Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas sazvērestības teorijas par lielo uzņēmumu plāniem ar vakcīnas palīdzību nočipot sabiedrību, tiek publicētas karikatūras un izsmejoši raksti par vispasaules satraukumu, jo „COVID-19 tāds liels joks vien ir (no gripas mirst vairāk)”, un pausti daudzi citi paziņojumi, kuriem īsti nav seguma un ticamas informācijas izcelsmes avota.

Tā vietā Kremļa viedokļa piekritēji un žurnālisti pieturas pie pārbaudītām vērtībām un nereti atsaucas uz kādu „visaptverošu” ekspertu no Krievijas vai Krievijas Federācijas institūtiem tuvu piesaistītām personām, kuras pauž „noteiktu” viedokli vai arī komentē „melīgo” Rietumu žurnālistu amorālos savārstījumus, it kā tādejādi izsakot spēcīgu, uzticamu un viedu viedokli par Rietumu pasaules centieniem sabotēt Kremļa gādīgās varas struktūras. Viens no šādiem varoņiem marta sākumā bija Krievijas Medicīnas Zinātņu akadēmijas (RAMS) akadēmiķis, Maskavas pilsētas terapeitu zinātniskās biedrības priekšsēdētājs, profesors Pāvels Vorobjovs (Павел Воробьев), kurš pamatā pauda viedokli par to, ka COVID-19 ir cilvēku maldināšana.

Šādu gudrinieku netrūkst. Sliktākais visā tajā ir sabiedrība, un šeit es domāju ne tikai krievvalodīgos, kas akli tic viszinošo viltus ekspertu paustajiem apgalvojumiem un turpina izplatīt šo informāciju tālāk, tādējādi radot datu plūsmas ķēdi, kas acīmredzot ietekmē kopējo sabiedrības noskaņojumu un beigu beigās tik tiešām var radīt draudus iedzīvotāju veselībai un veselajam saprātam.

 Saskaņā ar euvsdisinfo.eu pausto informāciju gandrīz viena ceturtā daļa krievu (23,2%) uzskata COVID-19 pandēmiju par „ieinteresēto pušu” izdomājumu. Savukārt papildus tam 9% krievu uzskata, ka pandēmijas bīstamība ir pārspīlēta. Turklāt viņiem ir ļoti pamatots iemesls tam ticēt, jo, kā vēsta Kremļa melu aģentūra Sputnik, – pateicoties „Padomju brīnumam” (Cоветское чудо) – BCG (prettuberkulozes vakcīnai), bijušajās PSRS valstīs smagi slimo un mirušo skaits ir divreiz mazāks nekā angļiem, frančiem, beļģiem un itāļiem. Maskavas Žadkeviča klīniskās slimnīcas galvenais ārsts, koronavīrusa monitoringa informācijas centra pārstāvis Aleksandrs Mjasņikovs (Александр Мясников) ir pārliecināts, ka padomju brīnumlīdzeklis ir īstā atbilde un cilvēkiem, kas konstanti tikuši vakcinēti, nav, par ko satraukties.

Protams, nevar noliegt, ka BCG labvēlīgi iespaido imūnsistēmas reakciju uz citiem vīrusiem, kas skar cilvēku plaušas un pārējo elpošanas sistēmu, taču pagaidām nav nekādu pierādījumu, ka konkrētā vakcīna patiešām būtu saistāma ar iedomātu saslimšanas riska koeficienta samazināšanos. Par to ziņo arī Pasaules Veselības organizācija (PVO), kas apstiprina, ka šobrīd zinātnieki veic milzum daudz pētījumu, lai noskaidrotu elementus, kas spētu uzveikt vīrusu. Taču nav klīnisku pierādījumu tam, ka  BCG vakcīna darbojas kā preventīvs līdzeklis. PVO arī nerekomendē pandēmijas laikā veikt liekas un nevajadzīgas vakcinācijas, jo tas var paaugstināt risku saslimt ar COVID-19.

