Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Kur mūsu drošība?

Armands Puče
19.07.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pagājušā nedēļa pagāja Ziemeļatlantijas militārās alisanses (NATO) zīmē, kad Viļņā tika runāts par pasaules kārtību. Tik skaidri un nepārprotami vēstījumi sen nebija nonākuši priekšplānā, turklāt – kas nesaprata uzreiz, tos turpat foruma laikā nosēdināja pie tāfeles vai kafijas, lai paskaidrotu lietas būtību.

No malas izskatījās, ka lielais jautājums ir par Ukrainas uzņemšanu NATO, taču – šo zupiņu sildīja krievu āmuriem un viņu grūtajām galvām. Tāpat ir skaidrs, ka ukraiņi Rietumu aliansē juridiski nonāks uzreiz pēc zināmā kara beigām, vienīgi Zelenskim ar padomdevējiem bija ienācis prātā tipiskā Odesas žīdu manierē vēlreiz pavaicāt – a, vot, ātrāk nevar, ko? Nevar… Un šis “nevar” nav par NATO vājumu vai untumu, jo ieroči un munīcija tāpat tiks piegādāti, cik vajadzēs – kā notiks arī Ukrainas armijas tālākā apmācība, atbalsts un sagrautās valsts atjaunošana.

Šis “nevar” ir par kārtību, kas ukraiņiem pašiem savā valstī jānodibina, jāizveido. Pamatā tā ir tirgus ekonomika, kas nosaka uzvarētājus kara laukā. Šis lielais “NEVAR” attiecas uz interesēm, ko katrs no lielā galda dalībniekiem paģēr – un nevis uz kopējo ēdienkarti, ko citkārt mēdz saukt par Rietumu civilizācijas vērtībām. Vai tad nav jau skaidrs, ka vērtības katram savas un – tās ir tik dažādas!

Amerikāņi runā par pasaules līdzsvaru, ko redz tikai starp trīs stūriem – ASV, Ķīnu un Krieviju. Un pagaidām visas lietas notiek viņiem labvēlīgi: ķīnieši kara rezultātā ir dabūjuši no utainajiem greznus dabas resursu un izejvielu līgumus, savukārt tie palīdz darbināt apjomīgu ražošanu, kas vajadzīga patērētāju sabiedrībai. Pamatā – amerikāņiem.

Nevienam no lielajiem nevajag stipru Krieviju, bet neviens negrib, lai Krievijas vispār nebūtu… Tāpēc karam tāda dīvaina gaita. Citā stūrī sēž angļi, franči un vācieši, kas arī vienmēr būs amerikāņu pusē, izņemot gadījumus, kad runa ir par Eiropas stāstu. Te notiek kontinenta dominantes dalīšana, kur angļiem tīri vēsturiski lielāka pieredze, frančiem – labākas manieres, bet vāciešiem – izteiktāka disciplīna.

Britu pusē vēl ir impērijas pārpalikumi pa visu zemeslodi, tāpēc viņi atļaujas ar Ukrainu spēlēt kopā drošāk, atšķirībā no frančiem un vāciešiem, kas zem krieviem paguļas ar regularitāti – vismaz divas reizes gadsimtā. Un tāpēc – raustās. Tiesa, kas attiecas uz militāro atbalstu Ukrainai – tā starp šīm lielajām Eiropas valstīm ir solidāra un notiek pēc saskaņota grafika. Šodien mēs, rīt – jūs, parīt – un tā tālāk…

Pie NATO galda sēž arī Turcija, kas nevis pēta ēdienkarti, bet paši aiziet uz virtuvi un paņem, ko vēlas. Erdogana aprūpētā pasaules daļa ir tālu no tiem principiem, ko mēdz saukt par demokrātiju vai cilvēktiesību normām, tajā pašā laikā nav slaidāka spļāvēja krievu virzienā par Ankāras valdnieku – vai tas būtu karš vai labības pārkraušana. Atšķirībā no Eiropas valstīm turki pat acis nenomirkšķina, kad Krievija sāk draudēt ar atomieročiem: ja vajag, viņi sadod pa purnu vāgneriešiem, ja prasās – notriec krievu militāro lidmašīnu, ja grib – apmāna Kremli pa rupjo…

Tā ir pēdējās tūkstošgades uzkrātā diplomātiskā pieredze, kas turkus patiesībā garlaiko. Tik vāji ir viņu izaicinātāji… Jā, tie ir turki, kas labi zina, kāpēc viņi nolēma tomēr nebloķēt Zviedrijas uzņemšanu NATO un – kāpēc atdeva ukraiņiem krievu sagūstīto azoviešu eliti, lai gan vienošanās ar Putinu to neparedzēja.

