Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau teju par tradīciju kļuvusi kāda finanšu konsultanta un “profesionālā investīciju baņķiera”, kā viņam labpatīk sevi dēvēt[1], Kārļa Krastiņa aktivizēšanās dažādu jaunu un vēl neapgūtu profesionālo izaicinājumu (lasīt – shēmošanas un naudas raušanas iespēju uz citu rēķina ar ne pārāk likumīgām metodēm) meklēšanā. It sevišķi, ja tie saistīti ar lieliem uzņēmumiem vai, vēl labāk, lieliem valsts uzņēmumiem, kuriem vajag mācēt veiksmīgi “piesūkties”. Kārlis Krastiņš nenoliedzami to pieprot visai labi, un tieši tādēļ mūs priekšā, iespējams, sagaida jauna Kārļa Krastiņa jau tā ne pārāk spožās profesionālās biogrāfijas epizode, ar ko gribēju padalīties.

Kārlis Krastiņš jau pirms daudziem gadiem caur savu firmu “Prudentia” sāka konsultēt tobrīd vēl dzīvotspējīgo “Liepājas Metalurgu” finanšu jautājumos. Nokonsultēja “veiksmīgi” – kā rakstīja Pietiek.com, no valsts (lasīt – mūsu visu nodokļu maksātāju naudas) par “konsultēšanu” “Prudentia” saņēma 384 tūkstošus eiro.[2]

Pēc tam, kad kādu laiku bija “pakonsultējis”, “Liepājas Metalurgs” tomēr kļuva maksātnespējīgs, un tā galvgalī “nejauši” nonāca neviens cits kā labs Kārļa Krastiņa domubiedrs (arī shēmošanas jautājumos) Haralds Velmers, kurš, protams, tāpat kā Kārlis Krastiņš mācēja izmantot arī savu iespēju nopelnīt uz uzņēmuma rēķina maksātnespējas procesā. Tā nu šīs abu kungu saimniekošanas rezultātā no kādreiz slavenā “Liepājas Metalurga” palika tikai izsaimniekota manta un atmiņas par uzņēmumu, kurā gandrīz 2000 cilvēku zaudēja darbu, bet Kārlim un Haraldam – liela nauda kabatās.

Tad Kārlis Krastiņš pēc dažiem gadiem ne tikai piedalījās, bet, kā izrādās, ar savu “Prudentia” pat organizēja debates par tēmu “Kā valsts uzņēmumu kotēšana biržā veicina ekonomisko izaugsmi.”[3] Laba papildu reklāma jau “Liepājas Metalurgā” sevi apliecinājušajam “profesionālajam investīciju baņķierim” Kārlim Krastiņam.

Turklāt viņš ar šo pasākumu neapšaubāmi ieguva sev papildu bonusa punktus, jo kā gan neticēt tādam konsultantam, kas rīko un piedalās pasākumā kopā ar pašu biržas NASDAQ vadītāju Daigu Auziņu-Melalksni, kura ir sena Krastiņa sabiedrotā, un kas nu demonstrē gatavību vairs jau ne tikai iedrošināt un konsultēt kaut kādus “Liepājas Metalurgus” (kas tobrīd jau bija sen kā “nokonsultēti” līdz maksātnespējai), bet arī krietni nopietnākiem valsts uzņēmumiem stāstīt par to, kā vajag kotēties biržā un kā tas veicina ekonomisko izaugsmi. Piemēram, AS “Airbaltic” konsultēšanā gan stratēģiskā investora jeb 0,05% akcionāra piesaistīšanā, gan nevajadzīgu lidmašīnu detaļu iegādē, gan, protams, vairāku simtu tūkstošu vērtās konsultācijās par akciju kotēšanu biržā.

