Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Krievijas centieni teikt, ka tajās postpadomju valstīs, kuras ir izrāvušās no lāča apskāvieniem, viss ir slikti un ir neveiksmes stāsti, jau zināma lieta. Vēl tik nesen Putins plašsaziņas līdzekļos pārliecinoši klāstīja, ka Latvijas slimnīcās neesot ne zāļu, ne attiecīgās aparatūras.1

Visticamāk, ka tas tiek darīts ar divējādu nolūku. Pirmais, lai Krievijas iedzīvotājiem iestāstītu, ka ir valstis, kurās dzīve ir daudz sliktāka, otrais, lai attiecīgajās valstīs sētu neticību kā valstij, tā tās valdībai.

Nereti, lai apstiprinātu vienu vai otru apgalvojumu vai to noliegtu, nepieciešams salīdzināt tikai dažus rādītājus. Rezultātu pat nevajag komentēt, jo skaitļi pasaka visu. Protams, ka nevienā valstī nav ideālas situācijas, katrā savas nepilnības un uzlabojamas lietas. Līdz ar to, ja tiek teikts, ka citur ir slikti, pašiem ir jābūt daudz labākai situācijai, bet vai tā ir? Paskatīsim.

Tātad viens no rādītājiem ir iedzīvotāju ienākumi. Protams, ka izmaksas katrā valstī ir dažādas, bet tās nav pārāk lielas atšķirības.

Runājot par iedzīvotāju ieņēmumiem, to būtiskāko daļu sastāda darba alga, bet objektīvi izmērāmais kritērijs – minimālā alga. 2021.gadā minimālā alga Latvijā ir 500 euro2, bet Krievijā – 12 7923 rub (142,34 euro).

Vēl viens kritērijs – cik lielas ir minimālās pensijas. 2021.gadā Latvijā minimālā pensija ir 136 euro4bet Krievijā – 100225 rub (111,51 euro).

Šajā laika posmā viens no svarīgiem indikatoriem ir, cik aktīvi valsts spēj vakcinēt savus iedzīvotājus. Atceroties, ka Krievija pirmā paziņoja kā par vakcīnas izgudrošanas, tā arī par vakcinācijas procesa uzsākšanu, un zinot, cik sarežģīti mums ar šo jautājumu iet, šķita, ka Krievijas dominance būs nepārprotama. Īpaši, ja atminamies skaļos Putina paziņojumus kā par vakcīnām, tā arī vakcinēšanos.

Ieraugot skaitļus – jutos, maigi sakot, šokēts. Tātad 2021.gada 4.maijā Latvijā pirmo vakcīnas devu bija saņēmuši 14,50 % iedzīvotāju, bet Krievijā – 8,55% iedzīvotāju6.

Nekādu komentāru, tikai skaitļi. Secinājumus katrs var izdarīt pats.

P.S. Tas gan neliegs sētas suņiem gaudot!

1 https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/putins-izplata-melus-par-latvijas-slimnica-ar-covid-19-mirusa-drauga-arstesanu-zalu-nav-neka-nav.a398334/

2 https://lvportals.lv/skaidrojumi/323008-2021-gada-minimala-alga-500-eiro-kada-bus-stundas-likme-2020

3 https://www.26-2.ru/art/355750-mrot-s-1-yanvarya-2021-goda-rossii-tablitsa-po-regionam

4 https://lvportals.lv/skaidrojumi/323238-izmainas-socialaja-joma-2021-gada-2020

5 https://www.klerk.ru/buh/articles/510467/

6 https://ourworldindata.org/covid-vaccinations?country=LVA

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man vislabāk spēs palīdzēt Selma Levrence, jo viņa ir jauna, gudra, pieredzējusi un zina daudzas valodas

FotoPēc ilgām pārdomām par to, kas varētu kļūt par manu palīgu Saeimā, esmu izlēmis, ka tā būs Selma Levrence, un man ir liels prieks, ka viņa ir tam piekritusi.
Lasīt visu...

21

„Sargsuns” pazemīgi lūdz atlikt nodokļu reformu

FotoLatvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) aicina valdošo koalīciju atlikt nodokļu reformas uzsākšanu no 2021. gada 1. jūnija. LPIA uzskata, ka valsts pārvalde nav pietiekami informējusi sabiedrību, it sevišķi to sabiedrības daļu, kuru reforma skars tieši, ietekmējot tās finansiālo labklājību. Vēl nesen vēstulē vērsāmies pie jums ar bažām un problēmjautājumu uzskaitījumu, lai novērstu reformas negatīvo ietekmi uz mūsu nozari.
Lasīt visu...

21

Viss sākās ar Šleseru!

FotoTvnet var lasīt Re:Baltica sagatavotu propagandas rakstu, kurā skaidri tiek pateikts, ka Latvijā baznīcas nedrīkst aizstāvēt kristīgās vērtības! Esmu pārsteigts, ar kādu naidu pret Baznīcām, pret kristīgām vērtībām un cilvēkiem, kuriem kristīgās vērtības ir svarīgas, vēršas Re:Baltica!
Lasīt visu...

18

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

FotoPašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā, ir neizplatīt nepatiesu informāciju, pašiem neradīt nepatiesu informāciju un neizplatīt citu radītās “feika” ziņas.
Lasīt visu...