Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Tagad rukveidīgie sadomājušies ne tikai aizliegt Jums dziedāt noziedzīgas dziesmas, bet arī noteikt, kas ir noziedzīgas dziesmas. Likums to nenosaka? Rukveidīgie uzskata, ka viņi paši ir likums,” – tā Lato Lapsa savā jaunākajā YouTube ierakstā komentē Armanda Ruka vadītās Valsts policijas izsludināto aicinājumu ziņot par cilvēkiem, kas Daugavpilī sabiedriskajā transportā dziedājuši „militārās agresijas un karu slavinošas dziesmas”, kaut Latvijā nemaz nav šāda „aizliegto dziesmu” saraksta un attiecīgi policijas rīcība uzskatāma par prettiesisku patvaļu.

Pietiek šodien publicē gan Lato Lapsas YouTube ierakstu (https://www.youtube.com/watch?v=ZBL1IbNKy9s), gan arī viņa Valsts policijai nosūtīto iesniegumu šai sakarā:

„Valsts policijai

no Lato Lapsas,

elektroniskā pasta adrese – [email protected]

Izmantojot valsts medijus, kas tiek dēvēti par „sabiedriskajiem medijiem”, Jūsu iestāde ir aicinājusi pieteikties ziņotājus, kuri varētu „atpazīt vairākas personas, kuras 2024. gada 2. jūnijā plkst. 00.12 pārvietojās sabiedriskajā autobusā Nr. 17A pa Cietokšņa ielu un dziedāja militārās agresijas un karu slavinošas dziesmas”.

Jūsu iestāde ir minējusi tikai vienu šādu „militārās agresijas un karu slavinošu dziesmu” ar nosaukumu „Katjuša”.

Tā kā es pēc dabas esmu ļoti, ļoti liels dziedātājs un mēdzu dziedāt visur un vienmēr, bet tikpat ļoti, ļoti nevēlos pārkāpt normatīvos aktus, netīšām pilnā apmērā vai daļēji nodziedot „militārās agresijas un karu slavinošas dziesmas”, esiet tik laipni un:

1) nosūtiet man to dziesmu sarakstu, kas Latvijas Republikā ir atzītas kā „militārās agresijas un karu slavinošas dziesmas”, vai norādiet vietni, kur šis saraksts ir publicēts.

2) sniedziet man informāciju, kas, kad un uz kādu normatīvo aktu pamata šādu sarakstu ir sastādījis un apstiprinājis.

3) gadījumā, ja šāds saraksts nav apstiprināts un Jūsu iestādes darbinieki Jūsu iestādes pieminēto dziesmu „Katjuša” par „militārās agresijas un karu slavinošu dziesmu” ir pasludinājuši bez šāda pamatojuma, sniedziet man izskaidrojumu, kurš tieši Jūsu iestādes darbinieks pieņēma lēmumu, ka šī dziesma ir uzskatāma par „militārās agresijas un karu slavinošu dziesmu” un ar kādu tieši pamatojumu un uz kādas valodnieciskās, semantiskās un semiotiskās ekspertīzes pamata. Pievienojiet skaidrojumam attiecīgo ekspertīžu slēdzienus.

4) gadījumā, ja Jūsu iestāde šādu lēmumu ir pieņēmusi bez šāda pamatojuma, sniedziet man izskaidrojumu šādai prettiesiskai patvaļai.

Tā kā, iespējams, arī es varētu sniegt Jūsu iestādei ļoti vērtīgas ziņas par „personām, kuras 2024. gada 2. jūnijā plkst. 00.12 pārvietojās sabiedriskajā autobusā Nr. 17A pa Cietokšņa ielu un dziedāja militārās agresijas un karu slavinošas dziesmas”, esiet tik laipni un sniedziet man šādu informāciju:

5) miniet katras „militārās agresijas un karu slavinošās dziesmas” nosaukumu, kura ir tikusi dziedāta minētajā vietā un laikā un par kuras dziedāšanu man būtu jāziņo Jūsu iestādei,

6) izskaidrojiet, kādi tieši attiecīgās dziesmas vārdi, melodija, notis vai pavadošās ķermeņa kustības liek uzskatīt to par „militārās agresijas un karu slavinošu dziesmu”?

7) izskaidrojiet man, kas tieši un kad tieši ir veicis ekspertīzi un atzinis, ka šie attiecīgās dziesmas vārdi, melodija, notis vai pavadošās ķermeņa kustības liek uzskatīt to par „militārās agresijas un karu slavinošu dziesmu”?

Tā kā es pēc dabas esmu ļoti, ļoti liels dziedātājs un mēdzu dziedāt visur un vienmēr, bet tikpat ļoti, ļoti nevēlos pārkāpt normatīvos aktus, netīšām pilnā apmērā vai daļēji nodziedot „militārās agresijas un karu slavinošas dziesmas”, esiet tik laipni un sniedziet man arī šādu izskaidrojumu:

8) tā kā Jūsu iestādes paziņojumā ir pieminētas „militārās agresijas” daudzskaitlī, izskaidrojiet man, par kādu valstu „militārajām agresijām” ir runa un attiecīgi kuru tieši valstu „militārās agresijas” slavinošas dziesmas Jūsu iestādes ieskatā ir aizliegts dziedāt Latvijas Republikā. Atbildi pamatojiet.

Tā kā es pēc dabas esmu tik ļoti, ļoti liels dziedātājs un mēdzu dziedāt visur un vienmēr, ka šīs vēlmes labad varbūt būšu gatavs arī pārkāpt normatīvos aktus, esiet tik laipni un sniedziet man arī šādu izskaidrojumu:

9) kāds sods Jūsu iestādes ieskatā ir paredzēts, ja es publiskā vietā nodziedāšu, piemēram, šādu militāro agresiju un karu slavinošu dziesmu ar vārdiem „mēs sitīsim tos utainos arvien, arvien, pēc tam tos zili pelēkos arvien, arvien”?”

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu...

Foto

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

Godājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt...

Foto

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

Latvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs...

Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...