Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Uzskatu, ka Nila Muižnieka darbošanās kopš deviņdesmito gadu sākuma, kad viņš ieradās Latvijā, ir bijusi viena vienīga darbošanās pret Latvijas valsts interesēm, piesedzoties ar paša sadomātām cilvēktiesībām, tās vienmēr interpretējot tā, lai tas atbilstu Kremļa vēstījumiem un interesēm ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā kopumā.

Pieļauju, ka KGB darboņi bija savervējuši Nilu jau nīstajās ASV astoņdesmito gadu beigās, kad vairs nebija nekādu šaubu par PSRS sairšanu un Latvijas neatkarības atjaunošanu, tāpēc vecajiem komunistiem bija kaut kas jādara, lai tagad nodrošinātu jaukas un drošas vecumdienas, nu jau demokrātijas un kapitālisma apstākļos.     

Pārskatot gan senākus, gan nesenākus Nila Muižnieka izteicienus, varam konstatēt, ka viņš mērķtiecīgi un sistemātiski ir strādājis, lai veicinātu Kremļa skatījuma nostiprināšanos Latvijā un Eiropā.  

Būtībā Nila Muižnieka darbība ir bijusi šokējoši nelietīga un kaitīga. Lūk, tikai daži fakti, kas to pierāda:  

Deviņdesmito gadu sākumā ierodoties Latvijā un uzreiz uzmetoties par „ekspertu” integrācijas jautājumos, Nils Muižnieks sāka pa labi un pa kreisi kritizēt latviešus un Latviju. Un viena no pašām pirmajām pamācībām, ko Nils Muižnieks sniedza, bija tā, ka jālikvidē tautības ieraksts pasē (http://periodika.lv/periodika2-viewer/?lang=fr#panel:pa|issue:542238|article:DIVL176|query:Nils%20Mui%C5%BEnieks%20). Pēc Muižnieka domām tā esot padomju laiku palieka un veicinot iedzīvotāju diskrimināciju (interesanti kādā veidā tautības ieraksts pasē Latvijā veicina diskrimināciju?).

Muižnieka skaidrojums ir vienkārši absurds, un tāpēc es to nocitēšu: „Neesmu dzirdējis nevienu pārliecinošu argumentu, kāpēc tautības ieraksts būtu vajadzīgs. Naturalizācijas procesā latviešu un līvu izcelsmes pilsonības pretendenti baudīs zināmas priekšrocības, bet tas nenozīmē, ka tautībai būtu jāfigurē LR pasēs pēc naturalizācijas. Zinu, ka vieniem patīk savu tautību redzēt oficiālajos dokumentos. Tomēr labsajūta nav spēcīgs arguments. Ieraksts dod iespēju ierēdņiem vai iestādēm šķirot iedzīvotājus pēc tautības, piešķirot privilēģijas vienas tautības pārstāvjiem un diskriminēt citus. Kāpēc dot varas iestādēm šādu iespēju? Galu galā, kāda gan Latvijas valstij daļa gar manu un tavu tautību?”

Izlasot šo Muižnieka savārstījumu, gribas skaļi iekliegties par tik nekaunīgu muldēšanu. Par kādu gan iedzīvotāju šķirošanu un diskrimināciju pēc tautības var runāt Latvijā? Un, ja tik ļoti Muižnieka kungs kaunas, ka ir latvietis, tad viņš taču droši var braukt uz Krieviju un pārkrievoties, un beigu galā sevi saukt par krievu – neviens viņam to neliedz! Tas, iespējams, pierāda to, ka Muižnieks ir savā ziņā komunists, jo tikai komunists tos, kuri sevi uzskata par kādas konkrētas tautas pārstāvi, uzreiz metīsies viņu apsaukāt par nacistu. 

Ar laiku Muižnieks kļuva arvien drošāks un nekaunīgāks savā darbībā un būtībā sāka jau klaji lobēt Kremļa intereses Latvijā. Protams, arī 1998. gadā, kad Latvijas sabiedrību satricināja grozījumi “Pilsonības likumā”, kas paredzēja liberalizēt Latvijas pilsonības iegūšanas procesu un atvieglot latviešu valodas eksāmena prasības lielākajai daļai Latvijas pilsonības pretendentu, tad Muižnieks agresīvi lobēja krievvalodīgo intereses Latvijā (http://periodika.lv/periodika2-viewer/?lang=fr#panel:pa|issue:244154|article:DIVL35|query:Nils%20Mui%C5%BEnieks%20 ).

Muižnieks savā krievvalodīgo aizstāvībā aizrunājās pat tik tālu, ka draudēja Latvijai ar to, ka, ja netiks pieņemti attiecīgie grozījumi “Pilsonības likumā”, tas nopietni ietekmēs Latvijas izredzes iestāties ES un NATO. Jau atkal Muižnieks darīja visu, lai Latvijā paliktu prokremliski orientēta piektā kolonna bez iespējas integrēties Latvijas sabiedrībā. 

Biedrs Muižnieka neapstājās pie sasniegtā un ar katru gadu turpināja arvien konkrētāk un mērķtiecīgāk strādāt Kremļa labā, līdz divtūkstošo gadu sākumā sajutās tik drošs, ka nāca klajā ar apgalvojumiem, ka latvieši apspiež krievus! (http://periodika.lv/periodika2-viewer/?lang=fr#panel:pa|issue:119331|article:DIVL63|query:Mui%C5%BEnieks%20Nils%20 ).

