Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna projektētā nama (1901) unikālais Eižena Laubes veidotais kāpņu telpas interjers (1937). Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde (NKMP) ir izsniegusi atļauju metāla lifta šahtas iebūvei telpas vidū, kas paredz oriģinālo vītņu kāpņu margu zāģēšanu, margu lenteru zāģēšanu, grīdas flīžu demontāžu, tas pilnībā aizsegs arkveida logus, un telpa neatgriezeniski zaudēs savu oriģinālo telpisko kompozīciju un vienoto struktūru.

Rīgas vēsturiskā centra namā, Alberta ielā 9, kas ir 119 gadus vecs, valsts nozīmes kultūras piemineklis, ārkārtas stāvokļa laikā norisinājās ar mājas iedzīvotājiem nesaskaņota lifta šahtas būvniecība. Dzīks "Alberta 9" valde lūdz arī sabiedrības atbalstu kultūras mantojuma nosargāšanā, un tās pārstāve Brigita Siliņa ir uzsākusi parakstu vākšanu tam speciāli paredzētā vietnē. Petīcijas lozungs aicina nepieļaut nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā.

Dzīvojamā māja Alberta ielā ir izcilā latviešu arhitekta Konstantīna Pēkšēna 1901.gadā projektēta ēka, kas celta 1901.gadā kā viena no pirmajām Alberta ielā, uz kuras tika uzcelti vieni no Rīgas greznākajiem namiem. Eižena Laubes darbi iekļauti Latvijas kultūras kanonā un reprezentē Rīgas jūgendstilu starptautiski.

Šobrīd iniciatīvu par arhitektūras pieminekļa aizsardzību pirmo reizi Latvijas vēsturē ir uzņēmusies Rīgas pilsētas Būvvalde, kas NKMP bezdarbības rezultātā ir bijusi spiesta vērsties pie NKMP ar lūgumu pārvērtēt pārvaldes izsniegto 2013.gada saskaņojumu izbūves darbu veikšanai. Alberta ielas 9 mājas iedzīvotāji cer uz atbilstošu atbildīgo iestāžu rīcību valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa aizsardzībā, nepieļaujot būvniecību, kas izpostīs valsts nozīmes kultūras pieminekli.

Vēršamies pie ikviena, kas saprot un novērtē kultūras mantojuma nozīmi, ar aicinājumu parakstīt šo petīciju, lai kopīgi varam saglabāt vienu no mākslinieciski vērtīgākajiem kāpņu telpas interjeriem Rīgā, tādā veidā nepieļaujot, ka tiek īstenots novecojis un nedrošs lifta izbūves projekts, kas neatbilst vides pieejamības prasībām.

Saite uz petīciju: http://chng.it/m746M2XG7G

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

FotoVien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā šī. Un tas ir saprotams – PSRS (Padomju Sociālistisko Republiku Savienība) laiki tik ļoti atšķiras un kontrastē ar mūsdienām, ka neatstāj vienaldzīgu gandrīz nevienu. Īpaši, ņemot vērā, ka tā nav tik sena pagātne un vēl ir daudz cilvēku, kuri “toreiz” ir dzīvojuši.
Lasīt visu...