Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir tāda tradīcija Latvijā vismaz reizi četros gados, kādu brīdi pirms kārtējām Saeimas vēlēšanām vilkt laukā Saeimas deputātu netīro veļu un publiski mazgāt to tīru. Tas man atgādina kaut ko līdzīgu ķekatnieku gājieniem, kuru laikā tiek apdziedāti visi pēc kārtas. Šoreiz atkal par Tevi, mans korumpēto sniega krabīt Didzi! Pats esi atkal uzprasījies, lai par Tevi kāds atgādina plašākai auditorijai.  

Lieta tāda, ka Latvijas mediji ziņo, ka izbijušais galēji populistiskās “partijas” KPV LV deputāts Didzis Šmits, kurš man ir zināms kā Saskaņas un Šlesera draugs ar iesauku Krabju Didzis, kas iegūta vēl no labi pavadītā laika Norvēģijā, ir pievienojies joprojām aktīvā komjaunieša Ulda Pīlēna kustībai, lai atkal startētu vēlēšanās.   

Par ko tad bija stāsts?  

Viens no lielākajiem un ietekmīgākajiem Norvēģijas laikrakstiem Dagbladet jau labu laiku iepriekš bija publicējis apjomīgu pētījumu par krabju zvejas uzņēmumiem, kas briesmīgos apstākļos faktiski paverdzināja zvejniekus no Ukrainas un Krievijas. Jāatzīmē, ka uz tiem kuģiem nebija neviena Latvijas pilsoņa, toreiz tas viss izklausījās pēc centīgu biznesmeņu vēlmes nosmelt krējumu, un šajā avantūrā, protams, bija iesaistīts arī dažs labs latviešu patriots, tai skaitā Didzis Šmits, kurš tagad ir nosolījies dejot pēc Pīlēna stabules. 

Skandāls ar Didža pūlēm pat bija nonācis līdz Latvijas Ārlietu ministrijas koridoriem, kad tur par valsts sekretāru brīnumainā kārtā strādāja vladivostokietis Andrejs Pildegovičs, jo viņa brālis Pēteris tobrīd bija ļoti tuvās biznesa attiecībās ar Šmitu.      

Šmits toreiz medijiem skaidroja, ka Latvijai jāaizstāv pašmāju uzņēmumi, kuri nonākuši konfliktā ar Norvēģijas valsts iestādēm. Savukārt žurnālisti bija izpētījuši, ka visa kuģu apkalpe ir ārvalstnieki, bet uzņēmumu patiesie īpašnieki tiek slēpti. Principā izskatījās, ka nezināmas izcelsmes nauda, kas nāk no Krievijas uzņēmējiem, tiek ieguldīta sniega krabju zvejniecības uzņēmumos, iesaistot arī Latvijas uzņēmumus, kas faktiski nodarbināja tikai trešo valstu pilsoņus.  

Kā toreiz tika noskaidrots, noziedzīgās piramīdas augšdaļā bija Krievijas advokāts Maksims Čans, kurš gan arī, iespējams, nebija patiesā labuma guvējs, bet tikai fiktīvs īpašnieks. Turklāt Šmita toreiz vadītās Eiropas Krabju zvejas asociācija lobēja arī SIA „Baltjūra-Serviss” intereses.  

Shēmās tika izmantoti Seišelu, Panamas, Vladivostokas un Honkongas ofšori, kas meklēja jaunus un naivus puišus, galvenokārt Krievijā un Ukrainā, krabju ķeršanas darbiņam. Viņiem tiek solīta milzu alga, taču realitātē darba vide izrādījās briesmīga, pat dzīvībai un veselībai bīstama. Savukārt Šmits joprojām atsakās atbildēt uz jautājumiem pēc būtības, uzsverot, ka, viņaprāt, norvēģu žurnālisti meloja un sagrozīja informāciju.  