Intervijā krievu valodā iznākošajam laikrakstam “Vesti Segodņa” Muižnieks sacīja: “Pēdējos piecos gados vienlaikus ar integrāciju ir notikusi arī dezintegrācija. Ar latviešu valodas palīdzību vesela Latvijas iedzīvotāju grupa (krievi) tikusi atstumta no darba tirgus un sociālās aprites kopumā. Pašlaik Latvijā veidojas ļaužu grupa, kuri ir izmesti “aiz borta”. Pārsvarā tie ir mazākumtautību pārstāvji, kas palikuši bez jebkādas eksistences nišas.”

Kā piemēru šai situācijai viņš minēja socioloģiskajās aptaujās noskaidroto, ka trešdaļa nepilsoņu nevarētu strādāt vietās, kur nepieciešamas latviešu valodas zināšanas. Muižnieks norāda, ka līdz ar to šo cilvēku profesionālās iespējas krasi iegrožotas un viņi kļūst konkurētnespējīgi. Muižnieks norādīja, ka Latvijā vērojama arī nacionālā diskriminācija, kuras pamatā ir galvenokārt valoda. Muižnieks uzskata, ka šis jautājums būtu jārisina, strādājot nevis ar mazākumtautībām, bet tieši latviešiem, kuriem jāpaskaidro, ka nacionālā diskriminācija ir sodāms nodarījums, kā arī jānorāda, ka nepieciešams pieņemt darbā arī citā valodā runājošos. 

Lūk, tieši šādi Latvijas un Eiropas “galvenais integrācijas speciālists” spriež par integrācijas problēmām Latvijā. Vainīgi ir latvieši, jo viņi liek nabaga krieviem Latvijā mācīties latviski un runāt latviešu valodā. Tādā veidā liela daļa krievvalodīgo tiekot “izolēti” no sabiedrības. Šādi izteikumi vienkārši ir šokējoši. Muižnieks pat “sit pušu” lielākos Latvijas integrācijas un tautu sadraudzības “speciālistus” Urbanoviču, Šleseru, Ušakovu u.c. prokremliskos Putina adeptus, kuri nav atļāvušies vāvuļot kaut ko tik vājprātīgu.  

Muižnieks tik labi “veicināja integrāciju”, ka, protams, atrada kopīgu valodu ar vispārzināmo Kremļa pakalpiņu Šleseru un iestājās Kremļa politbiznesa projektā “Latvijas Pirmā partija” (LPP). Par to viņš tika atalgots ar speciāli viņam izveidotu speciālā ministra amatu. Tā, lūk, vismaz kādu brīdi klaida latvietis varēja sildīt īpašo uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sēdekli.

Tajā laikā Muižnieks varēja darboties ar citu vērienu. Muižnieks tik labi “integrēja” Latvijas sabiedrību, ka Šlesers paaugstināja Muižnieku pat par LPP vicepriekšsēdētāju. Ņemot vērā Muižnieka apgriezienus un spēju pildīt Šlesera/Kremļa norādījumus, tika izlemts Muižnieku virzīt Valsts cilvēktiesību biroja direktora amatam.

Un uzminiet, kuras partijas atbalstīja Muižnieka kandidatūru šim amatam? Tās bija – “Tautas partija” (Šķēle), LPP (Šlesers), “Zaļo un zemnieku savienība” (Lembergs) un “Tautas saskaņas partija” (Urbanovičs, Jurkāns u.c. Kremļa ietekmes aģenti Latvijā). Muižniekam pavisam maz pietrūka, lai tiktu ievēlēts par Valsts cilvēktiesību biroja direktoru. Bet, ņemot vērā, ka Muižnieks bija labi sevi parādījis valsts mērogā, tad tika izlemts, ka šis “augsta līmeņa profesionālis” ir jāvirza uz starptautiskās skatuves.   

Tad Muižnieks pamazām uzstrādājās dažādās starptautiskajās cilvēktiesību organizācijās, un tagad mēs esam nonākuši līdz situācijai, ka šis slīpētais Kremļa ietekmes aģents jau starptautiskā mērogā pauž Putina režīma propagandas vēstījumus un dažādos veidos diskreditē Latviju. Acīmredzot pēdējais Muižnieka uzdevums, kas saņemts no Kremļa saimniekiem, ir atbalstīt Krievijas un Baltkrievijas īstenoto hibrīdkaru pret Latviju, Lietuvu un Poliju, visādos veidos nodrošinot un panākot nelegālo migrantu pūļu no Tuvo Austrumu valstīm uzņemšanu Latvijā.

Turklāt Muižnieks ļoti cītīgi pilda Kremļa norādījumus un nemitīgi pārmet Baltijas valstīm un Polijai pilnīgi izdomātus noziegumus (spīdzināšanas, necilvēcīgu izturēšanos un tam līdzīgas muļķības). Kaut kā īpaši nav dzirdēts, ka Muižnieka kungs būtu jel kad kaut ko bildis par cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijā un Baltkrievijā,  bet par prātam neaptveramajiem noziegumiem, ko veic KF bruņotie spēki  Ukrainā, biedram Muižnieka kungam vispār nav, ko teikt.  

Lūk, tāds ir mūsu pašu “(ne)integrācijas speciālists” Muižnieks – viens nelietīgs un savtīgs Kremļa aģents!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...