Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai varētu būt tā, ka Latvijas valsts atbildīgās amatpersonas un institūcijas šobrīd aizkulisēs mēģina uzzīmēt shēmu, lai vienotos par izlīgumu starptautiskajā šķīrējtiesā par investīciju aizsardzību, kura ietvaros bijušajam "PNB Bankas" (iepriekš "Norvik Bankas") īpašniekam Grigorijam Guseļņikovam izmaksās vairākus simtus miljonus eiro? Un pasargās no kriminālatbildības par bankas novešanu līdz bankrotam un naudas atmazgāšanu daudzu gadu garumā?

Atgādinām, ka šķīrējtiesā par savu investīciju aizsardzību Guseļņikovs iesūdzēja Latviju tālajā 2017. gada decembrī. Tam par pamatu kalpoja divu valstu – Lielbritānijas un Latvijas – noslēgtais sadarbības līgums, kas šo valstu pavalstniekus aizsargā. Tiesa, Guseļņikovs par angli nepiedzima, pilsonības jautājumus viņš kārtoja pēc tam, kad juta, ka laikam tomēr nebūs labi un 2013. gadā veiktā krieva investīcija “Norvik Bankā” neperformēs.

Lai gan šobrīd jau zināms, ka Latvijā tā sauktās “investīcijas” no Guseļņikova puses bija ienākušas ar aizņemtu naudu, kura vēlāk arī tika atmazgāta un banka novesta līdz bankrotam, Latvijas valsts pagaidām šo nekādi nav centusies izmantot, atspēkojot prasības būtību. 2017. gada rudenī Londonas tiesa pat lēma no Guseļņikova piedzīt par labu kādam Pjotram Kondrašovam vairāk nekā 70 miljonus, kas bija aizdoti tieši “Norvik Bankas” iegādei.

Acīmredzot saprotot, ka Kondrašovam nauda ir jāatdod, Guseļņikovs savas finanšu problēmas – “Norvik Bankai” bija slikti rādītāji – izdomāja nokārtot ar safabricētu tiesvedību investīciju aizsardzības tiesā pret Latviju. Izskatās, ka arī tā sauktā Ilmāra Rimšēviča krimināllieta ir Guseļņikova veidots projekts sadarbībā ar Latvijas tiesību sargiem un policiju, jo šķīrējtiesas materiālos kā galvenais arguments par Latvijas nespēju sargāt baņķiera naudu tiek minēts tieši Rimšēviča koruptīvās darbībās, kas vēl nav tiesā nemaz pierādītas.

Bez Rimšēviča aizturēšanas 2018. gada 17. februārī uzvarēt Starptautiskajā tiesvedībā būtu neiedomājami. Guseļņikovs tiek “konsultēts”, un konsultāciju rezultātā tiek ierosināta lieta pret tā laika Latvijas Bankas prezidentu. Zīmīgi, ka paša GGuseļņikova iesniegtais iesniegums policijā par to, ka Rimšēvičs ir izspiedis kukuļus no „Norvik Bankas”, ir palicis bez ievērības, un lieta 2021. gadā ir klusi izbeigta jeb slēgta.

Aizdomīgi ir arī tas, ka Guseļņikovs, kurš 2019. gadā viltīgi apmānīja gan „PNB bankas” padomi, kura tika maldināta un rezultātā atbrīvoja kredītu ķīlas, izceļot ārā no bankas vairākus desmitus miljonu eiro un novedot banku līdz maksātnespējai, līdz pat šai dienai nav apsūdzēts Latvijā kaut kādā finanšu noziegumā, lai gan kopējās summas, ko valstij nodarījis bijušais “PNB bankas” īpašnieks un viņa komanda, sniedzas līdz pat 150 miljoniem un vairāk. Ivars Priedītis un Mārtiņš Bondars ar draugiem šādu aizsardzību jeb nosacīto imunitāti nesaņēma, bet Guseļņikovam tas dīvainā kārtā ir izdevies.

Vēl pie aizdomīgām parādībām jāsauc klusums, kas pavada starptautiskās šķīrējtiesas gaitu Londonā. Guseļņikovam ir grūti piemeklēt argumentus un pierādījumus savām prasībām, savukārt Latvijas pusei tas būtu elementāri, ja vien viņi šajā prāvā iesaistītu bijušo Latvijas bankas prezidentu Rimšēviču. Bet Rimšēvičs neder Guseļņikovam, un, kas ironiski – tā kā Latvijas valsts šobrīd ir vērsusies pret savu bijušo centrālās bankas vadītāju ar krimināllietu par korupciju, arī Latvijas pusei Rimšēvičs ir neizdevīgs.

