Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sākusi kriminālprocesu par farmācijas uzņēmuma Olainfarm mirušā īpašnieka Valērija Maligina šķirtenes Signes Balderes-Sildedzes rīcību, faktiski apkrāpjot un aplaupot pašas meitu – nepilngadīgo Annu Emīliju Maliginu, kas ir viena no V. Maligina mantiniecēm.

No skopās informācijas, ko Pietiek saņēmis no Valsts policijas, izriet, ka kriminālprocesa ietvaros tiek veikta izmeklēšana par apjomīgu informāciju saistībā ar S. Balderes-Sildedzes, iespējams, krāpnieciskām darbībām, tostarp arī par viņas kā aizbildnes rīcību, rīkojoties ar nepilngadīgās meitas mantu.

Kā zināms, V. Maligina atstātajā testamentā bija noteikts termiņš, kura laikā mantiniecēm aizliegts pārdot uzņēmuma akcijas. Taču jau faktiski uzreiz pēc uzņēmēja nāves un testamenta nolasīšanas sākās darbības šī nosacījuma apiešanā, un visenerģiskākā šajā jomā bija tieši S. Baldere-Sildedze.

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka jau 2019. gada pavasarī S. Baldere-Sildedze slepus ir sākusi pārrunas ar uzņēmumu Zdorovie Europe, lai atrastu veidu, kā, apejot aizliegumu, faktiski pārdotu savai meitai pienākošās Olainfarm akcijas. Tā paša gada 25.septembrī tika parakstīti vekseļi, kas bija galvenais priekšnosacījums līguma parakstīšanai, un 30. oktobrī ticis parakstīts arī pamatlīgums par akciju faktiskā īpašnieka maiņu.

Taču, saņēmusi jaunus priekšlikumus, S. Baldere-Sildedze darījuma partnerus ir piekrāpusi un 2020. gada maijā atkāpusies no noslēgtā līguma. Tad arī ir sākts viens no kriminālprocesiem, kas saistīts ar S. Balderes-Sildedzes, iespējams, krāpniecisku rīcību.

„Kriminālprocess Nr.11410026620 uzsākts 2020.gada 12.jūnijā pēc piederības pie noziedzīga nodarījuma grupas objekta saskaņā ar Krimināllikuma 18.nodaļu (2021.gada 20.aprīlī kriminālprocesā noteikta kvalifikācija pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas), izskatot SIA Zdorovie Europe, reģistrācijas Nr.40203216347 (kopš 2021 .gada 3.februāra nosaukums - SIA Farma Fund) 2020.gada 8.jūnija iesniegumā norādītās ziņas par, iespējams, pretlikumīgām darbībām 2019.gada 30.septembri noslēgtā starp SIA Zdorovie Europe un Signi Balderi-Sildedzi pirkuma līguma priekšlīguma saistību izpildē,” informē Valsts policija.

Tagad kļuvis zināms, ka šī kriminālprocesa ietvaros tiek izmeklētas ne tikai S. Balderes-Sildedzes darbības, apkrāpjot darījuma partnerus saistību un konkrēti priekšlīguma saistību izpildē pret Zdorovie Europe, bet arī „viņas kā aizbildnes rīcība, rīkojoties ar nepilngadīgās meitas Annas Emīlijas Maliginas mantu”.

„Faktiski mēs redzam, kā Valērija Maligina šķirtene, kura sen bija izsvītrota no viņa dzīves, tagad, izmantojot viņa nāvi un faktiski aplaupot pati savu meitu, mēģina nopelnīt uz meitas rēķina, lai nodrošinātu sev īpaši greznu dzīvesveidu.

Kriminālprocesā izvērtējamais darījums, kad viņa vienlaikus ir centusies apkrāpt ukraiņu uzņēmējus, faktiski slepeni pārdodot Olainfarm akciju paketi un vienlaikus izkrāpjot naudu personiskām vajadzībām vekseļu formā, ar abām šīm darbībām aplaupot savu meitu par daudziem miljoniem eiro, viņai noteikti varētu nodrošināt „gada mātes” titulu,” – tā Pietiek situāciju skaidro jurists, kas arī ir ticis izsaukts uz liecību sniegšanu kriminālprocesa ietvaros.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

21

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoPubliskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24. februārī centrs izdeva Satversmē nostiprinātās komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanas oficiālos vietvārdos ieteikumus, nosūtīja ieteikumus visām pašvaldībām, tajā skaitā Jūsu domei. Oficiālu domes atbildi centrs nav saņēmis.
Lasīt visu...

21

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

FotoAr pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto, taču, lai tā izdotos:
Lasīt visu...

6

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoCienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs) ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...

Foto

Ja mēs jautātu Jēzum pašam: "Skolotāj, kas ir ģimene?", mēs visdrīzāk saņemtu atbildi: "Kā ir rakstīts Dieva vārdā? Kā tu tur lasi?"

Mīļie draugi no Latvijas...

Foto

Atkal mani pārprot un nomelno!

Neprecīza ziņa par Latvijas Republikas Saeimas 2022.gada 14.jūlija grozījumiem Izglītības likumā ir radījusi satraukumu sociālajos tīklos un sabiedrībā. Ir pat parādījušies...

Foto

Skumji, ļoti skumji: atklāta vēstule sabiedrībai!

Jūs ziemā salsiet! Un daudzi arī nosals līdz nāvei! Bet "vietvalžiem" par to ir nospļauties, jo viņi būs siltumā un...

Foto

Kad Egils padzirdēja par „hūti”

Ar novēlošanos... bet vēlētos tomēr ieviest skaidrību tajā slavenajā "nācijas tēva" šmucē, kur viņš Gunāra Astras pieminekļa atklāšanā, ieskanoties valsts himnai,...

Foto

Par kartupeļiem un kolorado kāpuriem

Nenocietos un dažu Facebook lasīto rakstu iespaidā nolēmu izteikties sakarā ar valsts iekārtām, kuras esmu piedzīvojis un kurās ir dzīvojuši daudzi. Ak,...

Foto

Par sīkumiem, par bērnu audzināšanu

Es pelnu maizi, darbojoties tūrisma jomā. Ir forši, jo darbs ir brīvā dabā un ap Pāvilostu. Daru to nu jau 22...