Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jaunajā valdībā spilgtākā figūra vismaz pagaidām izrādījusies kultūras ministre Agnese Logina. Viņas izteicieni par patriotisma pārdefinēšanu, “Latvijas valodu” burtiski spridzina. Šie viņas izteikumi nav pārsteidzoši. Tie ir likumsakarīgi, jo viņa šajā “bezprincipu” valdībā ir kā baltā vārna – vienīgā ar “principiem”. Kādiem, tas jau ir cits jautājums.

Kā ne reizi vien atzinis “Progresīvo” Saeimas frakcijas vadītājs Andris Šuvajevs, šī ir principiāli jauna valdība, jo pirmo reizi atjaunotās Latvijas vēsturē tā ir kreisi centriski orientēta. Šajā valdībā valdīšot pavisam citi politiskie uzstādījumi. Šie uzstādījumi labi redzami uzsāktajā cīņā pret Latvijas politekonomiskajā telpā ilgstoši valdījušo banku dominanti. Un ne tikai tur.

Interesanti atzīmēt, ka neviens cits, izņemot Šuvajevu, šo kreiso ievirzi necenšas uzsvērt. Pat no “Progresīvo” nometnes. Acīmredzot arī viņi vēl nevar pārvarēt Latvijas sabiedriskajā domā ilgi valdījušo asociatīvo rindu - kreiss, sovjetisks, krievisks, slikts. Par “Vienotību” un ZZS pat nerunājot, jo viņi no apgalvojumiem, ka atrodas kreisi centriskā valdībā, kratās vaļā, kā vien var.

Taču atgriezīsimies pie Loginas un viņas “principiem”. Ministru kabinetā “Progresīvos” pārstāv trīs ministri. Aizsardzības ministrs Andris Sprūds nemaz nav pilnasinīgs šīs partijas biedrs, bet satiksmes ministrs Kaspars Briškens ir šajā partijā tikai tāpēc, ka citā (teiksim, “Vienotībā”) viņš nebūtu ne tikai premjera, bet pat ne ministra kandidāts. Pie “Progresīvajiem” uzreiz pašā galvgalī un katru dienu televizora ekrānā.

No trijiem “Progresīvo” ministriem vienīgā “īstenā”, idejiskā komjauniete ir Logina. Visi viņas teksti ir gluži kā pārkopēti no partijas ideoloģiskās nodaļas atsūtītajiem metodiskajiem materiāliem. Gan par padsmit gadus Kultūras ministrijā valdošajiem ļaunajiem “nacionālistiem”, gan par patriotisma pārdefinēšanu, gan Nacionālās drošības koncepcijas pārstrādāšanu, gan “Latvijas valodu”.

Arī tādas personas kā Agnese Lāce iecelšana par kultūras ministrijas parlamentāro sekretāri tikai apliecina Loginas dzelžaino ideoloģisko pārliecību. Atgādināšu, ka Lāce ir “Providus” pētniece migrācijas jautājumos, un šī kantora attieksme pret šiem jautājumiem nevienam nav noslēpums. Tāpat Lāce pazīstama ar to, ka sarunu festivālā “Lampa” aicināja latviešus aizmirst okupācijas laiku pāri nodarījumus, deportācijas un “iet tālāk”, it kā nekādas okupācijas nebūtu bijis.

Loginas antinacionālā pozīcija ir izraisījusi zināmu neizpratni daļā sabiedrības, kas šausminās - nu kā tā var? Vienlaikus, un tas ir ārkārtīgi svarīgi, Loginas līdzšinējā darbība un viņas izteikumi pilnībā saskan ar “Progresīvo” pamatnostādnēm. “Progresīvo” idejiskajā paradigmā dzīvojošajiem Loginas nostāja šķiet normāla un pašsaprotama.

Kas vieniem uh un ah, citiem - tā un tikai tā arī jābūt. Līdz ar to “Progresīvo” nosacītajā burbulī Logina ar saviem izteikumiem tikpat kā neko nezaudē. Varbūt no viņas un viņas partijas atbalstītāju vidus atkritīs daži, kuri šajā vidē iemaldījušies aiz pārpratuma, bet kopumā Logina tikai iegūst nelokāmas cīnītājas tēlu pret “saulainās tāles” ienaidniekiem.

Tāpat nedrīkst aizmirst vēl kādu ārkārtīgi būtisku aspektu, kuru ļoti precīzi iezīmēja Pēteris Viņķelis intervijā “Neatkarīgajai”. “Šī būs pa ilgiem gadiem pirmā valdība, kurā ir divas partijas, par kurām ir balsojuši krievvalodīgie Latvijas pilsoņi. Tie ir Lemberga ZZS un “Progresīvie”. Prognozēju, ka šī valdība būs mērenāka savā “atkrieviskošanas” kaismē. Šī valdība būs pirmā pa ilgiem gadiem, kurā nav NA.

