Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) netieši apstiprina to, ka ir sākts kriminālprocess, kurā figurē gan „pasūtījuma lietu” speciāliste, bijusī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora vietniece Kristīne Prusaka-Brinkmane (attēlā), gan Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Izmeklēšanas reģionālās daļas vadītājs Jānis Velps un Vidzemes nodaļas vadītājs Jurģis Krīgers.

„Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 375.panta pirmo daļu kriminālprocesa laikā krimināllietā esošie materiāli ir izmeklēšanas noslēpums un ar tiem drīkst iepazīties amatpersonas, kuras veic kriminālprocesu, kā arī personas, kurām minētās amatpersonas attiecīgos materiālus uzrāda šajā likumā paredzētajā kārtībā, līdz ar to, Birojs nav tiesīgs izpaust informāciju par Biroja lietvedībā esošajos kriminālprocesos iesaistītajām personām.”

Šādu izvairīgu, taču būtībā skaidru atbildi KNAB Otrās pārvaldes Otrās nodaļas vecākā inspektore Svetlana Saribekjana sniegusi uz Lato Lapsas KNAB uzdoto jautājumu – kādas darbības un kāda procesa ietvaros birojs ir veicis attiecībā uz Kristīni Prusaku-Brinkmani un Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un  muitas policijas pārvaldes amatpersonām Jāni Velpu un Jurģi Krīgeru. 

Kā jau informēts, no amata atstādinātais J. Velps bija Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Izmeklēšanas reģionālās daļas vadītājs, kas atbild par visiem izmeklētājiem Latvijas reģionos, un viņa formālā priekšniece skaitījās Iveta Stūraine. Taču faktiski visus būtiskākos jautājumus izlēma J. Velps, jo I. Stūrainei nav pieredzes un saprašanas par izmeklēšanu.

Nav noslēpums, ka līdz šim J. Velps bija bēdīgi slavenās Lato Lapsas „pasūtījuma lietas” izpildītājas Kristīnes Prusakas-Brinkmanes labā roka, kurš darīja to, ko lika.

Saistībā ar I. Stūraini saistībā ar pašreizējo situāciju vēl ir jāpiemin tas, ka viņas vīrs Andris Stūrainis, kurš Valsts policijā ir bataljona komandiera vietnieks, ir K. Čerņecka ģimenes draugs.

Interesants kungs ir arī otrs atstādinātais – J. Krīgers, kuru atrotēja no Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes: tur viņš nebija vēlējies klausīt priekšnieku Pēteri Bausku un patvaļīgi izrīkojies arestu uzlikšanas ziņā. K. Prusakai-Brinkmanei viņš izrādījās noderīgs un divu gadu laikā “uzdienējās” no izmeklētāja par priekšnieku.

Pietiek jau informēja – var pilnīgi droši teikt, ka, neraugoties uz cītīgo „mutes turēšanu” Lato Lapsas pasūtījuma lietā, pat pēc izmeklētājas Initas Lūres publiskajām liecībām neatklājot lietas pasūtītājus, K. Prusakai-Brinkmanei gluži tāpat kā Gunāram Kūtrim šī „pareizā uzvedība” nekādas dividendes nedos.

Līdz ar šo jauno kriminālprocesu viņas izredzes tikt pie cita amata tiesībsargāšanas iestādēs, pat neraugoties uz bijušā vīra, „Juraša brigādes” pārstāvja, jaunā Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora Aigara Prusaka pūlēm, tuvojas nullei.

Kāds Pietiek lasītājs nesen norādīja: interesanti ir ne jau tas, ka par atstādināšanām klusē VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, kurai pašlaik ir tikai viena interese – nedot nekādu iemeslu viņu atlaist pirms iecerētās respektablās amata pamešanas nākamā gada sākumā, bet gan tas, ka nekādu informāciju šai sakarā nesniedz KNAB.

Tas varētu būt saistīts ar to, ka lietā, iespējams, ir iesaistīts finanšu ministra padomnieks Kaspars Čerņeckis, kurš tiek uzskatīts par „pasūtījuma lietu” ekspertu un arhitektu, - KNAB vadība neriskē asi iestāties pret Jauno Vienotību, kuras pārstāvis Arvils Ašeradens kontrolē Finanšu ministriju.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...