta eksperti, patlaban zinātniskie pētījumi liecina, ka lūšu populācija Latvijā ir stabila un nav apdraudēta.”

Tai pat laikā Silavas zinātnieki savos pētījumos apgalvo pretējo: "Esam savos zinātniskajos pētījumos konstatējuši, ka lūšu populācija vairs nav savā apogejā - vislabākajā situācijā -, kas bija ap 2009., 2010. gadu. Un šobrīd populācija nedaudz samazinājusies[] "Esam savos zinātniskajos pētījumos konstatējuši, ka lūšu populācija vairs nav savā apogejā - vislabākajā situācijā -, kas bija ap 2009., 2010. gadu. Un šobrīd populācija nedaudz samazinājusies, bet joprojām ir tālu no apdraudējuma.” (LSM raksts “ Vides aktīvisti un zinātnieki varētu prasīt būtiski samazināt nomedījamo lūšu limitu”, 2019. gada 2. oktobris.)

7. Kādēļ VMD atklāti melo un apgalvo pilnīgi pretējo tam, ko norāda Silavas zinātnieki un bijušais VMD vadītājs Ozoliņš?

8. Melo VMD darbinieki vai melo Silavas zinātnieki? Lūdzu pievienojiet pierādījumus tam, ka melo Silavas zinātnieki, nevis VMD darbinieki!

Rakstā VMD apgalvo: „VMD pauda, ka lūšus Latvijā medī vismaz pēdējos 60 gadus, un, lai arī VMD pašreizējo pieeju lūšu medību regulēšanā un kontrolē dažādas interešu grupas ir kritizējušas, kopumā tā ir attaisnojusies un uzskatāma par sekmīgu - pēc zinātnieku aplēsēm, Latvijā lūšu populācija pašlaik ir vislabākajā stāvoklī pēdējo 100 gadu laikā.

9. Kādēļ šis apgalvojums ir pilnīgi pretējs Silavas zinātnieku apgalvojumam, ka lielākā lūšu populācija bija 2009. un 2010. gadā, nevis “tagad”? Lūdzu, pievienojiet pierādījumus jūsu izteiktajiem apgalvojumiem.

Rakstā VMD apgalvo: „Tāpat dienestā pieļāva, ka medību aizliegumu kāds saista ar vēlmi panākt, lai lūšu Latvijā kļūtu vairāk, taču, kā norādīja dienesta eksperti, medību aizliegums vēl negarantē, ka lūšu Latvijā tiešām kļūs vairāk un tiem klāsies labāk.”

10. Uz kādiem pētījumiem (lūdzu, miniet pētījumu, pētījuma autoru un pētījuma publicēšanas vietu un laiku) VMD balsta argumentu, ka, samazinot galveno “nedabisko” lūšu bojā ejas cēloni - medības, lūšu skaits varētu samazināties?

VMD rakstā apgalvo: „Kritiku neiztur arī arguments, ka lūši medī dzīvniekus, kas posta mežus - lūšu galvenais medījums ir stirnas, kas salīdzinājumā ar citām pārnadžu sugām mežaudzēm nodara maznozīmīgus postījumus.”

11. Uz kādiem pētījumiem balstoties (lūdzu, miniet pētījuma autorus un pētījuma publicēšanas laiku un vietu), VMD izsaka šo apgalvojumu?

11.2 Cik procentus  no visiem mežsaimniekiem un lauksaimniekiem nodarītajiem postījumiem (par kuriem ir izmaksātas kompensācijas) vai reģistrētajiem postījumiem nodara stirnas?

11.3 Cik daudz kompensācijās (kopā) ir izmaksāts par lūšu nodarītajiem postījumiem?

11.4 Cik daudz kompensācijās izmaksāts par pārnadžu (lūšu galveno barības avotu) radītajiem postījumiem (kopā)?

12. Cik kopā ir reģistrēti lūšu uzbrukumi cilvēkiem un mājlopiem pēdējo 30 gadu laikā? Lūdzu, miniet datumus un laikus, un to, kādi bija fiksētie pierādījumi (pēdas, žokļa nospiedumi upurī, DNS utt.).

12.2 Cik kopā ir reģistrēti pārnadžu radīti postījumi mežsaimniekiem un lauksaimniekiem?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Visi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki

FotoVisi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki. Jūs jau tagad grasījāties rakstīt heita komentāru. Bet vispirms izlasiet, kāpēc es šo teikumu uzrakstīju.
Lasīt visu...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja...

Foto

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

Rīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā...

Foto

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

Pilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru...

Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...