Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Cīņa pret Kremļa postošo varu ir kā cīņa pret koronavīrusu – jo ātrāk tā tiek likvidēta, jo mazākas tai ir iespējas pielāgoties un rezultātā kļūt vēl agresīvākai un bīstamākai. 

Kopš pēdējās nedēļas pasauli ir pāršalkušas daudzas fantastiskas ziņas: Kremļa armija cieš kaunpilnus pazemojumus vienu pēc otra Ukrainā. Daļēji iznīcināts kadiroviešu pulks. Tas pats noticis ar Rosgvardijas vienībām, kas ir tieši pakļauta Kremļa huntas vadonim. Šobrīd Kijevā tiek aktīvi medīti 400 vāgnerieši, tur drīzumā būs materiāls tieši divām Gruz-200 kravām.

Krievija tiek gandrīz pilnībā izolēta no civilizētās ārpasaules: sportā, mākslā, ekonomikā, diplomātijā, tūrismā, tehnoloģijās un starptautiskajos aviosakaros. Rublis krīt brīvajā kritienā. Labo ziņu šobrīd pienāk ļoti daudz, un saprotams, ka būs vēl! 

Nav noslēpums, ka Latvija ir vājākais posms NATO aizsardzības ķēdē. To gadu gadiem ir veicinājuši Latvijas politiķi un korumpētas drošības iestādes. Latvija ir gandrīz pilnībā atkarīga no Krievijas energoresursiem. 

Latvija nedrīkst kļūt par vietu, kur patverties kara noziedzniekam Putinam un viņa kliķei pēc viņa iespējamās gāšanas jau tuvākajā laikā. 

Latvijas specdienestos un politikā netrūks to, kuri būtu gatavi sniegt atbalstu pašreizējai Kremļa huntai. Kuri to jau varbūt slepus dara. Kolaboracionisma vīruss ir jāiznīcina nekavējoties. Ar iznīcināšanu es saprotu šādu cilvēku izolāciju no Latvijas politiskās, biznesa un stratēģiski svarīgo nozaru vides.

Latvijai kā demokrātiskai un tiesiskai valstij ir jāatrod tiesiski aptveroši mehānismi, kas potenciālos valsts nodevējus un sabotierus “izfiltrētu” un tiem vairs nebūtu nekādas piekļuves pie informatīvajiem, varas un nozīmīgiem finanšu resursiem. 

Šim filtram, manuprāt, vajadzētu skart šādas personas (pašreizējais saraksts ir stipri nepilnīgs):  

Aigars Kalvītis – valsts nodevējs pēc Abrenes atdošanas, spēcīgs Kremļa interešu aktīvs lobētājs Latvijā. 

Juris Savickis – Kremļa čekistu filiāles Latvijā vadītājs. Tālāki komentāri nav nepieciešami. 

Imants Parādnieks – hokeja spēles ar Lukašenko, veicinot asiņainā diktatora pozitīvo tēlu Eiropas Savienībā. Pēc man privāti pieejamās informācijas šis cilvēks ir Kremļa spiegs. 

Solvita Āboltiņa – vadīja Saeimas spēli ar Lukašenko, veicināja Latvijas enorgoatkarību no Krievijas, kopumā izteikti amorāla persona. 

Jānis Reirs – Latvijā bruka PSRS, bet aktīvi ieturēja komunistiskās partijas pozīcijas, propagandēja PSRS okupācijas spēku orgānus. Iesaistīts tabakas un celtniecības koruptīvajās shēmās. Viegli uzpērkams. 

Aigars Sparāns – bijušais SAB darbinieks. Iesaistīts pasūtījumu slepkavību īstenošanā, terorismā, reiderisma shēmās, valsts noslēpuma nelikumīgā vākšana, kontrabandas īstenošanā Latgalē, sadarbojies šajās aktivitātēs ar Krievijas FDD. Ciešs Solvitas Āboltiņas sabiedrotais. 

Jānis Kažociņš – kā SAB direktors pievēra acis uz Aigara Sparāna darbībām, tika izmantots viņa nelikumīgajām shēmām. 

Andris Šķēle – iesaiste vairāku lielu uzņēmumu sagrābšanā caur privatizācijas shēmām, no kuriem daļa šodien nonākusi Kremļa oligarhu un miljardieru kontrolē. 

Sarmīte Ēlerte – apkalpojusi Andra Šķēles intereses. 

Normunds Mežviets – nespēja noķert nevienu nozīmīgu Krievijas spiegu. VDD iespējamā iesaiste pasūtījuma slepkavībās Latvijā. 

Artis Pabriks – Latvijas armijas vājināšana laikā no 2010. līdz 2014. gadam, kas atbilst Kremļa interesēm. 

