Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Cik Latvijas valstī ir amatpersonu, kuru acīmredzami prettiesisku, noziedzīgu lūgumu ir gatava atbalstīt VID ģenerāldirektore un gatavs piesegt ģenerālprokurors? Vai izņemot pašreizējo valsts prezidentu Egilu Levitu, kura kancelejas vadītājs, bijušais komunistu režīma kolaborants Andris Teikmanis jau grāmatas Viltvārdis iznākšanas laikā piedraudēja man ar kriminālprocesu, šos draudus apstiprinot arī pašam Egilam Levitam, ir vēl kāda tik augsta amatpersona, kuras lūgums gūtu šādu atsaucību?” – tā šonedēļ žurnālā Dienas Bizness publicētā intervijā saka Lato Lapsa. Pietiek.com šodien pārpublicē dažus fragmentus no šīs intervijas.

- Starp citu! Nesen, 30. martā, biju Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā, kur bija iespēja uzdot jautājumus VID ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei, tostarp uzdevu arī par Jums un pasūtījumu sameklēt kaut ko par Lato Lapsu. Atbildes  radītā kopaina liek domāt, ka Lato Lapsa jau nemaz nedzīvo godīgi un ar nodokļiem kaut kas nav īsti labi. Kā tur īsti ir, klusiņām strādā sliktas lietas vai kā viņas teiktais jāsaprot?

- Ir tā, ka Ieva Jaunzeme ir ilgus gadus uzturējusi, piesegusi un veicinājusi Valsts ieņēmumu dienesta noziedzīgo, koruptīvo sistēmu. Pašlaik Ieva Jaunzeme ir iespiesta stūrī ar aizvien neapgāžamākiem pierādījumiem un, protams, rīkojas kā žurka, kas ir iespiesta stūrī, izmisīgi pretojas un rāda zobus, melo un izlokās. Tas viss beigsies likumsakarīgi – esmu pilnīgi pārliecināts, ka, Valsts drošības dienesta izmeklēšanai ritot uz priekšu, atbrīvošana no amata būs vismazākā Ievas Jaunzemes problēma.

Kas attiecas uz mani, tad man mūžā ir bijis precīzi viens gadījums, kad VID man ir veicis pirmsaudita pārbaudi. VID man paprasīja ļoti konkrētas lietas par maniem ienākumiem, un es sniedzu viņiem izsmeļošas atbildes, un  tās bija tik pārliecinošas un izsmeļošas, ka VID neredzēja iemeslu veikt fiziskas personas auditu. Punkts.

Tie, kas tagad pietiekami uzmanīgi klausījās Ievas Jaunzemes teikto radio, pamanīja, ka viņa melošanas, izlocīšanas un divkosības jomā ir sasniegusi izcilu līmeni. Ieva Jaunzeme atbildēs Krustpunktā ne ar pušplēstu vārdu neieminējās neko tādu, par ko es varētu viņu iesūdzēt par neslavas celšanu nepatiesu ziņu paušanu.

Noklausieties paši raidījuma ierakstu. Ieva Jaunzeme nesaka, ka Lato Lapsa ir izdarījis kādus pārkāpumus. Viņa nesaka, ka nav samaksāti nodokļi, nekā tamlīdzīga. Viss, ko Ieva Jaunzeme dara, - viņa atsaucas uz to pašu atstādināto VID izmeklētāju Initu Lūri, kurai viņa iepriekš sociālajā tīklā Facebook ir brutāli piedraudējusi. Domāju, ka arī šajā sakarā Ievu Jaunzemi gaida nopietnas tiesiskas sekas.

- Pērn db.lv portālam intervēju Jūsu brāli Endo Lapsu par nomas līguma laušanas procesu ar Aizsardzības ministriju. Vērotājam no malas samērā dīvaina visa šī sāga. Izvēloties aprakstāmos personāžus grāmatām, neparedzi, ka atbildes sankcijas varētu skart ģimenes locekļus? Ir bijuši grāmatās kā galvenie varoņi Šķēle, Lembergs, citi ietekmīgie.