Taču šie plāni bija dažus gadus jāatliek (pie tiem vēl atgriezīsimies), jo pa vidu taču parādījās jauns projekts, jauns uzņēmums, kam “piesūkties” – nu jau slavenās shēmas par un ap AS “Olainfarm”. Presē publicētā informācija par notikumiem AS “Olainfarm” iepriekšējos gados iezīmē visai skaidru ainu par Kārļa Krastiņa profesionālajām aktivitātēm un prasmēm shēmošanā un sava pašlabuma meklēšanā ar ne pārāk likumīgiem līdzekļiem.

Iesācis darboties AS “Olainfarm” padomes locekļa amatā, Kārlis Krastiņš sāka vēl salīdzinoši pieklājīgi, izmantojot tikai iespēju, atrodoties šajā amatā, nopelnīt vismaz ceturtdaļmiljonu eiro gadā.[4] Taču ne jau tādi sīkumi kā nieka ceturtdaļmiljons acīmredzot interesēja “profesionālo investīciju baņķieri” Kārli Krastiņu – jādomā, ka tā bija tikai gatavošanās kam daudz lielākam, jo viņu patiesībā interesēja iespēja “nokonsultēt” AS “Olainfarm” “pareizā” investora piesaistē.[5]

Tāda investora, lai pats Kārlis Krastiņš 90.gadu reiderisma manierē, bet ar smalkāku izpildījumu un shēmām (kurās, protams, bez “profesionālā investīciju baņķiera” zināšanām neiztikt) pārņemtu AS “Olainfarm” savā kontrolē kopā ar Čehijas čaulas kompāniju „Black Duck Invest a.s.” un, protams, ne ar vienu citu kā savu paziņu jau no “Liepājas Metalurga” laikiem – Haraldu Velmeru.[6] Un kā nu nenokonsultēt, ja tev kā padomes loceklim turklāt ir pieejama visa uzņēmuma iekšējā informācija, finanšu dati, stratēģiskās attīstības plāni, biržas dati, kurus var mierīgi nopludināt un uzrādīt visiem vajadzīgajiem “investoriem”?[7]

Tomēr šoreiz pašam “profesionālajam investīciju baņķierim” nogāja greizi – AS “Olainfarm” izdevās izglābties un tikt vaļā no krastiņiem un velmeriem[8], to nepiemeklēja “Liepājas Metalurga” liktenis, un, šķiet, tas beidzot nostājies uz attīstības ceļa[9], bet pašam Kārlim Krastiņam (un arī viņa draugam Haraldam Velmeram) aktivitātes AS “Olainfarm”, kā liecina presē publicētā informācija, beidzās ar diviem kriminālprocesiem.[10] Vienā no tiem Kārlis Krastiņš ir jau nonācis aizdomās turētā statusā par krāpšanu (sekas Kārļa Krastiņa mēģinājumiem piesaistīt “investoru”, kas acīmredzot bija reiderisma mēģinājums). Otrā savukārt Kārlis Krastiņš figurē saistībā ar uzņēmuma iekšējās, konfidenciālās, komercnoslēpumu saturošās (tajā skaitā, kā var saprast, biržas) informācijas, kas Kārlim Krastiņam bija pieejama kā padomes loceklim, nopludināšanu kādam ārvalstu uzņēmumam.[11]

Atgriežoties pie stāsta par Kārļa Krastiņa ieceri konsultācijām par “valsts uzņēmumu kotēšanu biržā”, nevaru nepadalīties jaunākajā informācijā, kas norāda uz nākamo soli Kārļa Krastiņa aktivitātēs un jauna “konsultāciju upura” meklējumos.

Vai nevarētu būt tā, ka, arvien aktuālākai un reālākai kļūstot idejai un tēmai par valsts uzņēmumu akciju kotēšanu biržā, Kārlis Krastiņš, kurš tiek turēts aizdomās par krāpšanu un figurē kā potenciāli aizdomās turētais par iekšējās informācijas nelikumīgu izmantošanu (izpaušanu) un ar likumu aizliegtām manipulācijām finanšu tirgos, tagad ir patiešām iecerējis ne tikai padiskutēt, bet grib reāli “konsultēt” šajā “akciju kotēšanas biržā” procesā vienu no Latvijas valsts lielākajiem un stratēģiski nozīmīgākajiem uzņēmumiem – “Latvijas valsts meži”?