Artis Kampars – veicinājis Latvijas energoatkarību no Krievijas. 

Ainārs Šlesers – pēc paša vārdiem: “Latvijai vajag valdību, kas var sēdēt pie viena galda ar Putinu un vienoties.” To pateica aptuveni desmit gadus atpakaļ. Tālāki komentāri nav nepieciešami. 

Nils Ušakovs – krievu valodas referendums. Tālāki komentāri nav nepieciešami. 

Andris Ameriks – aktīva sadarbība ar korumpēto Saskaņu un tās sabiedrotajiem Maskavā. 

Aivars Lembergs – caurkritis, notiesāts vietējais oligarhs. Patīk pievērst sev uzmanību Kremļa huntas medijos ar pretvalstiskiem stāstiem. 

Ingūna Sudraba – neesot bijusi tā, kas lidojusi uz Maskavu. 

Tatjana Ždanoka – pēc cilvēciskajām īpašībām varbūt arī nav slikta sieviete, bet arī nekaunīga pēc dabas un lobē Kremļa informatīvās diversijas Eiropas Savienībā. Aktīvā noderīgā idiote. 

Aivars Gedroics – atdarina nacistu sveicienus, publiski aicina uz personu ar invaliditāti diskrimināciju, valkā nacistu armijai līdzīgus formastērpus. Uzdodas par patriotu, šādi pienesot Kremļa propagandai potenciāli nomelnojošu saturu. 

Imants Kalniņs – slavens un ļoti talantīgs komponists, diemžēl Kremļa noderīgais idiots.

Saraksts ir nepilnīgs, un laika gaitā tam vajadzētu tikt papildinātam. Latvijai kā neatkarīgai valstij ir jāatrod tiesiski mehānismi šādu personu izolācijai no viņu amatiem, politiskās ietekmes un finanšu svirām. Tas ir valsts drošības jautājums.  

Atsevišķi gribētu atzīmēt Edgaru Rinkēviču – Lietuva īsteno daudz bezbailīgāku antikomunisma un antikremļa politiku pasaulē. Kā ārlietu ministrs neiestājās pret Uzvaras “pieminekļa” demontāžu. Apgalvo, ka vidi degradējošā būve Pārdaugavā ir aizsargājams piemineklis pēc līguma ar valsti – agresoru, kura pati neciena nevienu starptautisko tiesību aktu. Pats par sevi ārlietu ministrs nav uzskatāms par Kremļa noderīgo idiotu vai kolaborantu, bet viņa pozīcijas šobrīd nav pietiekoši saliedējošas pret Latvijas tautu. Vai nu viņam jāmaina sava mīkstā nostāja, vai jādemisionē, lai netiktu uzskaitīts kolaborantu sarakstā.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

21

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoPubliskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24. februārī centrs izdeva Satversmē nostiprinātās komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanas oficiālos vietvārdos ieteikumus, nosūtīja ieteikumus visām pašvaldībām, tajā skaitā Jūsu domei. Oficiālu domes atbildi centrs nav saņēmis.
Lasīt visu...

21

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

FotoAr pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto, taču, lai tā izdotos:
Lasīt visu...

6

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoCienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs) ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...

Foto

Ja mēs jautātu Jēzum pašam: "Skolotāj, kas ir ģimene?", mēs visdrīzāk saņemtu atbildi: "Kā ir rakstīts Dieva vārdā? Kā tu tur lasi?"

Mīļie draugi no Latvijas...

Foto

Atkal mani pārprot un nomelno!

Neprecīza ziņa par Latvijas Republikas Saeimas 2022.gada 14.jūlija grozījumiem Izglītības likumā ir radījusi satraukumu sociālajos tīklos un sabiedrībā. Ir pat parādījušies...

Foto

Skumji, ļoti skumji: atklāta vēstule sabiedrībai!

Jūs ziemā salsiet! Un daudzi arī nosals līdz nāvei! Bet "vietvalžiem" par to ir nospļauties, jo viņi būs siltumā un...

Foto

Kad Egils padzirdēja par „hūti”

Ar novēlošanos... bet vēlētos tomēr ieviest skaidrību tajā slavenajā "nācijas tēva" šmucē, kur viņš Gunāra Astras pieminekļa atklāšanā, ieskanoties valsts himnai,...

Foto

Par kartupeļiem un kolorado kāpuriem

Nenocietos un dažu Facebook lasīto rakstu iespaidā nolēmu izteikties sakarā ar valsts iekārtām, kuras esmu piedzīvojis un kurās ir dzīvojuši daudzi. Ak,...

Foto

Par sīkumiem, par bērnu audzināšanu

Es pelnu maizi, darbojoties tūrisma jomā. Ir forši, jo darbs ir brīvā dabā un ap Pāvilostu. Daru to nu jau 22...