- Kādi vairs te jautājumi! Mums ir slavenā intervija laikrakstā Diena šā gada 17. februārī, kur atstādinātā VID izmeklētāja Inita Lūre skaidri pasaka, ka ģimenes locekļi pasūtījuma lietā ir blakus objekts, kas noder, ja nevar atrast kaut ko par galvenajiem pasūtījuma objektiem - Lato Lapsu vai Jurģi Liepnieku. Ja nevar, tad meklē par viņu radiem. Domāju, ka manam brālim, protams, ir rūgtumiņš par to, ka viņš cieš tikai tādēļ, ka ir mans brālis, jo ir pilnīgi skaidrs – manā mikroskopiskajā uzņēmējdarbībā kaut ko „sameklēt” ir izrādījies pagrūti, toties brālim ir pietiekami liels uzņēmums, un tā darbībā, protams, pasūtījuma lietas īstenotājiem ir bijis daudz vienkāršāk izpildīt noziedzīgo uzdevumu un atrast “vienalga ko”. Ja tā skatās, protams, jūtos brāļa priekšā vainīgs par viņam radītām neērtībām. Bet, protams, šī pret viņu safabricētā lieta beigsies likumsakarīgi, un tiem, kas to organizēja un īstenoja, vajadzēs rēķināties ar visnopietnākajām tiesiskajām sekām. To es personiski varu viņiem apsolīt. Visi viņi tiks noskaidroti, un visi viņi par saviem noziegumiem atbildēs.

- Savelkot kopā, pēc grāmatas Kampējs publicēšanas taču nesākās valstiska mēroga reakcija, kaut arī ietekmes tolaik galvenajam personāžam netrūka?

- Grāmatas tiešām esmu rakstījis par veselu virkni cilvēku, par kuriem publiski ir bijis ļoti pretrunīgs viedoklis. Tostarp,viedoklis, ka šie cilvēki bijuši saistīti ar noziedzīgo pasauli, kas ir spējīgi uz visu ko. Zinām taču, piemēram, leģendas par lieciniekiem Lemberga prāvā, kuri ir miruši kā mušas. Man, redz, par Lembergu bija veselas divas grāmatas, tātad man vajadzēja būt vismaz dubulti beigtam. Taču neviens no šiem grāmatu varoņiem nav uzskatījis par iespējamu vērsties pret grāmatu autoru ar atklāti puskriminālām metodēm, izmantojot valsts administratīvos resursus atklāti noziedzīgos nolūkos.

- Administratīvais resurss augšminētajiem taču bija pieejams...?

- Jā, bija gan. Tā ka šajā ziņā Egils Levits ir absolūti pirmais. Viņš ir izrādījies daudz gatavāks izmantot šādas metodes nekā Andris Šķēle, Valērijs Kargins, Aivars Lembergs kopā ņemot.

- Atgriezīšos pie tā paša radio raidījuma Krustpunktā. Ieva Jaunzeme norādīja, ka pret Latvijas valsti tiek veikta nomelnošanas kampaņa un noprotams, ka Lato Lapsa ir vismaz daļa no tās. Ir komentāri?

- Es sapratu, ka ne daļa, bet galvenais organizators, plānotājs un īstenotājs. Ka, lūk, notiek plānveidīgs uzbrukums Latvijas valstij, ieskaitot valsts augstākās amatpersonas...

Tas, protams, ir dramatiski, ka organizētā noziedzība ir tik cieši saaugusi ar valsts stuktūrām, ka apdraudējumu vēlas pasniegt kā apdraudējumu valstij. Bet man, protams, ir patiess prieks, ka šīs koruptīvās, noziedzīgās sistēmas pārstāvji manu darbību uztver tik sāpīgi un ir gatavi izmantot tik milzīgus resursus, lai ar to mēģinātu tikt galā.

