Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nav noslēpums, ka Latvijas bijušais premjerministrs un tagadējais ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš raugās uz Briseli kā vilks uz mežu. Rīgā viņam šauri. Kā zoodārza krātiņā. Apkārt tādi sīki, skaudīgi cilvēciņi. Liek uz tikšanos ar nopietniem cilvēkiem lidot vienā lidmašīnā ar visu to plebeju masu, kas aplaudē, lidmašīnai nosēžoties. Brrr... Cita lieta Briselē. Tur visi savējie, un, kā Kariņš mēdz teikt, tur jūtos kā baznīcā, kur visi savējie.

Zinot politiskās šķiras tikumus un viņu domāšanas veidu, nav ne mazāko šaubu, ka Kariņš savā rīcībā nesaskata neko nepareizu, vēl jo vairāk - nosodāmu. Viņa prātu šobrīd nodarbina tikai viena doma - kurš to visu “pasūtījis”? Kurš nolējis šo informāciju?

Trīs gadus lidoju ar privātajiem lidaparātiem, un neviens gailis pakaļ nedziedāja, bet tagad, kad jāgatavojas sava mūža galvenajai desanta operācijai globālajās struktūrās, šitāds sprungulis riteņos. Visticamāk, dunci mugurā iedūris kāds no savējiem. Kurš? Noskaidrosim. Nekur viņš neliksies un par to vēl samaksās. Tāpat kā Lembergs par to 2005. gada gājienu ar Grinberga personas kodu.

Uzreiz jānorāda, ka šai nodevēja meklēšanai un zobu griešanai par “nomelnošanas kampaņas” pasūtīšanu un organizēšanu nav nekādas nozīmes. Ir pilnīgi vienalga, vai šo informāciju atklātībai nodevis kāds nelabvēlis partijā, taisnībmīlis lidostā vai vienkārši tā nejauši nonākusi kāda rokās, kurš ar to padalījies. Kā bija patiesībā, nav svarīgi, jo politiķu galvās šādās reizēs ir tikai viena notikušā versija - konkurentu/nelabvēļu kaulainais pirksts.

Savukārt mums jādomā, kādus secinājumus no tā visa izdarīt. Dažkārt, aprakstot kādu personu politisko evolūciju, tiek piesaukts Ušakova piemērs. Tas vai tas cilvēks aizgājis pa Ušakova ceļu, cenšas atkārtot Ušakova ceļu. Parasti gan šī analoģija nav diez cik tieša. Kariņa gadījumā grūti piemeklēt precīzāku līdzību.

Abi ilgu laiku vadīja savā rīcībā nonākušos valdījumus. Ušakovs Rīgu, Kariņš valsti. Abi bija sava elektorāta labi ieredzēti, un viņiem klāt nekas nelipa. Abus sargāja teflona aizsargslānis. Pret abiem saudzīgi izturējās viņiem draudzīgie mediji. Vienalga, ko stāstīja “ienaidnieki”, savējie to neredzēja, ignorēja un atbalstīja ar vārdiem: ja jau mūsējam kaut ko pārmet, tātad viņš visu dara pareizi.

Ušakova Rīgas karjera sagruva brīdī, kad cilvēki ar kratīšanas orderiem kabatās jau bija ceļā uz Rīgas domes kabinetiem. Viņi abi ar Ameriku pēdējā brīdī paguva katapultēties uz Briseli. Kariņam vismaz nekas krimināls nedraud. Pagaidām. Taču viņa lidojumu epopeja draud iedragāt viņa teflona aizsargkārtu. Lielai daļai viņa atbalstītāju var pēkšņi nokrist zvīņas no acīm un viņi var ieraudzīt Kariņa politisko kailumu.

Nesapriecāsimies par agru. Ļoti iespējams, ka šeit uzdodu vēlamo par esošo. Politiskās uztveres īpašo loģiku - ja jau pretinieks pārmet, tātad visu darām pareizi - pagaidām vēl neviens nav atcēlis. Jau dzirdami Kariņa aizstāvju ironijas pilnie argumenti: nuja, vajadzētu pieņemt likumu, ka valsts amatpersonām obligāti jālido tikai ar “Ryanair”; tā vispār ir viltus problēma, jo nauda daudz lielākā apjomā un vēl stulbākos veidos tiek iztērēta arī citur, bet uzmanība tieši uz šo un tamlīdzīgi.

