Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

ReTV atkal jauns meža gaļas ievācēju pasūtījuma sižets pret vilkiem: https://fb.watch/imAMKnqcZi/. Un ReTV Facebook lapā viņu manipulācijas atmaskojošais  komentārs atkal nobēdzināts…

Mariss Reinieks: „Atkal nožēlojamie plintnieki metas uzsākt no jauna savu kūdīšanas kampaņu pret Eiropas nozīmes aizsargājamu lielo plēsēju sugu, kas jau tā nenormālā apmērā tiek izšauta Latvijā.

Raidījumā netiek teikts, ka Latvija ir lielākā un brutālākā vilku izšaušanas lielvalsts visā ES. Katru gadu Latvijā Valsts meža dienests (VMD) nosaka lielāko vilku izšaušanas apjomu ES, kas ir 280 nogalināšanai paredzētie aizsargājamas sugas indivīdi! Un te jau vairs nav runas par kādiem indivīdiem, bet būtībā tas jau vērtējams kā masveida slaktiņš.

Latvijā ir arī garākā vilku medību sezona visā Eiropas Savienības mērogā. Katru gadu no 15. jūlija līdz 31.martam Latvijā par apkaunojumu atļauts slaktēt gan vilcēnus, kuriem 15. jūlijā ir tikai 3 mēneši, gan to vecākus - pieaugušos vilkus, respektīvi var noslaktēt pilnīgi visu vilku ģimeni.

Procesu, ar kādiem direktīvā aizliegtajiem neselektīvajiem ieročiem un to aprīkojumu Latvijā tiek šauti šie direktīvas sugas dzīvnieki, neviens VMD nekontrolē, un tāpat netiek izdalītas kvotas arī pa reģioniem, uz vietām, kur vasarā konstatēti vilku uzbrukumi aizsargātiem, t.i. ar speciāliem žogiem aizsargātiem mājlopu ganāmpulkiem, kas ir noteikta kā EK obligāta prasība visām dalībvalstīm. 

Ļoti vienpusējā, manipulatīvā veidā ReTV sižetā tiek parādīts absolūti nezinoša, atpalicību un kaitniecību pret vērtīgām savvaļas sugām sludinātāja viedoklis. Ne šis sludinātājs, ne ReTV nav pat pieminējis milzīgo plintnieku apzināti savairoto meža cūku skaitu Latvijā, kas tiešā veidā veicina Āfrikas cūku mēra izplatību, ar ko tieši vilki var līdzēt tikt galā. 

ReTV vienpusējā sižetā par nožēlu netiek pateikts, ka 280 vilku ikgadēja nogalināšana ir lielākais Eiropas nozīmes aizsargājamas sugas izšaušanas rādītājs visu Eiropas Savienības valstu vidū. Neviena dalībvalsts šādu slaktiņu nepieļauj attiecībā uz savām lielo plēsēju sugām. Tikai Latvija, turklāt nepamatoti, uz neatbilstošas metodikas pamata, uz ko norādījusi Valsts kontrole. Jautājums, kurš šādu sižetu ReTV pasūtījis?”

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...