Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

"Farmaceitiem līdz vakcinācijai pret Covid-19 nedaudz jāuzgaida," – tā teikts Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) mājas lapā. Taču tas nav liedzis Veselības inspekcijas (VI) Farmācijas departamenta vecākajam referentam, farmaceitam Artūram Praškilevicam vakcinēties ārpus rindas. Visticamāk, šādu iespēju nodrošinājis Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) valdes loceklis Gustavs Latkovskis.

"Es uzticos zinātnei, uzticos mūsu infektoloģijas speciālistiem, īpaši LU profesoram Ugam Dumpim. Saņēmu savu “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnu," savā Facebook kontā 11 .janvārī raksta A. Praškilevics. 

"Aicinu kolēģus farmaceitus un farmaceita asistentus, kā veselības aprūpes speciālistus, arī vakcinēties, pasargājot sevi un savus tuviniekus, jo arī farmaceiti un farmaceita asistenti ir frontes 1.līnijās, īpaši aptiekās strādājošie!!

Nedod Dievs, ja lauku aptiekā, kurā strādā viens farmaceits vai farmaceita asistents, šis speciālists saslimst - tas nozīmē, ka šis pagasts,ciems var palikt bez aptiekas! Jo zāles izplatīt drīkst attiecīgas izglītības speciālisti, aptieka nav veikals, kur diezgan operatīvi var novērst personāla trūkumu! Kolēģi, draugi, sargiet sevi!"

Atbalstu ārpus rindas vakcinācijai paudis arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride. "Paldies par šo ierakstu! Farmaceitiem vakcinēties ir ļoti svarīgi," teikts A. Skrides komentārā pie publiskotā ieraksta un foto.

Tikmēr LFB aptuveni 1000 saviem biedriem atgādina, ka šobrīd vakcinēties var stacionārajās ārstniecības iestādēs un ģimenes ārstu praksēs strādājošie. Nedaudz vēlāk vakcinācija būs iespējama pārējām ārstniecības personām un tad farmaceitiem.

Kas tad padara vakcīnu saņēmušo farmācijas nozares ierēdni pārāku par citiem aptiekās stradājošajiem?  Atbilde, ļoti iespējams, ir meklējama viņa kopdzīvē ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas kardiologu, LĀB Sertifikācijas padomes priekšsēdētāju G. Latkovski, ar kura protekcionismu pirms diviem mēnešiem A.Praškilevics sāka karjeru VI.

Tāpat lielā mērā ar viņa gādību šovasar farmaceita grādu ieguvušais nu jau ierēdnis uzreiz nokļuva Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas "Farmācijas" studiju programmas direktora amatā.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Egils Borats

FotoAcīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt arvien dīvainākas lietas.
Lasīt visu...

21

Alda Gobzema rekviēms

FotoTuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie varas galda. Gobzema aktivitātes var pielīdzināt kopējai plūsmai, kura sākās ar Brexit kampaņu un Donalda Trampu nākšanu pie varas ASV un notikumiem citur pasaulē, kur par galveno dzinuli ir ārējs vai iekšējs drauds, briesmas, netaisnība. Gobzems draud ar procesu sākšanu visiem par neslavas celšanu, bet sausais atlikums ir tāds, ka nekas tāds nav noticis. Turpretim ir ierosināti procesi pret viņu par neslavas celšanu, kur verdikts ir bijis viens ne Aldim par labu.
Lasīt visu...