Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms dažām dienām Pietiek publicēja dokumentu, kas, iespējams, kaut kā nejauši „noplūdis” no apcietinātās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes izmeklētājas Initas Lūres datora un met melnu ēnu uz VID iekšējās drošības vadību, - ar šā gada 7. jūniju datētu iesniegumu Valsts drošības dienestam (VDD). Varu pastāstīt lasītājiem, kas ar šo iesniegumu notika un par ko tieši tajā runa.

Iesniegumā pieminēts VID Iekšējās drošības pārvaldes priekšnieks Aigars Prusaks un viņa bijusī sieva Kristīne Prusaka-Brinkmane. Varu pastāstīt, ka VDD par šo iesniegumu bija izsaucis I. Lūri un sarunā tika atklāts, kas tās ir par lietām, kas minētas šajā iesniegumā. Uz pārrunām tikusi izsaukta arī K. Prusaka-Brinkmane, taču viņai izdevies ar VDD „nokārtot lietas”.

Taču interesanti ir tas, ka analoģisks iesniegums tika nodots finanšu ministram Jānim Reiram („Jaunā Vienotība”) un arī iesniegts prokuratūrā, taču šajā likumības uzraudzības iestādē esot “pazudis”.

Jāatzīmē, ka VDD I. Lūre iesniegumu nosūtījusi jau pēc sarunas ar VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes priekšnieku Kasparu Podiņu, kurš vārdos atbalstījis šādu rīcību, bet realitātē kā pārvaldes vadītājs nav rīkojies un nav vērsies pret K.Prusaku-Brinkmani.

Drīzāk, kā apstiprina informācijas avoti VID, ģenerālis bija apmierināts, ka, ja I. Lūrei izdotos šo tēmu attīstīt tālāk, tad viņam būtu kompromats, kuru varētu izmantot, kad pašam būtu izdevīgi.

Tātad, cik man zināms, šajā iesniegumā ir runa par divām lietām: 1) par lielu ekskluzīvo apģērbu tīklu, kurš nodarbojies arī ar naudas atmazgāšanu. Ir zināms, ka šajā lietā ir iesaistīts uzņēmums SIA “Rosalia”. Šajā krimināllietā uzraugošais prokurors ir Juris Galejs, kurš ir redzējis tos pierādījumus, kuros parādās kukuļu maksājumi augstām VID amatpersonām (esot tieši auditu vadītāji).

Par šo tika iedota informācija arī VID Iekšējās drošības pārvaldei. Mīklaini no krimināllietas šī informācija esot pazudusi. Bet drīz pēc tam sākušās represijas pret I. Lūres civilvīru un ģimenes locekļiem.

2) Par lietu, kur kratīšanas notika pie kāda pazīstama žurnālista un kāda pazīstama sabiedrisko attiecību nozares pārstāvja. Tur esot datoros atrasts kaut kas, kas norāda uz A.Prusaku un K.Prusaku-Brinkmani. Kas tieši – gan jau mēs uzzināsim. Zirnekļu cīņas burkā ir sākušās un tik drīz nebeigsies.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man ir ideja – tagad mums vajag jaunu ārpolitikas stratēģiju

FotoPēc TVNET aptaujas pagaidu rezultātiem tikai 13% neatbalsta TV Rain licences anulēšanu. Starp viņiem ir tādi, kuri bēdājās, ka šis lēmums visizdevīgākais ir tieši putinam un vispār - kanāla aizliegšana esot viņu specoperācija.
Lasīt visu...

18

Ļoti ceru, ka Latvijas Žurnālistu asociācija nerunā visu žurnālistu vārdā!

FotoĻoti ceru, ka Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) nerunā visu žurnālistu vārdā!
Lasīt visu...

3

Padomāt, kas tur tāds īpašs – drusciņ pārkāpa likumus un drusciņ atbalstīja Krievijas okupantus un agresorus...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) izsaka nožēlu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu anulēt apraides licenci telekanālam "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") un uzskata, ka tas ir nesamērīgs iepretim pieļautajiem pārkāpumiem.
Lasīt visu...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...