Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pretēji normatīvajos aktos noteiktajam pierobežas sektoros dzelzceļa kravu pārvadājumus veic nevis “Latvijas Dzelzceļš”, bet gan Baltkrievijas un Krievijas lokomotīves, kuru darbu apmaksā Latvija un no kā valūtas ieņēmumi aiziet kara un represiju finansēšanai. Faktiski “Konservatīvo” un satiksmes ministra Tāļa Linkaita paspārnē izveidota shēma, kā aizpludināt “Latvijas Dzelzceļa” un tā klientu naudu Putina un Lukašenko režīmiem.

Pirms divdesmit gadiem, līdz ar Eiropas Savienības normu ieviešanu daļēji liberalizējot dzelzceļa pārvadājumus, tiesības lietot sliežu ceļus tika nodotas arī privātajiem dzelzceļa pārvadājumu uzņēmumiem – tādiem kā AS “Baltijas Tranzīta Serviss”, “Skinest Rail” un AS “Baltijas Ekspresis”. Vienīgais izņēmums palika sliedes Krievijas un Baltkrievijas pierobežā: atsaucoties uz nacionālās drošības apsvērumiem, posmos Krievijas robeža – Kārsava – Rēzekne I un robeža – Zilupe – Ludza – Rēzekne II, kā arī posmā Baltkrievijas robeža – Indra – Krāslava – Daugavpils monopoltiesības uz kravu pārvadājumiem saglabāja “Latvijas Dzelzceļš” kā valsts uzņēmums (tajā skaitā “LDz” meitasuzņēmumi “Ritošā Sastāva Serviss” un “LDz Cargo”).

Taču faktiski, kā rāda pierobežas iedzīvotāju teiktais un sagādātās fotogrāfijas, īstenībā dzelzceļa kravu pārvadājumus pēdējos gadus veic nevis nacionālās drošības principiem atbilstošais “Latvijas Dzelzceļš”, kam šādas tiesības garantē normatīvie akti, bet gan Putina režīma kontrolētais “RŽD” un Lukašenko režīma kontrolētais Baltkrievijas dzelzceļš. Krievijas un Baltkrievijas valsts uzņēmumiem piederošās attiecīgās lokomotīves, braucot ar šo ārvalstu apkalpēm, nevis atdod ienākošās kravas “Latvijas Dzelzceļam” uz robežas vai tuvākajā stacijā dažus kilometrus tālāk (attiecīgi Zilupē vai Indrā), bet gan ved līdz pat Rēzeknei un Daugavpilij. Tikai tur vagonu sastāvus beidzot pārņem no Krievijas un Baltkrievijas lokomotīvēm. (Attēlos — “RŽD” lokomotīves Rēzeknes II stacijā.)

Tas pats notiek ar vagoniem, kas nogādājami pretējā virzienā: pierobežas posmos sastāvus velk nevis “LDz” un tā meitasuzņēmumi, kā to nosaka normatīvie akti, bet gan Krievijas un Baltkrievijas lokomotīves ar attiecīgajām apkalpēm.

Faktiskais iemesls, kāpēc tiek pārkāpti normatīvi un kāpēc šos pierobežas sliežu ceļu posmus apkalpot nav ļauts Baltijas kravu pārvadātājiem, bet darbu izpilde bez konkursa tiek atdota Latvijai nedraudzīgo kaimiņvalstu varasiestāžu kontrolētajiem uzņēmumiem, ir vēlme finansēt agresorvalstu režīmus.

Krievijas un Baltkrievijas režīmiem nonākot pieaugošā starptautiskā izolācijā attiecīgi pēc Krimas aneksijas 2014. gadā un pēc brutālās iedzīvotāju protestu apspiešanas Minskā kopš 2020. gada, nemaz nerunājot par Krievijas pašreiz veikto un Baltkrievijas atbalstīto pilnmēroga militāro invāziju Ukrainā, abas arvien autoritārākās un agresīvākās valstis jau gadiem izjūt nepieciešamību pēc ārvalstu valūtas ieņēmumiem.

Lai tādus padarītu iespējamus no Latvijas puses, “Konservatīvo” (iepriekšējais nosaukums – JKP) ministra Tāļa Linkaita vadītā Satiksmes ministrija izliekas neredzam, ka tieši tajos vienīgajos dzelzceļa posmos pierobežā, kuros “LDz” ir noteiktas monopoltiesības veikt kravu pārvadājumus nacionālās drošības apsvērumu dēļ, šo darbu veikšana ir atdota tieši tām agresorvalstīm, no kurām šie draudi Latvijas un Eiropas drošībai rodas.

Naudas aprites shēma ir šāda: izmantojot savu garantēto monopolstāvokli šajos dzelzceļa posmos pierobežā, “LDz Cargo” kravu pārvadājumiem tajos ir uzlicis vairākkārt augstāku maksu nekā pārvadājumiem pārējā Latvijas teritorijā, kur ir konkurence ar privātajiem dzelzceļa pārvadātājiem un kur tāpēc ir ievērojami zemākas cenas. Visi dzelzceļa kravu pārvadātāji, kam nepieciešams izmantot šos pierobežas posmus, ir spiesti maksāt paaugstinātus tarifus garantētā “LDz” monopola dēļ.

Taču faktiski „LDz” neizpilda savu normatīvajos aktos noteikto pienākumu veikt pārvadājumus pierobežas posmos, bet gan bez konkursa atdod šo darbu izpildi agresorvalstu uzņēmumiem, kas pakļaujas attiecīgi Putina un Lukašenko režīmiem, lai varētu naudu par šo darbu izpildi novirzīt “RŽD” un Baltkrievijas dzelzceļam. Mērķis – nodrošināt šiem uzņēmumiem (un līdz ar to attiecīgajiem režīmiem) valūtas ieņēmumus ārējā tirgū, lai būtu iespējams finansēt iebrukumu Ukrainā un represijas pret civiliedzīvotājiem pašu valstīs.

Kā ievērojuši kravu pārvadājumu nozarē pierobežā strādājošie Latgales iedzīvotāji, šī shēma pierobežas dzelzceļa iecirkņos kļuvusi par faktisku monopolstāvokli pēc tam, kad satiksmes ministra krēslā nonāca Tālis Linkaits (JKP/“Konservatīvie”).

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

FotoDeklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan tas saskan ar to, ka Ukraina pati joprojām saņem naudu no Krievijas un ļauj Krievijai transportēt gāzi caur Ukrainas teritoriju, bet neviens latvju bāleliņš par to pat nav iepīkstējies ES parlamentā?
Lasīt visu...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...