Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

"Farmaceitiem līdz vakcinācijai pret Covid-19 nedaudz jāuzgaida," – tā teikts Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) mājas lapā. Taču tas nav liedzis Veselības inspekcijas (VI) Farmācijas departamenta vecākajam referentam, farmaceitam Artūram Praškilevicam vakcinēties ārpus rindas. Visticamāk, šādu iespēju nodrošinājis Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) valdes loceklis Gustavs Latkovskis.

"Es uzticos zinātnei, uzticos mūsu infektoloģijas speciālistiem, īpaši LU profesoram Ugam Dumpim. Saņēmu savu “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnu," savā Facebook kontā 11 .janvārī raksta A. Praškilevics. 

"Aicinu kolēģus farmaceitus un farmaceita asistentus, kā veselības aprūpes speciālistus, arī vakcinēties, pasargājot sevi un savus tuviniekus, jo arī farmaceiti un farmaceita asistenti ir frontes 1.līnijās, īpaši aptiekās strādājošie!!

Nedod Dievs, ja lauku aptiekā, kurā strādā viens farmaceits vai farmaceita asistents, šis speciālists saslimst - tas nozīmē, ka šis pagasts,ciems var palikt bez aptiekas! Jo zāles izplatīt drīkst attiecīgas izglītības speciālisti, aptieka nav veikals, kur diezgan operatīvi var novērst personāla trūkumu! Kolēģi, draugi, sargiet sevi!"

Atbalstu ārpus rindas vakcinācijai paudis arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride. "Paldies par šo ierakstu! Farmaceitiem vakcinēties ir ļoti svarīgi," teikts A. Skrides komentārā pie publiskotā ieraksta un foto.

Tikmēr LFB aptuveni 1000 saviem biedriem atgādina, ka šobrīd vakcinēties var stacionārajās ārstniecības iestādēs un ģimenes ārstu praksēs strādājošie. Nedaudz vēlāk vakcinācija būs iespējama pārējām ārstniecības personām un tad farmaceitiem.

Kas tad padara vakcīnu saņēmušo farmācijas nozares ierēdni pārāku par citiem aptiekās stradājošajiem?  Atbilde, ļoti iespējams, ir meklējama viņa kopdzīvē ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas kardiologu, LĀB Sertifikācijas padomes priekšsēdētāju G. Latkovski, ar kura protekcionismu pirms diviem mēnešiem A.Praškilevics sāka karjeru VI.

Tāpat lielā mērā ar viņa gādību šovasar farmaceita grādu ieguvušais nu jau ierēdnis uzreiz nokļuva Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas "Farmācijas" studiju programmas direktora amatā.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...