Varbūt tā ir tikai sakritība, bet šķīrējtiesas laikā abas pretējās puses ļoti solidāri novērsās no iespējas par liecinieku uz tiesu uzaicināt Rimšēviču, lai gan viņa uzvārds caurvij teju visu Guseļņikova prasību.  

Lietas mainījās 2023. gada jūlija sākumā, kad Starptautiskā šķīrējtiesa pati nolēma uzaicināt uz tiesas sēdi bijušo Latvijas bankas vadītāju. Tā kā Latvijas pusi tiesā pārstāv ne tikai šveiciešu advokāti, bet arī amatpersonas no SAB, KNAB, ENAP, Ģenerālprokuratūras un tamlīdzīgi, ir jau noplūdusi informācija, ka Rimšēviča liecības Londonā esot bijušas iznīcinošas Guseļņikovam. Tātad – labvēlīgas Latvijai. Taču kulisēs runā, ka tas nemaz nederot lielajam Latvijas pasūtījumu galdam.

Lieta tāda, ka Guseļņikovs esot it kā atvēlējis savai kampaņai pret Latviju daudz naudas, kas uzvaras gadījumā esot jau iezīmēta kā pateicības honorārs par sadarbību. Tā tiktu izmaksāta ne tikai tiem, kas izdomāja tā saukto Rimšēviča lietu, bet arī tiem, kas palīdzēs Latvijai zaudēt starptautiskajā šķīrējtiesā. Arī kādai partijai vai partijām, kas rūpīgi pieskatot valsts kancelejas juridiskos izaicinājumus...

Pēc Rimšēviča liecībām Londonā šis scenārijs ir sašķobījies, jo, ja Guseļņikovs zaudēs, viņš nevienam neko pie šī pasūtījumu galda nemaksās. Vēl vairāk – viņam pašam būs jāmaksā Latvijai, kas nav nedz viņa, nedz pasūtījuma galda interesēs.  Runā, ka krievu baņķieris ar angļa pasi esot vienojies ar Latvijas pusi, ka izlīgums būtu labākais veids, kā šo procesu pabeigt. Sabiedrībai varētu paskaidrot, ka pēc Rimšēviča liecībām izlīgums esot labākais, kas šajā tiesvedībā varējis sanākt. Tad varētu arī tiesas procesu pārtraukt bez tālākajām darbībām. Summas arī paliktu kā noslēpums, ko abas puses neizpaustu. Guseļņikovs, piemēram, prasīto 200 miljonu vietā no Latvijas valsts dabūtu 150 miljonus vai 100 miljonus.

Vienīgā nelaime – Rimšēviča liecībai ir liecinieki, kas varētu kādā brīdī pavaicāt, kāpēc Latvija atteicās no uzvaras? It kā šobrīd ar šīm personām tiekot strādāts, lai tās saglabātu jau iepriekš izplānoto leģendu.  Bet pagaidām – ap valsts kanceleju skraidot ne tikai drošības dienestu amatpersonas, kas jau noskatījušas savus nākontes īpašumus Spānijas dienvidu apgabalos, bet arī “PNB bankas” maksātspējas administrators nervozi mīņājoties – jo caur administrācijas procesu taču lieliski var legalizēt iezīmētos honorārus. 

Ļoti iespējams, ka Latvija līdz šai dīvainajai aizkulišu spēlei nemaz nenonāks, ja vien Latvija ies šķīrējtiesā tiesā līdz galam, taču pagaidām nekas tāds neizskatās. Tāpēc ienteresētais pasūtījumu galds nezina, kā labāk jauno situāciju pāvērst, kā sagatavot jaunos apstākļus. Signālu par pareizajiem publiskajiem akcentiem gaidot arī kāda tusnīga dienas laikraksta „žurnāliste”, kas līdz šim tikusi veiksmīgi izmantota, taču tagad – pēc Rimšēviča liecībām Londonā – arī viņai pateikts, lai pagaida, lai pauzē. Vienvārdsakot – interesanti.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...