Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Esam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi. Taču nupat Kariņa valdība iezīmē jaunu robežu – tie kļūst arī nelietīgi un amorāli.

Valdība nolēmusi piecus mēnešus dalīt 20 eiro pabalstu  vakcinētiem Latvijas iedzīvotājiem vecuma grupā 60+. Ar šo dāsnumu iecerēts sasniegt divus mērķus  – ļaut senioriem kaut kā savilkt galus elektrības, siltuma, gāzes un pārtikas cenu astronomiska pieauguma apstākļos un vienlaicīgi motivēt viņus doties pēc potes.

Vai gaisma un siltums mūsu valstī pienākas ne visiem veciem cilvēkiem?  Nevakcinētie vecīši lai paliek tumsā un aukstumā?

Vai idejas autors - mūsu zaļoksnais labklājības ministrs, liels banānu cienītājs, jūtas tiesīgs pazemot cilvēkus? Vai viņš domā, ka izdarījis visu, lai dzīvību sargājošās vakcīnas sasniegtu ikvienu senioru, un nu pienācis laiks sodīt tūļīgos un neizlēmīgos?

Ko valdība, relaksēti vadot vasaru, paveica, lai uzrunātu tieši šo, pret vīrusu visneaizsargātāko sabiedrības daļu? Baidos, ka no amerikāņiem “aizlienētie” reklāmas plakāti ar atsegtiem pleciņiem  nebija tas pārliecinošākais arguments…

Cik izbraukuma brigāžu iegriezās attālās lauku sētās? Kā un kad tika stiprināta ģimenes ārstu kapacitāte? Un vai tā ir pietiekama pat tagad, kad ūdens jau smeļas mutē?

Vasarā bez apmeklētājiem skuma lielie vakcinācijas centri, bet tagad, kad gribētāji atradušies, viņiem dažviet jānīkst rindā uz ielas pat piecas stundas. Valdība domā, ka tieši šādā veidā var motivēt arī pensionārus iestāties tās rindas galā? Vai arī tai liekas, ka visiem 70 – 80 – 90 gadus veciem cilvēkiem ir tādas  datoriemaņas, kas  ļauj pieteikties elektroniski? Ka viņi ir tik mobili, lai pie daktera nokļūtu, kad vien vajag?

Mūsu valdībai acīmredzot cilvēki ir ekseļa tabulas: labie pa labi, sliktie pa kreisi. Vakcinējies, bet, ja nevari aizkļūt līdz potei, tad… nu, pats vainīgs, ekselī būs ietaupījums.

Šodien saslimušo skaits pārsniedza 2200 cilvēku. No rīta žurnālisti premjerministram jautāja, kādi, viņaprāt, šajā situācijā mums visiem gaidāmi Ziemassvētki? “Balti un jauki!” ar sirsnīgu smaidu atbildēja K.Kariņš.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...