Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rakstu saistībā ar šodien notikušo traģēdiju uz Brīvības gatves, smagajai automašīnai notriecot velobraucēju brīdī, kad tā izbraukusi no lielveikala Lidl būvlaukuma.

Diemžēl, kad pagājušajā gadā sabiedrība izteica savas bažas par iespējamo satiksmes apgrūtinājumu saistībā ar neracionāli izvietoto iebrauktuvi veikala Lidl teritorijā, šis viedoklis ir ticis ignorēts. Acīmredzot saskaņojumi tikuši veikti, nerēķinoties ar potenciālajiem riskiem, izdabājot projektu attīstītājiem, kas šajā gadījumā rezultējies ar traģēdiju.

Raksts, kas tika publicēts 2019. gada augustā:

https://www.delfi.lv/news/national/politics/negroza-iedzivotaju-apstridetu-lidl-buvatlauju-jautajumi-par-velocelinu-paliek.d?id=51397449)

Šodienas notikums jau atkal uzjundī jautājumu par amatpersonu atbildību – kurš uzņemsies vainu par šī cilvēka traģisko nāvi? Vai vainosim velobraucēju (kā to jau dara ziņu portālu komentētāji), vai birokrātisko Rīgas domes departamentu starpā notiks atbildības deleģēšana no viena pie otra? Vai arī vainots tiks projekta attīstītājs?

Reizēm šķiet, ka šie attīstītāji ir gatavi “iet pāri līķiem”, lai ekonomētu līdzekļus un “izbīdītu” saskaņojumus. Šoreiz, šķiet, tā tiešām noticis.

Ir skaidrs, ka aiz formālajiem nosaukumiem “Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments”, “Rīgas pilsētas būvvalde”, “Rīgas domes Satiksmes departaments” slēpjas īsti, dzīvi cilvēki, kas pieņem lēmumus, liek parakstus un izsniedz atļaujas. Varbūt kāds no tiem šodien klusībā padomās par savas rīcības sekām. 

Sabiedrības pārstāvjus, kad tie izsaka iebildumus, nereti uztver kā “trakos”, kas sienas pie kokiem, bļauj par riteņbraucējiem un norāda uz vides postījumiem. Taču reizēm ir vērts ierosinājumos un norādēs ieklausīties. Šodienas traģēdijai nebija jānotiek. No tā varēja izvairīties.

Ieteikums: pārliecināties, vai lielajos būvobjektos tiešām viss ir droši.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...