Blakus Turcijai, izlaižot vienu vai divas vietas, pie tā paša galda sēž Ungārija – vēl viena NATO pašpietiekamā princese. Tikai atšķirībā no turkiem ungāri ir neslēpti krievu pakalpiņi. Neviltoti! Bet nekas – viņus pacieš, viņus pieņem, aicina, klausās… Tas jau laikam arī ir NATO lielais spēks – saprast un apzināties, ka starp biedriem mēdz būt arī cūkas. Labāk zināma cūka nekā gailis bez koordinācijas…

Poļi nav ne viens, ne otrs, taču tieši Polija šobrīd piesaka savu pretenziju kā Eiropas lielvara. Gan ekonomikā, gan armijā. Un neba par uzkrāsotām uzacīm viņiem Viļņas samitā atļāva iegādāties kaudzēm dažādi izmantojamas militārās tehnikas un iekārtas, varenās F35 lidmašīnas ieskaitot. Poļi jau labu laiku neko nelūdz – viņi vienkārši pērk. Tāpēc ar viņiem nevis sarunājas un menģējas, bet – tirgojas, viņus ciena šī vārda visnopietnākajā nozīmē. Jo viņi ir pratuši izveidot valsti, ko Viļņas samitā starp rindām visi novēlēja arī Ukrainai.

Starp citu, tā ir tā pati Polija, uz kurieni deviņdesmito sākumā mēs vedām padomju rūpniecības žēlīgās kafijas dzirnaviņas un kuslos mikserus, lai tos andelētu turienes tirgos… Tā ir Polija, kas šobrīd nosaka šī kara gaitu, un tā noteikti būs Polija, caur kuru NATO veidos izšķirošo triecienu Kremļa zvaignīšu brīdim – sākot no militārās tehnikas piegādēm un, ja vajadzēs – arī starp acīm vai stakles rajonā. Jo tāpat kā turki – poļi neraustās no krieva, bet atšķirībā no ungāriem – poļus krievs nenopirks.

Ko mēs – baltieši? Priecājamies, ka NATO ir Somija un būs Zviedrija. Mēs esam alianses emocionālais fons, bekvokālisti – ar intriģējošām ģeogrāfiskām koordinātēm. Ja mūsu robeža nebūtu pie Krievijas – paši saprotat, cik interesanti mēs būtu pasaules kārtībai. Tā savā ziņā ir gan laime, gan nelaime, taču nevajag domāt, ka ar to mūsu misija izsmelta. Līdzīgi kā ukraiņiem arī lielai daļai baltiešu ir sajūta, ka vispirms ir armija, haimarsi un tomahauki un tikai pēc tam – valsts.

Ja virs mums būs tā sauktais Livonijas pretgaisa aviācijas lietussargs un katrā pagalmā pa leoparda tankam – tad mēs esam sviestā un krējumā? Iespējams. Taču sākumā, domāt – vajadzīga tomēr ir valsts, ar lielo burtu. Ko dod deklaratīvie paziņojumi, ka vajag palielināt militāro budžetu no 2 uz 3 procentiem no iekšzemes kopprodukta, ja mēs nieka robežu pusotra simta kilometru garumā nemākam joprojām izbūvēt, nemaz nerunājot par pārtikas iepirkumiem armijai.

Kādi trīs procenti no IKP, ja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs joprojām apvieno savu amatu ar Valsts nekustamo īpašumu padomes vadīšanu, lai gan Valsts kontrole jau pirms laba laika uz šo norādīja – kā uz nepareizas pārvaldes piemēru. Kāds vēl te NATO, ja Latvijas valstī par “palīdzību ārvalstij pret Latviju vērstā darbībā” vainīgajai personai nosaka naudas sodu lietotas automašīnas apmēros… 15 000. Bet ārvalsts, kam sniegts noziedzīgais pakalpojums – Krievija… Kur mūsu drošība?

Ja politiķi lemj par 3 procentiem no IKP aizsardzības budžetam, tad varbūt sākam beidzot ar pamatiem – ar to mājas darbu, ko neizdarījām deviņdesmitajos. Valsts aizsardzības vārdā! Iztīrām no kolaborantiem visas drošības iestādes, visus speciālos dienestus, no kuriem lielākā daļa jau sen kā nestrādā valsts interešu labā.

Izmēžam šos tā sauktos tiesiskuma staļļus, jo tieši tur arī sākas mūsu drošība un aizsardzība – un nevis Sēlijas poligonā, ko, visticamāk, cels pēc bēdīgi slavenās robežbūves standartiem. Neticiet? Nocitēšu svaigi ceptā Aizsardzības industrijas likuma anotāciju, kas šajās dienās virzās uz pieņemšanas pusi un ko ļoti formāli pārpublicējušas arī ziņu aģentūras.

“Likumprojekts paredz, ka, nosakot piegādes drošību veicinošas prasības, AM atsaucas uz identificētiem šajā likumprojektā minētiem piegādes drošības ietekmes faktoriem.” Sapratāt? Murgaini? Tad meklējiet starp šīm pašām rindām atbildīgos. Citēju – “AM būs atbildīgā iestāde par aizsardzības industrijas attīstības atbalstu, kā arī citu valsts, pašvaldību vai nevalstisko institūciju aktivitāšu koordinēšanu aizsardzības industrijas attīstības atbalstam”. Jūtat, uz kuru pusi šie sapiņķerētie likumi vilks? Ne-uz-ku-rie-ni! Bet kāds taču to visu servē! It kā jau pie cilvēkiem ir pierasts atbildēt par darbu, nevis – atbildēt par attīstības atbalstu… Bet mēs – norijam.

Uh! Velkam sevi ārā no purva. Neatskatoties. Tam nevajag nedz haimarsus, nedz leopardus. Ja to neizdarīsim – kam mums NATO? Un tas palēnām sāk pielekt arī ukraiņiem, kas it kā karojot arī par mums…

Pārpublicēts no la.lv

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...