Paša Kariņa atrunas ir apmēram no tāda paša līmeņa: ne es vienīgais. Citi arī lidoja. Ak nelidoja? Nu, laikam nezināja, ka tā var darīt. Vispār jau lētāk vienmēr ir nekur nedoties, vai ne? Ja mēs neesam klāt, tad mūs neņem vērā. Un vispār, vai ir izvērtēts tas, ka mūsu lielās kapitālsabiedrības netiek kotētas biržā? Lūk, tā. Vispirms sarēķiniet, cik mēs varētu saņemt par “Latvenergo” un “Latvijas valsts mežiem”, un tikai tad pārmetiet par tiem nieka 613 tūkstošiem eiro, ko esmu nolidojis.

Ušakova un Amerika piemērs, kad par spīti visām apsūdzībām atradās pietiekami liels vēlētāju skaits, kuri atdeva savas balsis, lai šie personāži varētu laiski padzīvot Briselē, liecina, ka nav faktu, kuri spētu mainīt pielūdzēju attieksmi pret savu elku. Arī Kariņš daudziem joprojām ir un paliek dieveklis, lai ko viņš darītu un kādas aplamības runātu.

Taču lai šie Kariņa dievinātāji turpina dzīvot savā ticība. Viņus nekas nepārliecinās. Kā šī Kariņa epopeja izskatās, skatoties uz to bez politiskās apmātības rozā brillēm?

Kariņš ir izmantojis privāto lidmašīnu 18 reizes. Ja tie būtu trīs vai pat pieci lidojumi, tad varētu noticēt, ka lidojumi bijuši pēkšņi, iepriekš neplānoti vai arī lidojumu loģistika bijusi tik neizdevīga, ka izdevīgāk bijis īrēt privāto lidmašīnu. 18 lidojumi liek domāt, ka iemesls ir bijis cits. Vienkāršā valodā tas skan: negribu ar tiem Īrijas sēņu lasītājiem vienā lidmašīnas salonā sēdēt. Pat, ja šie “sēņu lasītāji” ir profesori, kas lido uz starptautisku konferenci. Negribu un viss. Esmu pelnījis ko vairāk.

Izteikumi, ka arī citi tā darījuši, ir meli. Iepriekšējais premjers Māris Kučinskis ir apliecinājis, ka, esot amatā, ne reizi nav izmantojis privāto lidmašīnu, lai nokļūtu uz kādu tikšanos. Pieļauju, ka viņš labi apzinājās, kāda milzu brēka saceltos medijos, ja tas nāktu gaismā. Tas, ka Kariņš trīs gadus atļāvās lidināties pa pasauli kā krievu oligarhs vai ASV prezidents un pat neiedomājās, kā tas izskatīsies, ja par to ziņos mediji, liecina par ārkārtīgi dziļu puvumu mūsu valdošajā politiskajā šķirā.

Tā nepieļaujami saudzīgā attieksme, kas daļai mediju un pirmām kārtām jau sabiedriskajiem medijiem ilgstoši ir bijusi pret “Vienotību” un tās līderiem, ir vainagojusies ar šo Kariņa lidojumu skandālu. Ja medijiem un, vēlreiz atkārtoju, sabiedriskajiem medijiem, jo tie ir visietekmīgākie, attieksme pret “Vienotību” un tās politiķiem būtu tāda pati kā pret nosacīto Šleseru, tad nekas tāds, visticamāk, nebūtu noticis.

Tiem, kas norāda uz salīdzinoši nelielajām summām, jāsaka - nav runa par naudu. Runa ir par attieksmi. Tas pats Kariņš pāris reižu nofotografējās uz velosipēda Rīgas ielās, un šīs fotogrāfijas viņa “komunikācijas doktori” izplatīja visos iespējamajos sociālajos tīklos. Taču tagad redzam, ka viss šis uzspēlētais “demokrātiskums” ir bijis liekulīgs teātris tiem pašiem “sēņu lasītājiem”, ar kuriem negribas vienā lidmašīnas salonā kopā grūstīties.

Ja arī šoreiz Kariņš un “Vienotība” izies no ūdens ar sausām kājām, tad tas liecinās par daudz ko. Tad tā būs ļoti nelabvēlīga zīme, kura skaidri nodemonstrēs mūsu sabiedrības politisko infantilismu. Negribu nonievāt Āfriku. Esmu tur vairākkārt bijis un drīzumā lidoju atkal, bet šāds uzvedības modelis, kādu demonstrē Kariņš, nav eiropeisks. Tas raksturīgs dažām demokrātiskās attīstības pamatskolā iestrēgušām Āfrikas valstīm.

Ja arī šoreiz Kariņa rīcību un it īpaši viņa skaidrojumus pēc notikušā uztversim kā pieņemamus, tad jābeidz mānīt sevi ar runām par piederību Ziemeļvalstu kultūrtelpai. Klimats kā Ziemeļvalstīs, bet politiskie tikumi kā Āfrikā.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...