Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja jaunajā grāmatā „Karalis – pliks, prasts, melīgs” ir viens vislielākais pārsteigums, tad tas ir: cik absolūti stulbi un primitīvi gan oficiālajās liecībās, gan klaji komplimentārajā grāmatā „Aprakt dzīvu pie karātavām” melo nu jau bijušais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, - tā savā jaunākajā YouTube ierakstā stāsta Lato Lapsa.

Uzreiz pēc aizturēšanas kukuļņemšanas lietā Ilmārs Rimšēvičs Korupcijas novērošanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētājiem oficiālajās liecībās apgalvo, ka, pirmkārt, ar “Trasta komercbankas” valdes locekli Viktoru Ziemeli esot ticies vienu reizi un tas bijis 2015. gadā, otrkārt, ka nekad neesot atsevišķi komunicējis ar Māri Martinsonu, treškārt, ka nekad ar viņu neesot apspriedis “Trasta komercbanku” un arī nevienu citu banku, ceturtkārt, ka viņam ar Māri Martinsonu vispār neesot nekādu attiecību.

Ilmāram Rimšēvičam tobrīd vēl nav ne mazākās nojausmas par to, ka pirms pieciem gadiem KNAB, veicot sarunu noklausīšanos un ierakstīšanu bēdīgi slavenajā “Taureņu” pirtī, trīs datumos 2013. gada martā, aprīlī un maijā ir ierakstījis arī viņa sarunas

Iet laiks, Ilmāram Rimšēvičam 2018. gada 1. jūnijā tiek izsniegts lēmums par aizdomās turētā statusa noteikšanu, un nu Latvijas Bankas prezidents pirmoreiz uzzina, ka lietā eksistē arī kādi sarunu ieraksti. Paiet trīs nedēļas, un, 22. jūnijā pirmoreiz rakstveidā sniedzot liecības kriminālprocesa ietvaros, kungs nu jau ir daudz, daudz piesardzīgāks un atturīgāks.

Nu jau godavīram ir “piemirsušies” iepriekš “no sirds izteiktie” apgalvojumi, ka viņš nekad neesot atsevišķi komunicējis ar Māri Martinsonu, ka nekad ar viņu neesot apspriedis “Trasta komercbanku” vai kādu citu banku un ka viņam ar Māri Martinsonu vispār neesot nekādu attiecību. Nu jau tiek apgalvots tikai un vienīgi tas, ka ne no šī kunga, ne no Viktora Ziemeļa viņš nekādus kukuļus neesot pieņēmis.

Paiet vēl nedaudz vairāk nekā divi mēneši, un 2018. gada 30. augustā tiek iesniegtas jaunas “apsūdzētā pēc Krimināllikuma 320. panta ceturtās daļas Ilmāra Rimšēviča, rakstveida liecības pirmstiesas kriminālprocesā Nr. 16870000618”.

Tagad tas pats Ilmārs Rimšēvičs, kurš pēc aizturēšanas “no sirds” apgalvojis, ka vispār nekad neesot atsevišķi komunicējis ar Māri Martinsonu un ka viņam ar Māri Martinsonu vispār neesot nekādu attiecību, tagad jau ar savu parakstu apliecina, ka ir melojis. Nu jau viņš liecina, ka “dažas” reizes saticis Māri Martinsonu un šajās “dažās” reizēs apspriedis ar viņu “dažādas tēmas un dažādus notikumus”.

Šī melošana vēl būtu saprotama, taču tas nav viss. Labi saprotot, ka šī izmelošanās arī publiski agri vai vēlu nāks gaismā, Ilmārs Rimšēvičs arī pagājušā gada rudenī iznākušajā grāmatā „Aprakt dzīvu pie karātavām”... vienalga nespēj nemelot. Tagad viņš grāmatas lasītājiem melo, ka jau uzreiz pēc aizturēšanas esot KNAB izmeklētājiem stāstījis skaidru, baltu patiesību, - kaut ir absolūti skaidri redzams, ka kungs ir primitīvi melojis:

“Es stāstu visu, ko zinu, no sirds. Visu! Tik daudz, ka aizmirstas frāze – ka man ir tiesības arī klusēt, jo tas tiesā var tikt izmantots pret mani. Bet, tā kā nav nekāda pamata noziegumam, tad esmu bez bremzēm. Domāju, tāda būtu jebkura cilvēka reakcija vai būtība, jo – tev jau nav nekā slēpjama, nekā tāda, par ko būtu kauns, neērti vai jānožēlo…”

Lato Lapsas YouTube ieraksts noskatāms šeit: https://www.youtube.com/watch?v=AIWi5n3h7c8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...