Pavisam nesen Kārlis Krastiņš ir dedzīgi organizējis tikšanos ar AS “Latvijas valsts meži” valdes priekšsēdētāju Pēteru Putniņu, turklāt ārpus AS “Latvijas valsts meži” telpām.

No ticamiem avotiem iegūta informācija liecina, ka ne jau par laikapstākļiem viņi tur runāja, bet gan Krastiņš ar dažādām metodēm un piedāvājumiem mēģināja pārliecināt Putniņu, ka tieši viņš būs īstais “konsultants” šim valsts uzņēmumam saistībā ar iespējamo akciju kotēšanu biržā. Un kā te neatcerēties Kārļa Krastiņa organizētajā diskusijā minēto “ekonomisko izaugsmi”, kam acīmredzot būtu jāseko pēc Kārļa Krastiņa konsultācijām par valsts uzņēmuma akciju kotēšanu biržā. Retorisks jautājums – kā jūs domājat, vai, ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, ekonomiskā izaugsme būs uzņēmumam vai tikai pašam Kārlim Krastiņam?

Atliek vien novēlēt, lai “Latvijas valsts meži” neatkārto “Liepājas Metalurga” kļūdas un tos nepiemeklē “Liepājas Metalurga” liktenis ar bēdīgi slavenā konsultanta, “profesionālā investīciju baņķiera” ar jau vismaz divu kriminālprocesu bagāžu, piesaisti. Cerams, ka “Latvijas valsts mežu” padome un akcionārs pratīs uzdot neērtus jautājumus Pēteram Putniņam par to, ar kāda izmēra un skaita argumentiem Krastiņš ir pārliecinājis viņu par savu ideālo piemērotību konsultāciju sniegšanā.

Ja nepratīs, tad būsim spiesti lasītājus informēt par to, kā saviem partneriem Krastiņš šos argumentus apzīmējis grāmatvedības pozīcijā, kas varētu rezultēties ar Pētera Putniņa atbrīvošanu no amata sakarā ar uzticības zaudēšanu.


[1] https://puaro.lv/ietekme-un-nauda/izgazies-olainfarm-akciju-izkrapsanas-meginajums-aiztur-cehu-investorus-un-milanu-belevicu/

[2]https://www.pietiek.com/raksti/prudentia_pern_par_palidzibu_liepajas_metalurga_lieta_sanemusi_vairak_neka_380_000_eiro?nomob?nomob

[3] https://nasdaqbaltic.com/lv/news/top101-debates-ka-valsts-uznemumu-kotesana-birza-veicina-ekonomisko-izaugsmi/

[4]https://pietiek.com/raksti/dizeni,_razeni_sheeeemojoti!___daudzbalsigi_apsveikumi_velmeram_un_krastinam_dzimsanas_dienas!/?nomob

[5]https://pietiek.com/raksti/kluse_pilnigi_visas_ar_black_duck,_4_wind_un_cehu_investoru_darijumiem_iesaistitas_puses_un_personas/

[6] https://www.db.lv/zinas/reiderisma-meginajums-kas-izmainija-olainfarm-510868

[7] https://www.db.lv/zinas/reiderisma-meginajums-kas-izmainija-olainfarm-510868

[8] https://nra.lv/latvija/349737-olainfarm-reiderisma-meginajums-pa-soliem.htm

[9] https://www.db.lv/zinas/olainfarm-talaka-izaugsme-arpus-birzas-un-ar-stabilu-ipasnieku-sastavu-505995

[10] https://www.db.lv/zinas/olainfarm-reiderisma-izmeklesana-pieci-aizdomas-turamie-507528

[11] https://www.db.lv/zinas/olainfarm-reiderisms-petam-fktk-uzraudzibas-divainibas-507758

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...