Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

“Un tad sāksies partizānu karš, kur iesaistīsies 90% no visiem karotspējīgiem Ukrainas iedzīvotājiem, tas ir - no 40 miljoniem, un tad būs vajadzīga bruņojuma piegāde, ko mēģinās nodrošināt Rietumi. Tad sekos kartējā kodolšantāža no Kremļa puses, un Rietumi atkal piekāpsies. Nākošās būs Baltijas valstis. Šeit piekāpšanās jau būs problemātiska, un Rietumiem nāksies iesaistīties, bet vai viņi būs gatavi lokālam kodolkaram, kas var pāraugt globālā? Cik tālu sniegsies šī piekāpšanās? “

Šis ir izvilkums no mana raksta, kas tika publicēts portālā PIETIEK 3. martā, neilgi pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. Ar šo rakstu var iepazīties šeit - https://m.pietiek.com/raksti/kremla_zurkas_kodolsantaza_cik_ilgi_var_piekapties/

Raksts beidzās ar šādu teikumu: “Un vēl viens būtisks jautājums, atbildi uz kuru es saņemt neceru, - vai ASV rīcībā ir tehniskas iespējas iznīcināt jebkuru bunkuru un jebkurā vietā, ja tas būs nepieciešams?”

Šeit jāpiebilst, ka ne vien es, atvaļināts seržants, bet pat zvaigžņoti ASV ģenerāļi nespēja paredzēt to, ka “otrā spēcīgākā armija pasaulē” izradīsies pilnīgs feiks, bet ukraiņi spēs dot pienācīgu pretsparu agresoram.

Atbilde uz raksta sākumā uzdoto jautājumu - cik tālu sniegsies piekāpšanās Kremļa kodošantāžai, pienāca necerēti ātri, un to sniedza ASV aizsardzības ministrs un atvaļinātais četrzvaigžņu ģenerālis Loids Džeimss Ostins preses konferencē dienu pēc viņa un ASV valsts sekretāra Entonija Blinkena vizītes Kijevā 24. aprīlī.

Savā atbildē žurnālistiem viņš militāri precīzi formulēja ASV stratēģisko mērķi attiecībā pret Krieviju. Citāts: “Mēs vēlamies, lai Krievija tiktu novājināta tiktāl, lai vairs nevarētu darīt to, ko tā darīja, iebrūkot Ukrainā. Viņi jau zaudēja ievērojamu daļu sava militārā potenciāla, un mēs vēlamies, lai viņiem nebūtu iespējas ātri to atjaunot.”

Jāpiezīmē, ka, ja agrāk, pēc prezidenta Baidena izteikuma par nepieciešamību mainīt Putina režīmu nekavējoties sekoja taisnošanās no prezidenta administrācijas puses, tad šoreiz notika pretējais, - Baltā nama preses sekretāre Džena Psaki paziņoja, ka Ostina teiktais atbilst Baltā nama mērķim nepieļaut, lai Maskava pakļautu Ukrainu. Par to, ka tie nav tukši vārdi, liecina Ukrainā ienākošais smagais bruņojums no rietumvalstīm, tai skaitā tāds, kas ļaus ukraiņiem realizēt pretuzbrukumu.

Kas attiecas uz Kremļa notām saistībā ar šī bruņojuma piegādi un vairāk vai mazāk atklātiem draudiem pielietot taktiskos kodolieročus, tad ASV ir skaidri likušas noprast krieviem, ka jebkurš mēģinājums pielietot masu iznīcināšanas ieročus nenovēršami novedīs pie adekvātas atbildes. Un arī šie nav tukši vārdi. Vēl Donalda Trampa prezidentūras laikā tika izstrādātas mazas jaudas kodolgalviņas W76-1 ar jaudu 100 kilotonnas, W88 ar jaudu 475 kilotonnas un W76-2 ar jaudu 5 kilotonnas. Ar šīm kodolgalviņām ir aprīkotas ballistiskās raķetes Trident, kas ietilpst Ohio klases zemūdeņu arsenālā. Ir zināmas vismaz divas šādi aprīkotas zemūdenes - “Aļaska”’ un “Tennessee” ar bāzēšanās vietu Kingbejas bāzē ASV Atlantijas piekrastē.

Tas, pa kādiem mērķiem varētu tikt veikts mazas jaudas kodoltrieciens, saprotamu iemeslu dēļ netiek izpausts, tomēr ir zināms, ka Baltais nams ir izveidojis darba grupu ar nosaukumu “Tiger”, kuras uzdevums ir sagatavot atbildes pasākumus gadījumam, ja Krievija pielietos masu iznīcināšanas ieročus. Tiek apskatīti arī scenāriji, kad Krievija mēģina veikt uzbrukumu kādai no NATO dalībvalstīm ar mērķi iznīcināt bruņojuma piegādes konvojus Ukrainai, ka arī Krievijas mēģinājums veikt agresiju pret Moldovu.

Baltais nams uzskata, ka risks kodolieroču pielietojumam no Krievijas puses ir zems, tomēr ar šādu iespēju ir jārēķinās gadījumā, ja Ukraina veiks pretuzbrukumu ar mērķi atbrīvot visas okupētās teritorijas. Šī scenārija aprakstu sniedzu sava rakstā, kas tika publicēts portālā PIETIEK 13. aprīlī, un ar to var iepazīties šeit:

https://m.pietiek.com/raksti/par_grema_alisona_rakstu_ka_sauszemes_konfrontacija_var_partapt_kodolkara,_jeb_ko_macities_no_1962_gada_kubas_rakesu_krizes/

Kas attiecas uz otro jautājumu - vai ASV rīcībā ir tehniskas iespējas iznīcināt jebkuru bunkuru un jebkurā vietā, ja tas būs nepieciešams, tad šo plānoju apskatīt kādā no nākamajiem rakstiem ar PIETIEK laipnu atļauju.

* Literārs pseidonīms

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

FotoŠonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk. Nacionālā apvienība aicināja premjeru padzīt amatam nepiemērotu ministri, pret ko premjers, Saeimas spīkera vārdiem runājot, neiebilda, taču pie viena padzina arī citu ministru, pret kuru nevienam pretenziju nebija.
Lasīt visu...

6

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

FotoKrievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības uzdevums bija maksimāli ātri atteikties no Krievijas gāzes un nodrošināt alternatīvas piegādes par saprātīgu cenu. Gandrīz trīs mēnešu laikā par to atbildīgais ekonomikas ministrs neko no tā nav spējis izdarīt.
Lasīt visu...

13

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

FotoŠobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares, aicinām valdību un koalīcijas partnerus nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus.
Lasīt visu...

21

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

FotoVakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam spiedienam, ir nolēmis mani neatbalstīt. Šī būs mana pēdējā darba diena iekšlietu ministres amatā.”
Lasīt visu...

13

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

FotoLatvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu laikā mainīt ministru, kurš ir atbildīgs par daudzu šobrīd ļoti svarīgu jautājumu risināšanu, ir bezatbildīgi.
Lasīt visu...

21

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

FotoSociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju nepārdomāta rīcība un atsevišķu valsts amatpersonu aizvainojuši izteikumi izraisījuši Latvijas sabiedrībā pastiprinātu spriedzi, kādu mūsu valstī nav nācies piedzīvot pēdējo gadu desmitu laikā.
Lasīt visu...

21

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

FotoVai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar vācu armiju Otrā pasaules kara laikā?
Lasīt visu...