Taču tas nebija vienīgais sniega krabju zvejas skandāls, kurā bija iesaistīti „Latvijas” kuģi. Piemēram, SIA North Star LTD firmas kuģis Senator arī tika arestēts Norvēģijā, kā rezultātā starp Latviju un Norvēģiju tika uzsākts tiesvedības process. Nekas īpašs, bet šeit bija ļoti labi saskatāms brāļu Pildegoviču interešu konflikts un saikne ar draugiem/investoriem no Krievijas, iespējams, no tās pašas dzimtās Vladivostokas, uz kurieni beigu beigās tika pārdots viens no skandālā iesaistītajiem kuģiem, par to vairākkārt tika ziņots arī presē.  

Interesanti ir tas, ka Šmita reiz vadītā Eiropas Krabju zvejas asociācija (European Crabbing Association) patiesībā nebija nekāda asociācija, bet gan parasta biedrība, kurā bija apvienoti tikai viens Spānijas, trīs Lietuvas un astoņi Latvijas zvejas kuģi. Turklāt šī „ietekmīgā” Eiropas institūcija bija reģistrēta nevis kaut kur Briselē, bet tepat netālu no Brasas stacijas Miera ielā 87A — 13. Nu, vai zināt, Šmita kunga ofiss bija tikpat čābīgā stāvoklī kā viņa aizstāvētie zvejas kuģi.  

Starp citu, tanī pašā adresē bija piereģistrētas vēl vairākas šaubīgas kompānijas, un tām bija viens un tas pats tālruņa numurs, varbūt arī šīs kompānijām bija lemts pārtapt par „ietekmīgām” Eiropas mēroga institūcijām, jo Šmita Eiropas Krabju zvejas asociācijas pirmsākumi patiesībā meklējami kādā deviņstāvu namā Čiekurkalna 4.šķērslīnijā 12, kad tās nosaukums bija KVINTA-RX. Lūk, Jums Eiropas līmeņa asociācija! Un tagad šis Latvijas “patriots” startēs 14. Saeimas vēlēšanās no Pīlēna kompānijas.  

Un tagad vēlos atkārtot to, kas jau ir kļuvis par mantru, vismaz man. Šmits visai aktīvi ir sniedzis komentārus par starpvalstu attiecībām un sankciju ietekmi uz zivjrūpniecību Latvijā prokremliskajiem medijiem, tostarp brašais zvejnieku aizstāvis ir citēts arī Krievijas Aizsardzības ministrijas ruporā Zvezda. Turklāt Šmits savu prokremliski orientēto viedokli ir paudis tādos bēdīgi slavenos Kremļa medijos, kā newsbalt.ru, sputniknewslv.com, „RIA Novosti”, „Regnum”, telekanālos „NTV” un „Russia Today”, kā arī vietējiem prokremliskajiem medijiem — press.lvmixnews.lv un radio „Baltkom”. 

Aģenta Didža nostāja visos gadījumos bijusi vienāda — Latvijai ir jāsadarbojas ar Maskavu, sankcijas pret Krieviju ir jāatceļ, Latvija nevar pastāvēt bez ekonomiskās sadarbības ar Krieviju. Lūk, kas mums te atklājas!  

Ir zināms, ka Latvijas — Krievijas attiecības Šmits Kremļa medijos ir ar lielāku vai mazāku aktivitāti komentējis jau kopš 2014.gada. Sanāk, ka Šmita kungs kopš 2014.gada ir aktīvi piedalījies Kremļa informācijas karā pret Latvijas valsti, kā ietvaros sekmīgi ir pildījis noderīgā idiota lomu, lai pārliecinātu sabiedrību par nepieciešamību atjaunot ciešus ekonomiskos sakarus ar Krieviju, kā arī kritizējis Latvijas prorietumnieciski orientēto ārlietu resoru.  

