Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šis ir jau divdesmit septītais gads, kad tiek publicēts jauns Latvijas 100 bagātāko cilvēku saraksts, un jau piekto gadu pēc kārtas „Dienas Biznesa” izdevumā „Miljonārs” atrodami veseli pieci Lato Lapsas un Kristīnes Bormanes sadarbībā ar „Lursoft” sagatavoti Latvijas privātajai uzņēmējdarbībai ļoti būtiski saraksti – reizē ar miljonāriem vēl arī lielāko pelnītāju, lielāko dividenžu saņēmēju, lielākos zaudējumus cietušo uzņēmēju un tagad arī patieso labuma guvēju simtnieki. Šodien Pietiek publicē pirmo desmit visbagātāko Latvijas cilvēku sarakstu no izdevuma „Miljonārs”.

1. Arnis Riekstiņš ( vieta pirms gada - 2.) – 175,07 miljoni eiro

Dzimis 1962.gada 29.septembrī

Jau vairāk nekā desmit gadus publicitāti nemīlošais mecenāts un sakaru iekārtu ražotāja SIA Mikrotīkls dibinātājs un īpašnieks, kuram tāpat kā partnerim pieder tieši puse no uzņēmuma, atrodams miljonāru saraksta augšgalā, jo kompānija, kura eksportē uz visiem kontinentiem, izņemot Antarktīdu, turpina vairot savu vērtību, neskatoties uz to, ka pērn par 10% samazinājies tās apgrozījums. Uzņēmuma pašu kapitāls sasniedzis 335,95 miljonus eiro. Turklāt ne mirkli neapsīkst viņa ziedojumi labdarībai. Kompānija šogad 250 tūkstošus eiro ziedojusi Rīgas Tehniskajai universitātei vēža diagnostikas risinājumu meklēšanai, bet pērn ar 300 tūkstošiem eiro sniedza humāno atbalstu Ukrainai. Tāpat kā iepriekš Latvijas bagātākajam cilvēkam joprojām pieder arī trīs ievērojami mazāki uzņēmumi – 50% SIA STARJT, 89,98% SIA Adaži Airpark un 100% SIA Classic Air.

2. Džons Martins Tallijs (3.) – 174,52 miljoni eiro

Dzimis 1967.gada 16.janvārī

Tāpat kā kompanjons, arī ASV dzimušais, 1995.gadā Latvijā ieceļojušais un pirms divarpus gadiem mūsu valsts pilsonību ieguvušais otrs SIA Mikrotīkls līdzīpašnieks ir bagātāko saraksta galvgalī. Par savu devumu Latvijas ekonomikai un dāsno sirdi ziedojumu jomā, atvēlot labdarībai vairākus desmitus miljonus eiro, viņš arī saņēmis Atzinības krustu un iecelts par Atzinības krusta komandieri. Vēl bez puses kapitāldaļu SIA Mikrotīkls un SIA STARJT viņam simtprocentīgi pieder SIA Maksīna, kurai gan ir negatīvs pašu kapitāls.

3. Leonīds Esterkins (1.) – 170,46 miljoni eiro

Dzimis 1954.gada 7.novembrī

Lai gan piektās lielākās Latvijas bankas – AS Rietumu banka patiesā labuma guvēja īpašumā esošo kompāniju un to kapitāldaļu vērtība gada laikā pieaugusi par gandrīz astoņiem miljoniem eiro, tomēr vieta šoreiz sarakstā zemāka un zaudētas pērn sasniegtās līderpozīcijas. Tieši šogad arī stājies spēkā Francijas tiesas spriedums par 20 miljonu eiro naudas sodu bankai saistībā ar apsūdzību naudas atmazgāšanā. Baņķieris joprojām caur simtprocentīgi piederošo SIA Esterkin Family Investments ir 33,12% bankas akciju īpašnieks.

4. Uldis Mierkalns (7.) – 106,13 miljoni eiro

Dzimis 1973. gada 5. novembrī

Mežsaimniecības un kokmateriālu vairumtirdzniecības firmas SIA Pata vienīgais īpašnieks arī ir ar vairāk nekā desmit gadu Latvijas bagātāko cilvēku saraksta dalībnieka statusa pieredzi, turklāt šoreiz gada laikā viņa turīgums pieaudzis par vairāk nekā 35 miljoniem eiro. Uzņēmējam piederošais uzņēmums šogad spējis investēt astoņus miljonus eiro autoparka paplašināšanā. SIA Pata konsolidētais apgrozījums pērn audzis par 23,6%, turklāt uzņēmums joprojām turpina iegādāties citus mežsaimniecības uzņēmumus, kā arī atvērt veikalus, tai skaitā ārpus Latvijas.

