Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) stomās par to, kas noticis ar bēdīgi slaveno viskija pudeli, kuru nu jau bijušais Rīgas Zemgales priekšpilsētas tiesas priekšsēdētājs Ziedonis Strazds pirms nepilniem diviem gadiem bija paķēris līdzi, dodoties pie LR ģenerālprokurora Ērika Kalnmeira uz mājām apspriest savas "problēmas".

2012. gada oktobra sākumā Kalnmeiers KNAB ir liecinājis, ka pirms diviem mēnešiem Strazds negaidīti ieradies pie viņa mājās Jūrmalā un ģimenes locekļiem pieteicies, ka vēloties ar viņu tikties. Ģenerālprokurors mājās bijis, taču ģimenes locekļiem uzdevis Strazdam paziņot, ka mājās neesot un arī nebūšot. Tobrīd viņam jau bijis zināms, ka pret Strazdu sākts kriminālprocess par "mirušo dvēseļu" nodarbināšanu viņa vadītajā tiesā.

Taču pēc tam Kalnmeiers pēkšņi atcerējies, ka ir personiski pazīstams ar Strazdu un ka "ilgus gadus starp viņiem ir labas kolēģu attiecības". Lai "neradītu aizdomas, ka izvairos tikties", viņš jau tās pašas dienas vakarā tomēr piezvanījis Strazdam uz mobilo telefonu, kā rezultātā abi tomēr vienojušies par tikšanos. Kalnmeiera skaidrojums bijis - "atteikums radītu aizdomas par kādiem veicamiem pasākumiem pret Strazdu".

Jau nākamās dienas vakarā ģenerālprokurors savās mājās ticies ar Strazdu, kurš ieradies ar viskija The Famous Grouse pudeli (Kalnmeiers savās liecībās norādījis - tā bijusi tikai 0,7 litru pudele), no kuras pats tiesas priekšsēdētājs stundu ilgušās sarunas laikā neesot uzcienājies. Kā liecinājis Kalnmeiers, apmēram piecas minūtes no šīs sarunas pagājušas, apspriežot Strazda "problēmas".

Ģenerālprokuroram esot radies priekšstats, ka Strazds ieradies pie viņa, lai "iztaustītu", ko Kalnmeiers, iespējams, zina par viņa "problēmām", nevis lai konsultētos par to, kas būtu darāms šajā situācijā. Taču Kalnmeiers neko no viņam zināmās slepenās informācijas neesot atklājis, tā vietā Strazdam norādot, ka "mazums kādas sūdzības tiek iesniegtas, tās tiks izskatītas un fakti pārbaudīti".

Kā Kalnmeiers lakoniski apliecināja Pietiek, viņš pēcāk viskija pudeli "kopā ar iesniegumu" nodevis KNAB. Taču, tā ka nebija skaidrs, cik tieši draudzīga bijusi ģenerālprokurora un tiesas priekšsēdētāja "pasēdēšana" un kādā līmenī pēc tās bijusi viskija pudele (šis jautājums bija dzīvi ieinteresējis daudzus portāla lasītājus), Pietiek vērās ar jautājumiem KNAB.

Taču izrādījās, ka KNAB nespēj vai nevēlas atbildēt uz jautājumu, kur tieši šī pudele palikusi, kādā statusā tā bijusi un vai tā nodošanas brīdī bijusi pilna, tukša vai pustukša? "KNAB nav tiesīgs komentēt cita procesa virzītāja lietvedībā esošu
krimināllietu," - šis ir viss Pietiek saņemtais KNAB skaidrojums.

Tiesa, kā izriet no līdz šim publiskotās informācijas, šī kriminālprocesa virzītājs ir bijis tieši KNAB. Taču nekādus papildu paskaidrojumus KNAB sniegt nevēlas.

An error has occured