Prognozēju, ka Lemberga ZZS un “Progresīvo” vēlētāji to novērtēs un balsos par viņiem vēl vairāk nekā 2022. gada oktobrī. Šī var izrādīties ilgstoša tendence. Proti, krieviem var parādīties savas partijas, kurām ir iespējas iet valdībā. Būt viņu balsīm ne tikai parlamentā, bet arī valdībā. Mūsu krievvalodīgie pilsoņi to varētu novērtēt.”

Ko tas nozīmē attiecībā uz Loginu un “Progresīvajiem” kopumā? Tas nozīmē, ka “Progresīvie” var kļūt par galvenajiem krievvalodīgo pilsoņu politiskajiem pārstāvjiem un aizstāvjiem. Kaut vai tā iemesla dēļ, ka nevienai citai nosacīti krieviskajai partijai (ne Latvijas Krievu savienībai, ne “Stabilitātei!”, ne “Saskaņai”) pārskatāmā nākotnē nav izredžu tikt valdībā un reāli kaut ko ietekmēt.

“Progresīvajiem” ne tikai ir šīs izredzes. Viņi jau ir valdībā un aktīvi darbojas. Aicina pārskatīt Nacionālās drošības koncepciju un no tās izņemt visu, kas skar krievu valodas ierobežojumus. Kuram politiskajam spēkam tas līdz šim bija izdevies? “Saskaņas centram”? PCTVL? Ušakovam? Urbanovičam? Jurkānam? Pimenovam? Nevienam.

Arī Loginai pagaidām vēl tas nav izdevies, bet viņa tam ir tuvāk nekā visas Ždanokas, Mamikini un Rosļikovi kopā. Ja Loginai šis numurs izietu cauri, tad nākamajās vēlēšanās liela daļa bijušā krievisko partiju elektorāta pārietu pie “Progresīvajiem”. Līdz ar to šajā politiskās frontes sektorā “Progresīvajiem” parādās milzu iespējas “pārrāvumam”, kuras viņi noteikti centīsies izmantot.

Tas nozīmē, ka vecajām tā dēvētajām krieviskajām partijām Loginas un “Progresīvo” esamība valdībā neko labu nesola. Tiesa, šīs partijas pārsvarā mērķē uz citu, daudz konservatīvāku un vairāk krievu nacionālismā balstītu elektorātu, bet tomēr.

Par Nacionālās apvienības un “Apvienotā saraksta” vēlētājiem viss skaidrs. Viņi, raugoties uz Loginas aktivitātēm, vēl vairāk nostiprinās savā pārliecībā, ka pareizi darījuši, nebalsojot par citām it kā latviskajām partijām, kas tagad vienā laivā draudzīgi airē kopā ar loginiešiem patriotisma pārdefinēšanas un “Latvijas valodas” ieviešanas virzienā.

Bet kā šiem dīvaiņiem blakus jūtas “Vienotība” un ZZS? Iespējams, pirmajā brīdī viņi varēja justies pat apmierināti. Ja jau partneri dara muļķības (no viņu skatu punkta), tad uz šī fona paši var labāk izcelties. Kā Krišjānis Kariņš Artusa Kaimiņa un Alda Gobzema laikos, kad uz šo abu ākstu fona premjers izskatījās gandrīz kā izcilnieks. Tāpat nevajadzētu aizmirst citu Loginas dīvainību funkciju: publikas uzmanības novēršanu no nopietnākām lietām, kas saistītas ar budžetu, bankām, ar atsevišķiem vairāku miljardu vērtiem iepirkumiem un tamlīdzīgi.

“Vienotība” un ZZS varētu domāt: lai jau tā Logina plosās ar savām “progresīvajām” atklāsmēm un krāj ogles uz savas un savas partijas galvām. Taču tā būtu tuvredzīga politika. Maz šaubu, ka abu šo partiju (īpaši “Vienotības”) pieredzējušie līderi agri vai vēlu sāks apjaust, ka Loginas izdarības met ēnu ne tik daudz uz viņu pašu vai uz viņas partiju (jo savu vēlētāju acīs Logina visu runā un dara pareizi), bet gan uz tiem, kuri šo “brīnumu” ievilka valdībā.

Kurš to izdarīja? Neviens cits kā “Vienotība”. Nebūtu Kariņa sapņa par Briseli, nebūtu 10. maija darījuma. Ja tam nesekotu politiskais cirks visas vasaras garumā, tad nebūtu arī Loginas ar “Progresīvajiem” valdībā.

“Vienotība” savā augstprātības reibonī plānoja “apēst” “Progresīvos”, bet beigu beigās var sanākt otrādi. Līdzīgi kā jaunie puiši no “Visu Latvijai!” savulaik aprija vecos tēvzemiešus un LNNK veterānus, pa virsu pat neuzdzerot.

Tiesa, līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām vēl daudz ūdeņu aiztecēs un visādus “brīnumus” vēl redzēsim, taču viens jau tagad ir skaidrs - no “Progresīvo” ievilkšanas valdībā “Vienotība” kā politiskā partija nekādus bonusus nav ieguvusi un neiegūs. Jācer, ka valstiskā līmenī šoreiz nebūs jāatkārto slavenie Taleirāna vārdi: “Tas bija vairāk nekā noziegums, tā bija kļūda.”

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...