Kur gan „pazudis” varonīgais Ukrainas aizstāvis Jurašs un viņa „kompanjoni”?
Pietiek lasītājs01.07.2024.
Komentāri (0)
Kur gan „pazudis” varonīgais Ukrainas aizstāvis – kādreizējais Jāņa Bordāna „uzticamais” kompanjons Jurašs? Un ar ko kādu noteikti jau ļoti godīgu un likumīgu biznesu viņš nodarbojas tagad? Izklāstīšu savu viedokli.
Jāatgādina tas periods, kad Jurašs un Juta Strīķe sāka ne jau likumīgu karu pret Jaroslavu Streļčenoku, toreizējo KNAB priekšnieku, kurš atlaida šos abus par pārkāpumiem un likumīgu rīkojumu nepildīšanu.
Kā redzam tagad, pēc sabrukuma un zaudējuma cīniņā abi šie personāži aizmuka no KNAB un aiz sevis vilka gan Jāni Baumani, kas tagad pie Jura Stukāna iekārtojies par prokuroru, gan bēdīgi slaveno Prusaku ģimeni, gan tagadējo prokurori Agnesi Indriksoni un par advokātu pārvērtušos Aleksandru Berezinu.
Nu jau visi Latvijas iedzīvotāji zina, ko darīja šie tā saucamie „pretkorupcijas apkarotāji”, - politiskās organizācijas izskatā iekļuva 13. Saeimā un tur uzreiz ķērās pie vajadzīgā „biznesa” un tā jumtošanas.
Sāksim uzskaitīt dažus no viņu „sasniegumiem”:
1) Jurašs nosūtīja savu bijušo sievu un kolēģi kā advokātu uz Norvik banku, un pēc tam Jurašs juridisko pakalpojumu sniegšanas aizsegā no Norvik bankas īpašnieka Grigorija Guseļņikova „izspieda” 500 000 eiro.
Kā mēs visi zinām, šie pakalpojumi bija „palīdzība” pieteikuma sagatavošanā pret valsti 200 miljonu eiro apmērā par labu Guseļņikovam. Lūk, tādi pretkorupcijas cīnītāji un Latvijas patrioti.
2) Olainfarm advokāta Pāvela Rebenoka slepkavība, kas bija jurists un valdes loceklis. Slepkavība oficiāli nav atklāta vēl joprojām, bet...
3) Arī Skonto sporta stadiona reiderisms, kas tika pārdots Krievijas grupai, Alla Juraša, kas tagad jau saucas Barbaša, tur bija advokāte.
4) Viesnīcas Garden Palace reiderisms un pret Gulamu Mohammadu Gulami ar viltu safabricētā krimināllietu ar bijušā netīrā policista Andreja Sozinova palīdzību.
Arī šajā reiderisma shēmā Alla Juraša un viņas jaunais visu jomu partneris un bijušais kolēģis Aleksandrs Berezins bija „piesedzēji”.
5) Safabricēja krimināllietu, lai iegūtu SIA Terahouse-Maxcapital īpašumu, protams, arī ar policijas izmeklētājas palīdzību, bet „piesedzēja” bija uzraugošā prokurore Agnese Indriksone, arī Juraša bijusī kolēģe no KNAB.
6) Tāpat šī kompānija pieķērās SIA 966 Freecom gada īpašumiem, un šeit jau „ož” arī pēc bēdīgi slavenās VID bijušās darbones Kristīnes Prusakas-Brinkmanes rokraksta.
Te gan viņi pārcentās, Gulami vērsās policijā, un tika ierosināta lieta pret SIA 966 Freecom un Uldi Skudru par rupjiem pārkāpumiem pret Latvijas valsts budžetu.
Un kā jūs domājat, šī Agneses Indriksones „piesegtā” banda, uzzinot, ka lieta ož pēc reāla soda visiem šiem organizatoriem, ātri izmantoja viņas kā uzraugošās prokurores valsts pilnvaras, lieta tika atņemta izmeklētājam un četrus gadus slēpta slēpta pie tā saucamās prokurores.
7) Ir vairāk nekā nopietnas aizdomas, ka Juraša paspārnē, nākot pie varas 2018. gadā Jurašs, Bordāns un Prusaku ģimene varētu būt ļoti nopietni un sistemātiski iesaistījušies cigarešu kontrabandā no Baltkrievijas un Krievijad caur Latviju un Lietuvu uz Eiropu. Ir pat cilvēki, kas apgalvo, ka pašlaik Jurašs pārvalda cigarešu kontrabandas piegādi no Ukrainas uz Poliju un tālāk uz Eiropu...
Ir daudz jautājumu, un nav saprotams, kāpēc SAB un VDD joprojām nav ķērušies pie šiem likuma pārkāpējiem. Jo visiem iedzīvotājiem taču bija un ir acīmredzama Juraša-Sparāna bandas un viņu pastrādāto noziegumu būtība.
Galu galā bija tādas noziegumu epizodes, kuras bija acīmredzamas, piemēram, bēdīgi slavenā SAB darbinieka Aigara Sparāna līdzdalība Muitas kriminālpārvaldes vadītāja Vladimira Vaškeviča atentāta organizēšanā. Sparāns līdz pat šai dienai nav saukts pie atbildības par šo epizodi.
Tāpat ir ar advokāta Rebenoka slepkavības organizēšanu, - ir vesela virkne mājienu, kas norāda Juraša un viņa kompanjonu virzienā. Bet, ja netiek pienācīgi reaģēts pat uz tādiem noziegumiem, kas tika īstenoti pret augstām amatpersonām, parastie pilsoņi vispār ne uz ko var necerēt.