Turklāt, kā liecina The BCG World Atlas dati, tad līdz 2007.gadam Francijā un 2005.gadam Apvienotajā Karalistē vakcinācijas pret BCG ir bijušas obligātas visiem. Līdz ar to potenciāli nevakcinētās personas uz šo brīdi ir 13 līdz 15 gadus vecas. Tā kā COVID-19 saslimušo bērnu slimības norises gaita ir visai viegla, ir ļoti apšaubāmi doktora apgalvojumi par „padomju brīnumlīdzekļa” maģiskajām aizsardzības spējām. Kas attiecas uz Beļģiju  un Itāliju, tur obligātā vakcinēšanās tiek rekomendēta un nodrošināta riska grupām. Līdz ar to arī pazūd visa maģija un atšķirības doktora nosauktajos mirstības rādītājos – Itālijā un Lielbritānijā 14%, Francijā 15%, Beļģijā 16%, bet bijušajās PSRS valstīs līdz 4,23%  – ir meklējamas citur.

Kremļa vēstījumu pastiprināšanai Mjasņikovs ar īpašu pārliecību arī paudis uzskatu, ka vīruss pēc katras pārciestas slimības kļūst vājāks, līdz ar to vairs nav bīstams.

Aleksandrs Mjasņikovs, iespējams, sameloja:” Jauns vīruss, pārejot no dzīvniekiem pie cilvēka, ir agresīvs. Tas ir nikns, nepazīstams, nogalina cilvēkus, taču pēc katras pārciestas slimības kļūst vājāks. Jūs ieelpojat vienu vīrusu, bet izelpojat tā mazmazdēlu, desmitkārt vājāku. Tas pāriet pie otra cilvēka, arī viņš to padara vājāku. Jo lielāks skaits cilvēku saņem koronavīrusu, jo vairāk tas zaudē savu spēju inficēt. Un otrais vīrusa vilnis nebūs tik stiprs kā pirmais.”

Tas ir zināms, ka katrs vīruss mutē – tā ir daļa no vīrusa dzīves cikla vairošanās un pielāgošanās procesa. Taču ne vienmēr tas nozīmē, ka vīruss paliek vājāks. Tik tiešām – dažos gadījumos šīs mutācijas faktiski var izraisīt vājāku vīrusu. Parasti izmaiņas tomēr ir niecīgas, tāpēc slimības pārnešanas un mirstības rādītājos nav manāmas atšķirības. Minesotas Universitātes Molekulārās virusoloģijas institūta bērnu infekcijas slimību speciālists un pētnieks Dr. Mark Schleiss paskaidrojia, ka SARS-CoV-2 nav izņēmums un pēdējos mēnešos tas ir mutējis. Bet vīruss ir mutējis ļoti lēnā tempā, un jaunās kopijas neko daudz neatšķiras no oriģinālā vīrusa.

Tāpēc cilvēkiem ir jāturpina saudzēt sevi un savu veselību. Ir jāievēro drošības pasākumi un jāseko līdzi savam veselības stāvoklim. Uz šo brīdi nevajadzētu paļauties uz traka doktora apgalvojumiem par to, ka nu jau viss ir kārtībā, vīruss ir mutējis un palicis vājāks un BCG vakcīna ir atbilde uz visiem jautājumiem.

AVOTI:

https://bb.lv/statja/tehno/2020/02/28/feyk-vsemirnogo-masshtaba-akademik-ramn-razvenchal-mif-o-koronaviruse

https://euvsdisinfo.eu/figure-of-the-week-23-2/

https://euvsdisinfo.eu/pure-manipulation-of-people/

https://lv.sputniknews.ru/world/20200602/13833272/Sovetskoe-chudo-srabotalo-v-RF-obyasnili-nizkuyu-smertnost-ot-COVID-v-byvshem-SSSR.html

https://www.who.int/news-room/commentaries/detail/bacille-calmette-gu%C3%A9rin-(bcg)-vaccination-and-covid-19

http://www.bcgatlas.org/

https://www.healthline.com/health-news/what-to-know-about-mutation-and-covid-19#The-new-coronavirus-is-mutating,-but-very-slowly

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene. “Progresīvākajiem”...

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...