Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Labākajās mūsu valsts ierēdniecības tradīcijās, jaunumi, kuri var izraisīt sabiedrības pretreakciju, tiek izziņoti piektdienas pēcpusdienā. Šajā piektdienā, 9.jūnijā tiks pieņemts lēmums, kurš tiks iecelts par jauno Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes (NMPP) direktoru.

Šis amats kļuva vakants pēc tam, kad iepriekšējais NMPP direktors Kaspars Podiņš janvāra sākumā iesniedza atlūgumu. VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme mēģināja bez konkursa iecelt amatā VID Iekšējās drošības pārvaldes (IDP) vadītāju Aigaru Prusaku (attēlā), bet pēc portāla Pietiek pievērstās uzmanības bija spiesta izsludināt konkursu.

Pagājušajā mēnesī tika nosaukti divi no trijiem kandidātiem, kuri tika virzīti uz trešo atlases kārtu - jau pieminētais A.Prusaks un bijušais VID izmeklētājs, caurkritušais Jaunās konservatīvās partijas deputāts Juris Rancāns. Trešā kandidāta izredzes toreiz šķita tik mazticamas, ka, ņemot vērā tobrīd viņam plānoto nepieciešamību turpināt darbu Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojā (IDB), nenosaucām viņu vārdā.

Tomēr pēdējās trīs nedēļās ir notikušas vērā ņemamas izmaiņas. Pirmkārt, konkursa trešajā kārtā izkrita J.Rancāns  - tikpat neveiksmīgi kā politikā. Otrkārt, iekšlietu ministrs Māris Kučinskis negaidīti paziņoja, ka no amata tiek atbrīvots līdzšinējais IDB priekšnieks Valters Mūrnieks.

Sagadīšanās pēc šīs lietas ir saistītas, jo līdz šim vārdā nenosauktais trešais kandidāts ir tieši V.Mūrnieks. Tā nu konkursa komisijai ir jāpieņem lēmums starp A.Prusaku un V.Mūrnieku.

Par abiem kandidātiem uz ietekmīgo amatu zinātāji varētu sarakstīt nelielas brošūriņas. Piemēram, par A.Prusaka sakariem ar bēdīgi slaveno Juri Jurašu, aizdomām par iespējamu jumtinieka pakalpojumu sniegšanu, unikālo spēju iztikt ar dažiem simtiem eiro mēnesī un citām vairāk vai mazāk interesantām lietām.

Varētu aprakstīt arī V.Mūrnieka lēmumu 2015.gadā pamest labi atalgotu darbu DNB Latvija bankā, lai par trīs reizes mazāku algu ķertu negodīgus policistus. Ar ķeršanu visu šo gadu laikā viņam gan nav īsti veicies, bet, iespējams, tieši savādā nespēja noziegumos pieķert augstus amatus ieņemošus iekšlietu sistēmas darbiniekus palīdzēja viņam arī 2020.gadā tikt atkārtoti apstiprinātam amatā, kurā, kā runā, var labi nopelnīt, arī nepildot dienesta pienākumus.

Tādējādi konkursa finiša taisnē ir 2 kandidāti, par abiem kuriem zināms pietiekami daudz, lai godīgā valstī tie tiktu iesēdināti, bet puslīdz godīgā valstī tiem tiktu vismaz atņemta pielaide valsts noslēpumam. Tāpat arī skaidrs, ka abi kandidāti NMPP direktora amatā pildīs konkrētu grupējumu uzdevumus, aizsargās aizsargājamos, presēs presējamos un ar to visu vēl gūs peļņu.   

Pašreizējā VID ģenerāldirektore I.Jaunzeme par visām varītēm vēlas, lai konkursā uzvarētu A.Prusaks. Par iemesliem, kāpēc iestādes vadītājai, kurai pašai drīz beigsies amata termiņš, un kura labi zina, ka NMPP drīzumā tiks nodalīts no VID, tik ļoti nepieciešams iebīdīt amatā tieši šo cilvēku, ir jau rakstīts - vai nu A.Prusakam ir kompromats par I.Jaunzemi un ar viņu saistītām personām, vai arī I.Jaunzeme vienkārši ir spiesta pildīt citu cilvēku norādījumus, jo A.Prusaka nokļūšana amatā ir daļa no ietekmes sfēru sadales.

Tikpat interesants jautājums ir par iemesliem, kāpēc V.Mūrnieks ir nokļuvis finiša taisnē J.Rancāna vietā. Vai V.Mūrnieku caur saviem cilvēkiem konkursa komisjā bīda cita grupējuma pārstāvji? Teoriju par iespējamo ietekmes sfēru sadali varētu apliecināt M.Kučinska nesenais lēmums atbrīvot V.Mūrnieku no IDB priekšnieka amata.

Visu patiesību mēs, visdrīzāk, neuzzināsim. Grupējumi dala valstiski svarīgus amatus, rūpējoties tikai par savām, nevis valsts un sabiedrības interesēm. Tādēļ vienīgais, ko var secināt - īstenībā ir vienalga, kurš uzvarēs "konkursā". Jo abu kandidātu gadījumā mēs būsim zaudētāji.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...