Дидзис Шмитс, президент ассоциации рыбопромышленников Латвии: «Это непросто зайти на западные рынки, где нас особенно не знают. Российский рынок был у нас, начиная с конца XIX века, нас все знали. Там был реальный покупатель, который несмотря ни на какие политические, геополитические вещи, эти шпроты на стол хотел». (31.05.2018. NTV.ru)  

Augstāk citētas Šmita paustās pārdomas. Par šprotēm runājot, attiecīgajā sižetā piedalījās arī „Brīvā viļņa” īpašnieks reņģēdājs Babris, kurš jau sen zināms, kā Kremļa noderīgais idiots un kuram ļoti tīk klaji melot par Latviju. Kurš visticamāk Pīlēna komandā nestāsies, jo ir saistījis savu likteni ar Šlesera grupējumu, bet zinot to cik labas attiecības valda starp Didzi un Šleseru, tad varam droši uzskatīt Didzi par tādu kā Šlesera vēstnieku Pīlēna grupējumā.  

Un beigās vēlos vēlreiz atgādināt par Šmita saistību ar Šleseru. Cik atceros vēl pirms 13. Saeimas vēlēšanām tikai baumu līmenī tika runāts, ka Šmits ir tuvos draugos ar Aināru Šleseru. Tas vai abi vīri bija tuvi draugi toreiz bija grūti komentēt, taču saikņu starp abiem brašuļiem bija pārāk daudz. Piemēram, savulaik Zivjrūpnieku asociācijas vadītājs bija parakstījies arī zem Šlesera politiskās platformas „Latvijas Pirmā partija” manifesta, un bija šīs partijas atbalstītājs no tās pirmsākumiem.  

Tas gan neliedza uztaisīt teātri, jo, kad no Šlesera projektiem sāka s…di mutē smelties, Šmits ar skaļu pompu Nacionālajā teātrī kļuva par nule izveidotās partijas „Jaunlatvija” priekšsēdētāju, kurā netīšām bija iemaldījies pat akadēmiķis Jānis Stradiņš, bet apzināti partijas dibināšanā piedalījās Guntis Ulmanis. Toreiz runāja, ka „Jaunlatvija” bija Latvijas triju oligarhu kopdarbs, kad starp viņiem vēl valdīja medusmēnesis.  

Kopš seniem laikiem Šleseru pāris ir zināms kā mākslas baudītāji, un te parādās cita netieša saikne ar Didzi Šmitu. Izrādās, ka pēc valsts amatpersonas deklarācijā paustajiem datiem viņam ir māsa, māksliniece Gita Šmite, kura savukārt bija laulībā ar Ēriku Stendzenieku. Šleseru pāris ir manīts arī kādā no Gitas Šmites mākslas darbu izstādes atklāšanas reizēm. Savukārt par Stendzenieka saistību ar Šleseru varētu uzrakstīt triloģiju.  

Vēl tikai atgādināšu, ka pirms 13. Saeimas vēlēšanām KPV LV partijas bijušais līderis un premjera amata kandidāts Aldis Gobzems intervijā TVNET, „liekot roku uz sirds”, teica: „Vienīgais izņēmums, ko es sabiedrībai varu šobrīd pateikt, tāpēc, ka tas cilvēks ir publiski zināms. Savā valdībā, kuru veidošu, aicināšu Didzi Šmitu. Viņš ir pierādījis ar darbiem, šprotu lietā, lobējot Latvijas intereses. Viņš būtu cienījams pārstāvis, kurš pārzina valodas, un par tādu ministru mums noteikti nebūtu kauns.” Tagad man izskatās, ka vienīgais, kurš ir noticējis Gobzemam, ir nabaga komjaunietis Pīlēns.   