5. Jurijs Adamovičs (11.) – 89,05 miljoni eiro

Dzimis 1981. gada 6. septembrī

Jau sesto gadu pēc kārtas, turklāt kļūstot arvien turīgāks, miljonāru sarakstā ir AS Industra bank lielākais īpašnieks, kuram kredītiestādes akcijas pieder caur simtprocentīgi kontrolēto J.A.Investment Holding. Šai kompānijai kā vienīgajai īpašniecei savukārt pieder SIA Baltic new technologies, kuras pašu kapitāls sasniedzis 89,05 miljoni eiro. Iepriekš Jurim Adamovičam nepastarpināti piederēja 51% šajā uzņēmumā.

6. Jānis Zuzāns (5.) – 79,85 miljoni eiro

Dzimis 1957. gada 16. septembrī

Lai gan Covid-19 pandēmijas noteikto ierobežojumu dēļ azartspēļu bizness tika nopietni ierobežots un ir stājies spēkā Rīgas domes lēmums par galvaspilsētas vēsturiskā centra atbrīvošanu no spēļu zālēm, gada laikā šī izklaides biznesa pārstāvja, mākslas kolekcionāra un mecenāta turīgumā nekas nav mainījies. Tiesa, viņam piederošo kompāniju skaits palielinājies līdz astoņām, tomēr joprojām vērtīgākā, kas arī nodrošina lauvas tiesu J. Zuzāna īpašumu kopvērtībā, ir SIA FVR Invest, caur kuru viņš kontrolē savu līdzdalību azartspēļu kompānijās SIA Alfor un SIA Admirāļu klubs. Šogad uzņēmējs pievērsies arī izmitināšanas un ēdināšanas biznesam, atverot Rīgas centrā četru zvaigžņu dizaina un mākslas viesnīcu ar augstākās klases restorānu.

7. Arkādijs Suharenko (4.) – 78,49 miljoni eiro

Dzimis 1959. gada 30. maijā

Sev piederošo īpašumu vērtības kritumu par pieciem miljoniem eiro piedzīvojis lielākās bankas ar Latvijas kapitālu - AS Rietumu banka padomes priekšsēdētāja vietnieks, kuram caur simtprocentīgi piederošo SIA Suharenko Family Investments pieder 17,34% bankas akciju. Viņš joprojām ir Ebreju draudžu un kopienu padomes vadītājs.

8. Aigars Kesenfelds (6.) – 68,89 miljoni eiro

Dzimis 1983.gada 2. novembrī

40 gadu slieksni šogad sasniedz par ātro kredītu miljonāru dēvētais liepājnieks, kurš ir absolūtais Latvijas rekordists tieši vai pastarpināti piederošo uzņēmumu skaita ziņā. Lai gan sākotnēji viņš tika iepazīts kā Liepājas biznesa veterāna Ivara Kesenfelda dēls un viņam joprojām ir kopīgi biznesi ar tēvu, tomēr ir skaidrs, ka savas biznesa impērijas izveidē, plašumā un daudzveidībā, kā arī biznesa drosmē viņš daudzkārt pārspēj Kesenfeldu senioru. Tiesa, gada laikā viņam Latvijā tieši piederošo aktīvu summa ir samazinājusies par gandrīz deviņiem miljoniem eiro. Vērtīgākais viņa bizness ir simtprocentīgi piederošā SIA Alppes Capital, kuras pašu kapitāls ir 49,04 miljoni eiro.

9. Ivo Zonne (8.) – 68,19 miljoni eiro

Dzimis 1968. gada 19. maijā

Lai gan vieta miljonāru sarakstā nekustamo īpašumu rūpala veterānam tādi pati kā pirms gada, tomēr piederošo kapitāldaļu vērtība augusi gandrīz par četriem miljoniem. Turklāt pieaugums vērojams jau otro gadu pēc kārtas. Joprojām viņš visu savu biznesu sakoncentrējis vienā kompānijā SIA Barons kvartāls, bet sirdslieta uzņēmējam ir basketbols, kuru viņš realizē caur basketbola kluba Barons/LMT prezidenta amatu.

10. Andris Ramoliņš (18.) – 61,45 miljoni eiro

Dzimis 1980. gada 18. aprīlī

Šis kokrūpniecības biznesa pārstāvis starp simt bagātākajiem ir jau sesto gadu pēc kārtas, lai gan biežāk viņa vārds izskan saistībā ar dažādiem skandāliem un apšaubāmu rīcību. Bērza saplākšņa ražotāja SIA Stiga RM vienīgais īpašnieks gada laikā spējis savu bagātību vairot teju uz pusi. Turklāt uzņēmums šogad ar 3,36 miljonu investīcijām pabeidza topošās rūpnīcas Tukumā ēkas pamatu ielikšanu un pievedceļu izbūvi. Tāpat kā iepriekš uzņēmējs ir arī vienīgais SIA Stiga RM Distribution īpašnieks.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...