Konkrēti saistībā ar šiem Ievas Jaunzemes izteikumiem teikšu tikai vienu. Pieņemu, ka uz pašreizējās VID ģenerāldirektores galda jau guļ mans informācijas pieprasījums par interesantu tēmu. Redziet, Valsts ieņēmumu dienestam ir savas likumā noteiktās funkcijas, kas saistītas ar nodokļiem un valsts ieņēmumiem, bet ne ar valsts apdraudējuma konstatēšanu, analīzi un pretdarbību tam. Ja VID ģenerāldirektore tagad sabiedriskajā medijā apgalvo, kā nezināmie „mēs” visu šo apdraudējumu esot salikuši uz papīra un visas šīs pretvalstiskās kampaņas izanalizējuši, tad nu viņa ir izvēles priekšā. Vai nu viņai nāksies atzīt, ka VID darbinieki pēc viņas pavēles ir rīkojušies absolūti pretlikumīgi un antikonstitucionāli, nodarbojoties ar lietām, kuras pēc likuma ir jāveic SAB un VDD, un tādā gadījumā būs skaidrs, ka ir noticis noziedzīgs nodarījums, par ko viņai būs jāatbild, vai arī Ievai Jaunzemei nāksies paskaidrot, ka viņa ir vienkārši melojusi sabiedrībai un nekāda šāda analīze un pētīšana VID patiesībā nemaz nav veikta. Ar vārdu sakot, būs interesanti.

- Atgriežoties pie rakstniecības, kādi ir nākotnes plāni, par ko taps grāmata?

- Tuvākās nākotnes plāns ir ļoti vienkāršs un izriet no jau pieminētās intervijas Dienā. Es pieņemu, ka Initas Lūres atklātie fakti par konkrēto pasūtījuma lietu ir tikai mazs stūrītis no pietiekami apjomīgās un noziedzīgās shēmas, kurā ir iesaistītas valsts augstākās amatpersonas.

Paskaidrošu. Proti, ir izmeklētāja, kura saka, ka saņēmusi norādes par pasūtījumu pret mani no vidēja ranga VID amatpersonas, ka šo pasūtījuma lietu atbalstījusi VID ģenerāldirektore un to piesedzis Latvijas Republikas ģenerālprokurors. Tas viss ir izlasāms Initas Lūres intervijā Dienai. Tad nu padomājiet paši - cik Latvijas valstī ir amatpersonu, kuru acīmredzami prettiesisku, noziedzīgu lūgumu ir gatava atbalstīt VID ģenerāldirektore un gatavs piesegt ģenerālprokurors? Vai izņemot pašreizējo valsts prezidentu Egilu Levitu, kura kancelejas vadītājs, bijušais komunistu režīma kolaborants Andris Teikmanis jau grāmatas Viltvārdis iznākšanas laikā piedraudēja man ar kriminālprocesu, šos draudus apstiprinot arī pašam Egilam Levitam, ir vēl kāda tik augsta amatpersona, kuras lūgums gūtu šādu atsaucību?

Tātad nākamās grāmatas tēma ir šis astoņkājis?

- Iespējams. Visas astoņkāja kājiņas izšķetināsim, zarniņas izritināsim un agri vai vēlu nonāksim pie skaidrības – šajā pasūtījuma lietā ir iesaistīts pietiekami liels cilvēku skaits, lai kāds agri vai vēlu nobītos un sāktu runāt vai arī parādītos kādi šokējoši ieraksti un dokumentu. Tā ka varbūt līdz grāmatas rakstīšanai nemaz nenonāksim, - galu galā PSRS arī sabruka tik žigli un veicīgi, ka neviens pat atģisties nepaspēja un grāmatas nepaspēja uzrakstīt.

Ar vārdu sakot, daudz nopietnāks un ilgtspējīgāks plāns ir grāmata par Vienotības organizēto grupējumu.

- Proti, ne par vienu personu, bet par daudzām?

- Protams, tur ir tāds grupējums, ka prieks skatīties, un tā ietekme uz Latvijas tagadni un nākotni ir bijusi vienkārši katastrofāla. Tiesa, šoreiz ieguldāmais darbs un resursi būs ļoti nopietni, tā ka acīmredzot šī būs tā reize, kad izmēģināšu publisko līdzekļu piesaisti ziedojumu veidā. Tas darbs un resursi, kas ir jāiegulda, varētu aptuveni 75 līdz 100 tūkstoši eiro, un maniem darbības mērogiem tā ir ļoti astronomiska summa. Bez palīdzības no malas neiztikt. Redzēsim, kā veiksies – tā būs jauna, interesanta pieredze šajā jaunajā, interesantajā gadsimtā.

Visa intervija lasāma žurnālā Dienas Bizness

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...