Avoti:  

https://www.delfi.lv/news/national/politics/pilena-partijas-velesanu-lideri-smits-smiltens-tavars-vilums-un-kucinskis.d?id=54561800  

https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201505301723-ghfp.htm  

https://xtv.lv/rigatv24/video/56QpR46l7Xd-12_11_2018_preses_klubs_1_dala  

https://xtv.lv/rigatv24/video/lwY7PY4AG9E-12_11_2018_preses_klubs_2_dala  

http://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/raidijums-jaunieveleta-deputata-smita-lobetie-krabju-zvejnieki-saistiti-ar-krieviju.d?id=50570515  

https://skaties.lv/zinas/latvija/politika/kpv-lv-deputats-didzis-smits-ierauts-starptautiska-skandala-zino-norvegu-prese/  

https://stockinfocus.ru/2015/07/15/rybnye-vojny-russkie-mogut-obojtis-bez-shprot-no-latyshi-ne-sdadutsya/  

https://tribunal.mirtesen.ru/blog/43944095325/Ryibopererabotchiki-Latvii-vyiyasnyayut,-chem-grozit-zapret-na-i  

https://www.ntv.ru/novosti/2024783/  

https://www.dagbladet.no/nyheter/vil-gjenoppta-fangst-etter-snokrabbe-i-barentshavet/70397417  

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/zivsaimniekiem-nav-vienpratibas-par-krabju-zvejas-likumibu.a279860/  

http://www.delfi.lv/news/national/politics/de-facto-pll-uznemeji-sasutusi-par-ridzenes-sarunas-dzirdeto.d?id=41456553  

https://www.tvnet.lv/5638861/nodibina-partiju-jaunlatvija  

https://www.diena.lv/raksts/sodien-laikraksta/smits-partiju-jaunlatvija-nevienam-neesot-pardevis-740726  

https://www6.vid.gov.lv/SDV  

http://jauns.lv/raksts/zinas/202689-stendzenieka-sievas-izstadi-pagodina-sleseri  

https://www.tvnet.lv/6407037/gobzema-ministru-kabinets-sastavetu-no-apolitiskiem-profesionaliem (no 9. minūtes)  

https://rus.tvnet.lv/6407700/ya-stanu-pervym-premerom-kotoryy-v-pervye-100-dney-pravitelstva-budet-menyat-pampersy  

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:bdDD0yVNf4UJ:eurocrab.eu/+&cd=1&hl=lv&ct=clnk&gl=lv&client=opera  

https://www.firmas.lv/profile/european-crabbing-association-biedriba/40008200655  

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:bdDD0yVNf4UJ:eurocrab.eu/+&cd=1&hl=lv&ct=clnk&gl=lv&client=opera  

https://www.google.com/maps/place/Miera+iela+87A,+Vidzemes+priekšpilsēta,+Rīga,+LV-1013/@56.9724828,24.141101,3a,90y,306.98h,86.81t/data=!3m7!1e1!3m5!1s6D0MJ1dUqmWs_5ltzfD8vw!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3D6D0MJ1dUqmWs_5ltzfD8vw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.TACTILE.gps%26thumb%3D2%26w%3D86%26h%3D86%26yaw%3D308.37598%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x46eecfb27908c91f:0x9902123bdce8e002!8m2!3d56.9727467!4d24.1405113  

https://www.google.lv/maps/place/Čiekurkalna+4.+šķērslīnija+12,+Vidzemes+priekšpilsēta,+Rīga,+LV-1026/@56.9846507,24.170922,3a,60y,241.81h,100.92t/data=!3m6!1e1!3m4!1so8hAEhpMCo_frOPxaXqSjw!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x46eecef95852b335:0xfca92cdab630a295!8m2!3d56.9846216!4d24.1705037  

https://www.lursoft.lv/adrese/miera-iela-87a-13-riga-lv-1013  

https://www.lursoft.lv/lapsaext?act=UR_ADDRESS&l=LV&code=000820065  

https://www.lursoft.lv/exec?act=URCP&ref=LurTop&l=lv&cp=3&task=search®code=&CompanySearchForm%5BcompanyName%5D=european+crabbing+association&CompanySearchForm%5Bcountry%5D=&setm=ur&general=european+crabbing+association&cid=LVA_NG_PROD

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

FotoDeklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan tas saskan ar to, ka Ukraina pati joprojām saņem naudu no Krievijas un ļauj Krievijai transportēt gāzi caur Ukrainas teritoriju, bet neviens latvju bāleliņš par to pat nav iepīkstējies ES parlamentā?
Lasīt visu...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...