Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kad beigsies budžeta naudas izkrāpšana no to personu puses, kam jācīnās ar mahinācijām un jānodarbojas ar noziedzības apkarošanu? Runa ir par noziedzīgo praksi, kas izveidojusies Valsts policijā. Nodaļu priekšnieki pirmspensionēšanas vecumā dažus gadus pirms aiziešanas pensijā "aizmirst" noformēt atvaļinājumus, lai aizejot saņemtu no budžeta vairāku tūkstošu pabalstus.

Ņemot vērā, ka tiek pārkāptas darba attiecību tiesiskās normas un nav nepieciešamības atvaļinājumus neizmantot (nekādas ārkārtējas situācijas nenotiek un vienmēr ir iespēja kādam aizvietot), tā ir visīstākā naudas līdzekļu izkrāpšana no budžeta.

Nesen bija raksti par šādu Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža pabalstu 18 000 eiro apmērā. Acīmredzot, Latgalē daži policijā strādā vēl vairāk un labāk: Nikolajs Siļčenko - nelielas nodaļas priekšnieks Daugavpilī, kuras padotie nekādi nevar atrast spirta un cigarešu "točkas" savā teritorijā, šogad par 6 dienām janvārī saņēma vairāk par 21 500 EUR.

2019.gadā, acīmredzot par cītīgajiem darbiem, viņš saņēma dāvinājumos no vecākiem ap 45 000 EUR. Ir gan uzkrājumi kontos, gan nekustamie īpašumi, kas liecina, ka šis policijas darbinieks cītīgi strādājis gan dienās, gan naktīs, nepaspējot pat pārtiku pirkt.

Gadu iepriekš pensijā aizgāja viņa sieva, kas arī par 3,5 mēnešiem darba saņēma vairāk par 15 500 EUR, kuru lielākā daļa sastāda "neizmantotā atvaļinājuma" daļa. Nikolaja Siļčenko pakļautībā esošais iecirkņa inspektors, aizejot atpūsties pēc tik nogurdinoša darba vienā dienā ar priekšnieku, saņēma šādu pabalstu vairāk par 11 000 EUR.

Jautājums: cik vēl Latgales reģiona pārvaldē un policijā kopumā ir šādu dienu un nakti strādājošu, neaizvietojamu, augsta ranga amatpersonu? Vai šīs pārvaldes vadībā sēž priekšnieks bez izglītības, kurš nesaprata, ka, parakstot dokumentus par šādu pabalstu piešķiršanu jeb liedzot darbiniekiem izmantot likumīgos atvaļinājumus, viņš faktiski kļūst par noziedzīgās grupas līdzdalībnieku?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

FotoSIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā pieprasa atsaukt desmit maldinošas ziņas sižetā, kas tika pieteikts kā "No "Latvijas valsts mežu" koksnes eksporta uz Skandināviju krējumu nosmeļ privāts uzņēmums".
Lasīt visu...

21

Dieva valstība

FotoJānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko kalpošanu un kļuva par ļoti ievērojamu Dieva Vārda sludinātāju.
Lasīt visu...

21

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

FotoRektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot, ka likuma grozījumus, ko Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi ar mērķi ieviest augstskolās padomes, uzskata par juridisku brāķi. Likumprojekta zemo kvalitāti apliecina fakts, ka dažādu institūciju iebildumi pret to izziņā apkopoti uz 570 lapām. Likumprojekts Saeimā ir būtiski jāuzlabo, un augstskolu pārstāvji aktīvi iesaistīsies šajā procesā.
Lasīt visu...

18

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

FotoAr nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aicinājusi Latvijas Televīziju "savos redakcionālajos lēmumos neveidot papildus konkurenci komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem". LTV lūgusi Eiropas Raidorganizāciju apvienību (EBU) un Konkurences padomi sniegt savu vērtējumu par radušos situāciju. Latvijas Televīzija uzskata, ka NEPLP aicinājums ir ne vien nekorekts un liek domāt par mēģinājumiem ietekmēt sabiedriskās televīzijas redakcionālo neatkarību, bet arī uzskatāmi demonstrē NEPLP ieienteresētību komercmediju interešu aizstāvībā.
Lasīt visu...

21

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

FotoLatvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu ietekmē. Ne mazums no jūras un sauszemes ieradās dažādi pirātiskie ieklejotāji. Un šo kungu valdīšanas vai ietekmes laikā izveidojās arī atsevišķu Latvijas zemes nostūru reliģiskās, kultūras un valodas tendences, ko tagad apzīmē par kultūrvēsturiskiem novadiem, ko saistībā ar novadu reformu izceļ, šķeļ un sadala Latviju un nu jau virza likumus un normas, lai ierādītu katra šī “novada” administratīvās robežas.
Lasīt visu...

13

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

FotoŠajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās projektā iestrādājamās nejēdzības.
Lasīt visu...

21

Tas apdraudēs dzīvības

FotoVeselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem.
Lasīt visu...