Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Kas mums pieder?

Lauris Galiņš
20.01.2024.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas, bet par elektrību mums jāmaksā vairāk nekā tiem, kuriem to pārdodam, mums pieder AirBaltic, bet... pa lēto tā lido no kaimiņzemēm.

Ja valsts pilsoņiem nav privileģēta stāvokļa, tad viss notiek pēc savienoto trauku principa un viss pieder visiem, pēc sliktākā scenārija mēs esam spiesti uzturēt arī kādu citu biznesus.

Visvieglāk cilvēkam atņemt to, par ko cilvēks nemaz neaizdomājas, ka tas viņam pieder, kā uzskatāmāks piemērs ir nevis meži vai spēkstacijas, bet... piemēram, pensiju iemaksas.

Šīs tēmas mērķis ir norādīt uz tām vērtībām, kas mums vēl pieder, bet kuru kontroli mēs pārāk vieglprātīgi uzticam politiskiem diletantiem vai superpersonām, kas mūs pašus uzskata par īpašumu un līdzvērtīgi šim uzskatam arī visu, kas mums pieder, uzskata par savu.

Zinātnieku aprindās mēdz teikt, ka viena no pamatlietām, ar ko cilvēka intelekts atšķiras no dzīvnieka, ir tā, ka cilvēks māk uzdot jautājumus, bet dzīvnieks vien augstākajās tā attīstības pakāpēs spēj atbildēt uz tiem.

JAUTĀJUMI:

- Kas mums patiešām pieder?

- Kas būtu jādara, lai mēs paši labāk varētu kontrolēt savus grūti aptveramos īpašumus?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...